Smartfon do 1300 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon do 1300 zł

przez joozwis » 16 lip 2013 21:52

Witam wszystkich użytkowników.

Za tydzień, dwa może trzy chciałbym kupić dla siebie pierwszego smartfona. Chyba dla każdego użytkownika przesiadka ze zwykłego telefonu na dotykowy to niezły przeskok technologiczny, więc tym bardziej nie chciałbym później żałować (zwłaszcza wydanych pieniędzy). Od kilku dni czytałem sobie trochę to forum i widzę, że sporo osób ma tutaj ciekawe rzeczy do powiedzenia, dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc jako specjalistów.

Mając na uwadze to jak szybko zmieniają się trendy i technologie chciałbym kupić telefon (koniecznie nowy), który posłuży mi 2, może 3 lata. Moje wymagania nie są jakieś wygórowane (tak mi się wydaje). Oto czego oczekuję po takim smartfonie:
- wyświetlacz max 5 calowy
- system Android (4.0, 4.1 ...)
- płynność działania (bardzo bym nie chciał, żeby się zawieszał, czy ciął przy normalnym przeglądaniu pulpitów, czy stron www, albo pisaniu maili)
- slot na kartę mini SD
- moduł GPS, jakaś nawigacja
- WiFi, aparat 5Mpx - z tego co się orientowałem to raczej już standard nawet w najniższej klasie smartfonów
- Raczej android chodź nie odrzucam też windows phone, ale raczej jestem do niego zrażony nie przekonany

Do czego taki smartfon miałby mi służyć:
- smsy/dzwonienie
- przeglądanie internetu, odbieranie poczty (dobrze gdyby miał jakąś przyzwoitą prędkość łącza)- to będzie dla mnie priorytetem
- czasami ściągnięcie jakiejś bardziej lub mniej zaawansowanej gry więc fajnie by było żeby te "najnowsze tytuły" płynnie chodziły
- robienie zjęć na imprezach, wakacjach itp. Więc aparat to takie numer dwa do czego będe potrzebował
- słuchanie muzyki, jakość nie musi być jakaś powalająca, ale żeby słuchało się jej przyjemnie

Mam kilka telefonów nad którymi się zastanawaim, ale czy są one warte swojej ceny?:
1. Sony Xperia SP, tak naprawdę nic nei wiem na temat tego telefonu ale dużo osób mi go polecało więc też go uwzględnie
2. LG Swift 4x HD mam mieszane uczucia co do tego telefonu niby fajnie wydajny szybki i tani, więc czego chcieć więcej, lecz.. z tego co słyszałem szybko się nagrzewa i aktualizacje androida dają wiele do myślenia
3. LG Swift G jednak tu cena przekracza mój budżet, ale jeśli będzie warto to może i dopłace.. tylko czy warto?

Ogólnie posiłkując się rankingiem, nie mam więcej pomysłów na smartfona do 1300zł, ostatecznie mogę dopłacić ze 150zł o ile będzie warto

Bardzo proszę o poradę szanownych Użytkowników, którzy całą tą wiedzę mają w małym palcu :)
Nowy

Re: Smartfon do 1300 zł

przez Vini » 16 lip 2013 23:06

Witaj,

jeśli chcesz mieć dobry aparat do LG 4X HD odpada, bo ma kiepski aparat. Xperia SP to dobry trop, jednak aparat ma raczej przeciętny. Ja do Twoich wymagań poleciłbym raczej Xperię T, która nie dość, że jest wydajna, to w dodatku ma świetny aparat. Co prawda żywotność jej baterii nie dorównuje SP, jednak i tak jest ok.

Gdybyś chciał Swift G, to już lepiej kup Nexusa 4, bo to w zasadzie to samo, ale ma wsparcie Google - czyli zawsze najnowszy Android dla niego płynie, a to ogromny plus.
Ekspert

przez joozwis » 17 lip 2013 17:06

Po dzisiejszej sporej ilości przeczytanych recenzji, opinii ukształtowałem sobie mniej więcej jakie telefony wchodzą w rachubę.. teraz pozostaje rozwiać wątpliwości.

1. Htc One X- do niego jestem chyba najbardziej przekonany, tylko mam jedno ale jak długo będzie wspierany przez htc i będą wydawane aktualizacje (w ciągu najbliższego roku a nawet dwóch)? Zastanawiam się również czy opłaca się dołożyć te 150zł i może kupić htc one x+?
2. SGS3- nie przekonuje mnie on, zbytnio czy lepsza opcja niż htc one x/x+?
3. I na szarym końcu Nexus 4- to już ostateczność raczej... z opinii użytkowników te szumy(podczas rozmowy) + kiepski aparat bardzo mnie odstraszają i posiada on jedynie 16gb pamięci więc niezbyt dużo.. Fajne jest to że posiada "czystego" androida i pewne aktualizacje od Google..
4 Htc one s s4, czy jest on w ogólne w stanie konkurować z wymienioną wyżej dwójką czy to typowy smartfonowy średniak?
Nowy

przez Karl » 17 lip 2013 21:23

Jeśli chodzi o aktualizacje dla One X, to z tego co niedawno pisali, wersja 4.2.2 będzie ostatnią dla tego smartfona: http://smartfan.pl/tag/one-x/ Oczywiście jak masz możliwość, to bierz HTC One X+, bo to ulepszony wariant X z lepszą baterią, podkręconym prockiem i większą ilością pamięci.

SGS3 według mnie ma fajniejszy ekran od One X, ale reszta to kwestia gustu. Jak masz porównywać One X+ z S III, to bierz X+.

Nexus 4 jest bardzo fajny, no ale fakt, że do zdjęć raczej nie. Mimo wszystko mnie by pewnie aktualizacje od Google skusiły do wybrania właśnie tego modelu.
Karl

przez joozwis » 18 lip 2013 08:40

Nie jestem przekonany czy oplaca sie dokladac te 200 zl do htc one x+ czy jednak brac zwyklego hox'a.
Nexus wszystko fajnie gdyby nie ten aparat, ma ktos moze przykladowe zdjecia robione przez nexusa dla porownania? I jak jest z tym trzeszczacym glosnikiem podczas rozmow? Bo ludzie rowniez na to narzekaja.
Nowy

przez Karl » 18 lip 2013 14:54

Tu masz porównanie kamer S III i Nexusa 4, nie jest w sumie tak źle, no ale S III robi lepsze foty: http://www.gsmarena.com/google_nexus_4_ ... -864p7.php
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!