Lumia 720 czy HTC ONE S

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Lumia 720 czy HTC ONE S

przez dads » 23 lip 2013 22:41

Witam, mam dylemat czy wybrać nokię Lumię 720 czy HTC ONE S. Cenowo wychodzi mnie to dokładnie tak samo. W telefonie zależy mi na płynności działania, dobrej jakości dźwięku, nawigacji, płynnego surfowania po necie (na jednych stronach piszą, że Lumia obsługuje flasha na innych, że nie, nie wiem co o tym myśleć) i nawigacji z bezpłatnymi mapami. Gry schodzą na dalszy plan, ale jeżeli mogą dobrze działać to czemu nie.;) Trochę martwi mnie brak możliwości rozszerzenia pamięci w HTC. Co ciekawe sprawdzając oferty operatorów okazało się, że Lumia 820 która w play jest dużo droższa od 720 w T mobile jest nawet tańsza. Nie wiem jak to tłumaczyć czy naprawdę 820 jest tak znacząco lepsza od 720? Będę wdzięczny za opinie i pomoc :D
dads

Re: Lumia 720 czy HTC ONE S

przez Karl » 24 lip 2013 07:15

Witaj,

jeśli masz wybór Lumia 720 i 820, to bez wahania bierz 820, dlaczego? Bo ten smartfon jest sporo lepszy niż 720, ma ekran AMOLED (parametry takie same jak w LCD IPS z 720), więcej RAM'u (1GB zamiast 512MB), lepszą kamerę (8MP zamiast 6.1MP), nagrywa filmy Full HD a nie tylko HD jak 720. 820 ma za to nieco mniejszą baterię i z tego co widzę gorszy chip graficzny ale za to lepszy procesor. 820 ma też z tego co wiem LTE, ale za to jej waga jest większa (160g vs. 128g).

Co do One S to oczywiście świetny smartfon, zgrabny i wydajny, więc jako Androidowiec powinien Ci się bardzo spodobać.

Co do nawigowania to z tego co wiem w Nokiach masz Nokia Drive, czyli darmową dożywotnią nawigację do samochodu. Na Android też jest sporo różnych programów (darmowych) ale będziesz je musiał poszukać. Jest oczywiście Google Maps, ale różnie się to sprawdza na trasie. Co do przeglądarki to się nie przejmuj, bo WP8 obsługuje wszystko to, co jest potrzebne do komfortowego przeglądania netu.
Karl

przez dads » 24 lip 2013 15:43

No to chyba w takim razie zdecyduje się na przeniesienie do T-Mobile i wezmę 820 (Play przestał być tak atrakcyjny jak był na początku). Jeszcze jedna rzecz mnie tylko zastanawia jak wygląda sprawa z baterią w tym telefonie. Z tego co czytałem w 820 jest ona przeciętna i 720 trzyma zdecydowanie dłużej. Inna sprawa że w 720 nie da się jej łatwo wymienić. Czy są dostępne mocniejsze baterie do 820, takie żeby trzymała chociaż 2-3 dni normalnego użytkowania?
dads

przez ktod » 11 sie 2013 19:54

Mialem lumia 820 sprzedalem z kilku powodow: niepezwidywalna bateria tzn. niekiedy w nocy spadlo 10 % niekiedy 40 % baterii od czego to bylo uzaleznione chyba od kaprysu nokii. zdejmwoanie klapki koszmar, aparat taki sob ie. Kupilem wlasnie HTC one s (s4) i jest swietny. Gdybym kupowaol nokie lumie to teraz bylaby to 720.
ktod

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!