HTC Desire X czy SG Ace 2 ?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

HTC Desire X czy SG Ace 2 ?

przez Ktośś » 04 sie 2013 10:40

Witam.Poszukuje telefonu do 700 zł,więcej na smartfona wydać nie zamierzam bo po co ? Telefonu będę używał do przeglądania internetu,słuchaniu muzyki więc odtwarzać powinien być lepszy oraz do podst. funkcji jak dzwonienie i pisanie sms ;) Telefon powinien robić dobre zdjęcią ,na jakości nagrywania filmów mi nie zależy bo baaardzo żadko mi się zdarza żebym coś nagrywał.Do gier telefonu używał nie będę,chyba że od czasu do czasu kiedy będzie mi się nudziło.Chce,aby to był Android.Na razie wyhaczyłem te 2 smartfony:

-HTC Desire X
-Samsung Galaxy Ace 2

HTC mi się podoba z wyglądu,ma większy i lepszy wyświetlacz (Super LCD) niz w Ace 2 , posiada Beats Audio,lepsza bateria,dłużej wytrzymuje,robi lepsze zdjęcia,gorsze nagrywanie.Ma lepszy procesor bo 1ghz tylko że Cortex A5,a Ace 2 ma A9,czy w moim użytkowaniu ma to znaczenie ? Ma też gorszy układ graficzny Adreno 203,z tego co na forach czytałem to przestarzałe to jest,ale na YT jak oglądałem porównanie tych 2 tel. lepiej się sprawdzał ten układ graf. , nwm. ja w gry grać nie będę,więc nie wiem czy to ma znaczenie w codziennym użytkowaniu ? HTC na starcie z Andkiem 4.0 a Ace 2 w starym 2.3.6,dobrze by było aby smartfon miał aktualizację do Androida 4.1 Jelly Bean,natomiast jeżeli jej nie będzie jakoś z tym przeżyje.Telefon będę użytkował przez jakieś 3 LATA ! Zależy mi na tym,żeby ekran mi się nie bardzo rysował,bo nie będę miał do tel. żadnego etui,a jak będzie się rysował to dokupię folię najwyżej.Proszę o pomoc.Samsung Galaxy S Advance odpada,bo kosztuje nieco wyżej niż 700 zł.Tel. kupuje na Allegro od sklepu jakiegoś,a Advance żaden sklep nie ma :( Wyświetlacz do 4.0 cala,bateria też ma znaczenie ;D Proszę o pomoc. ;)
Ktośś

Re: HTC Desire X czy SG Ace 2 ?

przez Ktośś » 04 sie 2013 10:45

Jeszcze zapomniałem dodać: Czy HTC to dobra firma ? Telefon jest wytrzymały,nie będzie żadnych zawieszek ? Bo na tym mi zależy.Warto kupić produkt HTC ? Nie będzie mi się on psuł sam z siebie ? Wiem,że to głupie ale wszystko chce wiedzieć,co i jak,czy to dobra firma smartfonów godna polecenia ? Jedni mówią tak,inni nie.Np. nie lubię firmy LG,a o HTC nigdy nie myślałem,tylko tak jakoś wyczytałem i znalazłem produkt w przyzwoitej cenie . Nie zawiodę się gdy go kupię?.Może ktoś go ma to niech się wypowie.Z góry dziękuję,pozdrawiam. :)
Ktośś

przez Ktośś » 04 sie 2013 17:10

Wypowie się ktoś na temat marki htc oraz na temat samego HTC Desire X ? To dla mnie ważne ;)
Ktośś

przez Pyrto » 04 sie 2013 21:33

Witaj,

HTC to akurat jedna z topowych marek, mają niezłe sprzęty i dobry serwis więc się nie martw o to. Drugą sprawą jest to, że ich smartfony są dość drogie. Jeśli jednak chcesz go używać to tych czynności, które wymieniłeś to Desire X powinien styknąć. Ace 2 jest wydajniejszy (o wiele), ale jeśli nie grasz to nie powinieneś zauważyć różnicy. Co do aktualizacji do Jelly Bean, Ace 2 ją dostał, ale całę rzesze ludzi narzekają, że jest po aktualizacji smartfon strasznie powolny i chcą wracać do poprzedniego Andka (Samsung chyba coś skopał z optymalizacją kodu).

Ja w cenie 700 zł szukałbym raczej Sony Xperii S, no ale ze sklepu nawet na Allegro w takiej cenie się pewnie nie dostanie :)
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!