smartfon dla niewymagającej

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

smartfon dla niewymagającej

przez biedro » 21 sie 2013 09:16

Cześć

jestem zmuszona zmienić telefon. Generalnie telefon ma posłużyć 2-3 lata. Służyć mi będzie, oprócz oczywiście dzownienia i sporej ilości smsów, do słuchania muzyki i internetu (internet non stop). Nie potrzebuję aparatu, nie grywam w gry, jedynie takie podstawowe funkcje :)

Chciałąbym żeby miał większy ekran (4-4,5 cala), do tego w miarę rozsadną baterię (wiem, że nie mogę oczekiwać cudów, ale bateria dla mnie dosyć ważna jednak jest). I żeby nie szalał.

Chciałam podkreślić, że naprawdę nie jestem wymagająca, przez ostatnie dwa lata miałam galaxy gio i tak naprawdę w tym telefonie przeszkadzało mi to, że czasem szalał przy włączonej 3G (zachowywał się, jakby ktoś naciskał ciągle przycisk menu) i właśnie zbyt mały ekran. No w tym momencie oczywiście bateria nie wytrzymuje pół dnia przy włączonej sieci, nawet jeśli go nie bardzo używam. I zaczyna się ciąć, a wcześniej chodził plynnie (aczkolwiek podejrzewam, żę zmiana softu by pomogła tutaj? no nieważne)

Co do ceny - generalnie chcę zapłacić oczywiście jak najmniej, ale chcę by moje wymagania były w pełni spełnione :) Powiedzmy, że mogę sobie pozwolić i na droższy telefon, ale po co skoro (jak mi się wydaje) nie mam specjalnych wymagań. Wolałabym więcej niż 700 zł nie dawać. A, i jednak wolałabym nowy telefon. Spieszy mi się trochę, gdyż w chwili obecnej mój galaxy ładuje baterię w wybranych przez siebie momentach, więc może paść w każdej chwili :D

edit: zastanawiam się nad samsnugiem core, ale z tego co wyczytałam tutaj na forum bardziej polecacie samsunga advance, coś było o chipsecie i filmach HD (drugi argument dla mnie mało ważny, nie będę filmów kręcić). i jescze wszyuscy zachwalają xperię S, ale na nią trzeba już 1k wydać, więc nie wiem czy w moim przypadku warto.. /to takie general wondering, ja jestem otwarta na wszelkie propozycje :) /
Użytkownik

Re: smartfon dla niewymagającej

przez Marvi » 21 sie 2013 12:41

Witaj!

Cieszę się, że jasno postawiłaś sprawę i to, czego chcesz - bo ludzie tutaj mają często z tym problem :) Do rzeczy:

Galaxy S Advance byłby dla Ciebie idealny, ale wolisz jednak większe ekrany, więc w tej kwestii może nie odpowiadać (ma 4"). Jeśli chcesz coś innego to pomyśl też nad Nokią Lumią 620 albo ewentualnie 520 - solidne urządzenia w dość przystępnych cenach, do Twoich wymagań świetnie się sprawdzą, podstawowe funkcje mają, wyglądają ładnie.

Warianty bardzo tanie jakie mogę polecić, to Galaxy Ace 2 albo Galaxy Young, który jest bardzo tani i będzie sporym przeskokiem z Twojego Gio :)
Marvi

przez Pantsless » 21 sie 2013 18:40

Witaj,

ja na Twoi miejscu wybrałbym chyba Nokię Lumię 520 - do Twoich potrzeb spokojnie wystarczy. Zresztą, zaspokoi nawet dużo większe potrzeby bo smartfon nie dość, że niedrogi, to jeszcze wydajny, z dobrym aparatem, przyzwoitą baterią no i to Nokia z systemem Windows Phone 8, który spokojnie da radę.
Zaawansowany

przez biedro » 21 sie 2013 19:16

hm, mam trochę opory wobec Nokii, bo nasłuchałam się zlych opinii o tych telefonach, znajomy pracuje w Play i jak z nim rozmawiałam ostatnio to mówił że bardzo dużo wraca do serwisu, siostra też miała jakiegoś smartfona Nokii i też jej bardzo szybko padł.

plus czy to prawda, że windows ma mniejsze opcje personalizacji?

i jak nie Lumia to co?
Użytkownik

przez Karl » 21 sie 2013 20:12

No niestety Windows ma mniejsze możliwości personalizowania niż Android, a co do awaryjności Lumii 520, to pierwsze słyszę. Niektóre stare smartfony Nokii były awaryjne, ale to już raczej przeszłość.

Co innego? Dobre propozycje podał Ci Marvi - Galaxy S Advance, Ace 2 albo Galaxy Young. Gdyby udało Ci się zdobyć np. Galaxy S II też byłoby świetnie.
Karl

przez biedro » 22 sie 2013 11:52

dzięki :)

najbardziej podoba mi się z tych S II, ale jak patrzyłam teraz na allegro, to coś ciężko go dostać, a hong kongu to jakoś się jednak boję sprowadzać :D
także pewnie zdecyduję się na advance :)
Użytkownik

przez Bob » 22 sie 2013 14:18

Jak to? Galaxy S II jest trudno dostać? Chyba jest u większości operatorów, nie mówiąc już o allegro ;)
Użytkownik

przez biedro » 22 sie 2013 15:47

u operatora nie chcę kupić, bo jest to zazwyczaj mniej opłacalne niż kupienie osobno telefonu i abonament bez tel. a wszędzie już teraz mają S II plus generalnie.

na allegro teoretycznie dużo aukcji, ale praktycznie wszstko jest wysyłane z hong kongu :P
Użytkownik

przez Vini » 22 sie 2013 15:53

Faktycznie, jakaś masakra z tymi i9100, większość z zagranicy przysyłają. Ceny z gwarancją producenta kształtują się powyżej 1000zł, tylko z serwisową, od sprzedawcy chodzą taniej. To może faktycznie lepiej się zainteresować S Advance, no chyba, że ktoś ma czas i chce poczekać na tego z Chin (chociaż wtedy chyba lepiej samemu zamówić z eBay, niż jeszcze płacić polskiemu pośrednikowi)..
Ekspert

przez biedro » 26 sie 2013 13:34

byłam wczoraj obejrzeć sobie te telefony o których tutaj mowa i stweirdziłam, że jednak 4'' to za mało dla mnie (lubię duże rzeczy :P )

4.3 to takie minimum, idealnie koło 4,5''.
i teraz mam dylemat. czy dopłacić te 300 zł i kupic xperię SP, którą zachwalają tutaj wszyscy czy kupić galaxy core który podobno taki se, ale podejrzewam, że na moje wymagania by wystarczył, a ekran już spory ma.

więc coraz bardziej skłaniam się ku Xperii, bo bardzo lubię rzeczy z dobrym współczynnikiem cena/jakość, a z tego co wyszukałam, azwyczaj jednak moc idzie w parze z ekranem i z ceną.
/a może zacznę po prostu robić zdjęcia telefonem, bo mój kompakt kupiony 6 lat temu pewnie jest porównywalny z tymi telefonami.../

pewnie warto dopłacić?
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona