Wybór pomiędzy smartfonami Samsunga

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Wybór pomiędzy smartfonami Samsunga

przez Bob » 21 sie 2013 14:07

Witajcie drodzy forumowicze :)
Trafiłem tutaj szukając czegoś o telefonach (jeżeli teraz można to nazwać jeszcze telefonem ;) ) pomiędzy którymi mam "jakiś tam" wybór i stwierdziłem, że mam jeszcze dwa dni to nie będę marnował czasu i zapytam Was :D
Byłem dzisiaj w salonie Play ponieważ kończy mi się umowa MIX i to już najwyższy czas żeby po ok. 3 latach zmienić wysłużonego Corby Pro ;)
Jako, że związany z Samsungiem i, że Samsung to teraz chyba bardzo dobra i solidna marka (tak myślę, chociaż wiem, że Sony i inne gnają równie bardzo do przodu) i od początku myślałem nad jakimś smartfonem tej marki Pani zaproponowała mi w korzystnej ofercie:

•Galaxy Ace II
•Galaxy Trend
•Galaxy Core

z tym, że Ace II i Trend - 1zł na start, a Core coś ok. 150zł więc na moją kieszeń to nie dużo ;) Co do abonamentu to jest 1 rok- 49zł, 2 rok- 69zł więc chyba bardzo fajnie. Do tego 400min/smsów i 1,5GB internetu. Smuci mnie tylko fakt wyświetlacza w Core - ponoć słaby pod kątami i nie jest to AMOLED. Jeżeli możecie to napiszcie co na tym tracę. Z tego co wyczytałem to wyświetlacze Super AMOLED mniej zużywają baterii, dają większą widoczność przy świetle słonecznym oraz dają jaśniejszy obraz. Czy na dotyku nic nie tracę? Oraz czy poruszanie po ekranie będzie wygodne.

Za bardzo się nie znam ale to chyba wynika z tego, że cały czas korzystałem z telefonu starszej generacji który nawet nie miał w sobie konkretnego systemu.

Chyba najbardziej z tych trzech skłaniam się do Galaxy Core, ale jesteście bardziej w tych tematach więc coś mi chyba doradzicie. Tak w sumie to nie wiem jak mam wybrnąć z tej sytuacji. Liczę na Waszą pomoc ;)
Ostatnio edytowano 22 sie 2013 09:42 przez Bob, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik

Re: Wybór pomiędzy trzema smartfonami

przez Pantsless » 21 sie 2013 18:34

Witaj na forum!

Co do ekranów, to wyższość AMOLED nad TFT jest nie do podważenia. TFT mają naprawdę kiepskie właściwości - bledną w świetle słońca, mają fatalne kąty widzenia i ogólnie nie są polecane. Co do Trend, to jest jeszcze gorszy niż Core, więc jego sobie całkiem odpuść.

A teraz podstawowy problem, czy wybrać Core, czy może Galaxy Ace 2. Wyświetlacze w obydwu smartfonach są w zasadzie takie same, chociaż ten w Ace 2 ciut mniejszy (3.8"). Ace 2 mimo wszystko wygrywa mocno pod względem wydajności, chociaż Core ma 1GB RAM a Ace 2 768MB - to chipset w Ace 2 jest o wiele mocniejszy. Zresztą, widać to już po rodzaju nagrywanych filmów przez te smartfony, bo Ace 2 nagrasz 720p HD, a Core tylko 480p. Szkoda tylko, że Ace 2 ma 4GB pamięci wewnętrznej, a Core dwa razy więcej.

Cóż począć z tym dylematem? Jeśli będziesz chciał czasami pograć w jakieś gry, nakręcić film HD - to bierz Ace 2. Jeśli smartfona chcesz używać do podstawowych spraw, czyli dzwonienia, przeglądania netu itp., to możesz się kierować ku Galaxy Core.
Zaawansowany

przez Bob » 21 sie 2013 21:30

Hmm, czyli chyba raczej Ace 2. Pamięć wewnętrzna chyba niezbyt dla mnie ważna bo i tak poszerzam ją o zewnętrzną kartę pamięci micro SD. Jeszcze mam pytanko co do wersji systemu to jest to Android 2.3 i czy czy z aktualizacją do 4.1.2 nie będzie problemu? Co do moich potrzeb to pisanie wiadomości - więc wygoda w pisaniu (jak dotąd w Corby Pro miałem fizycznę QWERTY co jest bardzo wygodne i do tego się przyzwyczaiłem więc będę musiał się przeżucić na dotykową), przeglądanie internetu, Gadu-Gadu, jakieś 2/3 gry, kilka przydatnych appek i żeby wszystko chodziło płynnie. Nie chce, żeby przewijanie po stronach (tych "głównych" Androidowych, nie wiem jak to się nazywa :lol: ) zcinało lub cokolwiek lagowało.

A co do innych smartfonów w trochę wyższym przedziale cenowym np. już z wyświetlaczem typu AMOLED lub jakimiś troszkę lepszymi specyfikacjami. Coś troszkę lepszego niż Core i Ace 2. Jest coś takiego ;)
Ostatnio edytowano 21 sie 2013 23:04 przez Bob, łącznie edytowano 3 razy
Użytkownik

przez Karl » 21 sie 2013 22:59

Witaj,

Na Ace 2 wyszła aktualizacja do Andka 4.1.2, jednak wiele ludzi na nią narzeka, chociaż jest też sporo osób zadowolonych. Więcej o tym znajdziesz w komentarzach pod tym tekstem: http://smartfan.pl/samsung-rozpoczal-ak ... elly-bean/

Co do czegoś lepszego, to idealny byłby Samsung Galaxy S Advance - ma wszystko czego byś chciał, jest wydajny, ma AMOLED itp., nie wiem jednak, czy masz go w ofercie swojego opa.
Karl

przez Bob » 21 sie 2013 23:07

Co do moich potrzeb, to mogłeś nie zauważyć, bo kiedy ty dodałeś posta ja edytowałem mojego :)
Cytując mnie z posta wcześniej:

Co do moich potrzeb to pisanie wiadomości - więc wygoda w pisaniu (jak dotąd w Corby Pro miałem fizycznę QWERTY co jest bardzo wygodne i do tego się przyzwyczaiłem więc będę musiał się przeżucić na dotykową), przeglądanie internetu, Gadu-Gadu, jakieś 2/3 gry, kilka przydatnych appek i żeby wszystko chodziło płynnie. Nie chce, żeby przewijanie po stronach (tych "głównych" Androidowych, nie wiem jak to się nazywa :lol: ) zcinało lub cokolwiek lagowało.

//edit
Co do gier to aby odpaliło np. Jetpack Joyride czy jakieś inne gry z tego przedziału wymagań.
Z tego co widzę to ten GALAXY S Advance jest bardzo fajny, ale od Ace'a 2 różnie się w sumie tylko ekranem. Mam nadzieję, że jednak jeszcze mi pomożecie w dokonaniu tego trudnego dla mnie wyboru :)
Liczę na dość szybką pomoc ponieważ jutro muszę już być zdecydowany ;)
Użytkownik

Re: Wybór pomiędzy smartfonami Samsunga

przez Vini » 22 sie 2013 15:30

Witaj na forum,

co do Galaxy Ace 2 vs Galaxy S Advance, to nie tylko chodzi tu o ekran. Advance ma też 8GB pamięci (Ace 2 tylko 4GB). Jeśli Ci to jednak nie przeszkadza, to chyba faktycznie nie masz co przepłacać za Advance i brać Ace 2. Do Twoich wymagań starczy, szkoda tylko trochę tego ekranu AMOLED 4" z Advance.
Ekspert

przez Bob » 22 sie 2013 17:02

No ta pamięć wewnętrzna raczej mi nie przeszkadza chyba, że 4GB jest to za mało na system itd.
Ok, czyli jeszcze wracając do wyboru pomiędzy telefonami rozumiem, że w starciu Ace 2 vs. Core wygrywa Ace 2 ?
A co do ekranu to nie wiem czy warto wydać troszkę więcej za sam ekran, a też do końca nie wiem czy Advance będzie dostępny w jakiejś korzystnej ofercie w Play.

Więc na razie sprawa wygląda tak. Na początku miałem propozycję od Pani w Play trzy telefony: Galaxy Ace II, Galaxy Trend, Galaxy Core, z czego Trend odrzuciliśmy.
Po drodzę wpadł Samsung Galaxy S Advance, a teraz tak myślę, że S III mini chyba jest czymś podobnym do Advance.
Teraz plusy telefonów które rozważam:

Ace II:
Aparat fotograficzny 5 Mpix
Dotykowy wyświetlacz 3,8 cala
Wydajny procesor Dual Core 800 MHz i 768 MB RAM
Nagrywanie i odtwarzanie wideo w jakości HD (720p)

Core:
Dotykowy wyświetlacz 4,3 cala
Wydajny procesor Dual Core 1,2 GHz i 1 GB RAM
Nagrywanie w 480p a odtwarzanie raczej w HD (ogólnie filmów :) )

S Advance:
Dotykowy wyświetlacz 4 cale Super AMOLED
Wydajny procesor Dual Core 1,0 GHz i 768 MB RAM
Nagrywanie i odtwarzanie wideo w jakości HD (720p)

Podsumowując moje dotychczasowe rozmyślania, to:
Niby ten Core fajny ale radzicie, że Ace II będzie lepszy. Specyfikacje przemawiają raczej za Core: większy wyświetlacz, lepszy procesor i więcej RAMu, jedynie ta kamera. A Advance chyba też jest fajny, bo ma ten AMOLED, to 0,3 cala chyba dużo nie zmieni + nagram nim film w HD.

Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc i proszę o kolejną szybko pomoc bo jutro wybieram się do salonu wybrać telefon i podpisać umowę a nadal nie jestem zdecydowany :|
Użytkownik

przez Karl » 22 sie 2013 19:35

Jeśli masz możliwość wzięcia Galaxy S III mini, to się nie zastanawiaj, bo to w zasadzie delikatnie udoskonalony S Advance, z większą ilością RAM'u.

Co do Core to się mylisz, bo może i GHz procek ma więcej, ale to Cortex-A5 a w Ace 2 jest Cortex-A9, nieporównywalnie wydajniejszy, więc wydajnościowo Ace 2 bije Core na głowę.

Podsumowując według mnie Galaxy S III mini > Galaxy S Advance > Galaxy Ace 2 > Galaxy Core :D
Karl

przez Bob » 22 sie 2013 20:00

Hmm, już teraz bardziej mi się w głowie ogarnąło :lol:

Karl napisał(a):Galaxy S III mini > Galaxy S Advance > Galaxy Ace 2 > Galaxy Core

Jeżeli mogę wziąć SIII mini to brać, a jażeli nie to Advance a dopiero potem Ace 2. Jeszcze poczekam na kogoś radę, ale wielkie dzięki za pomoc - bardzo mi pomogłeś :)
Użytkownik

przez Marvi » 22 sie 2013 20:29

Ja się zgadzam z Karlem, ale pamiętaj, że w jego zestawieniu między S Advance i S III mini jest mała różnica. Podobnie w Ace 2 i Core - co prawda Ace 2 nieporównywalnie wydajniejszy, ale Core jest nowszy i ma większy ekran, na którym net na pewno będzie się lepiej przeglądało i w ogóle pracowało.
Marvi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona