smartfon 600-700zl

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

smartfon 600-700zl

przez niezdecydowany » 25 sie 2013 12:37

Witam wszystkich forumowiczów!
Jak w temacie rozglądam się za telefonem z tej półki cenowej. Nie posiadam szczególnych wymagań typu: "chce telefon do grania w gry". Od tego jest komputer albo konsola, wiec 4-rdzeniowy kombajn nie jest mi potrzebny. Zatem co do wymagań oto one:
1. Dobre wykonanie, stabilny system, niekoniecznie android (to bedzię mój 1-wszy smart.), WP8 odpada, mialem w rekach i mnie zniechecil po paru minutach urzytkowania.
2. Jakby posiadal gorilla glass byloby swietnie (jesli etui jest zamiennikiem to zrezygnuje) :)
3. Wyswietlacz do 4` maksymalnie 4.3`.
4. Wytrzymala bateria.
5. Dobry aparat, slot kart pamieci, beast audio (ale niekoniecznie)
Wole kupic pewniaka ktory po roku czy dwóch bedzie mi dobrze sluzyl, uzywki wchodza w gre ale podrobki znanych marek odpadaja.
Glownie bedzie mi potrzebny do dzwonienia, smsowania, od czasu do czasu sluchania muzyki, robienia zdjec i surfowania po necie. Nie szukam nowinki technicznej, ani gadzetu do zabawy. Przegladajac rózne fora natrafilem na mase róznych opini i wypowiedzi. Telefony, które mnie szczególnie zaciekawily (kolejnosc losowa) to:
1. htc desire x
2. nokia n8
3. samsung galaxy s advance
Prosze o wypowiedz na temat wyzej wymienionych i ewentualne lepsze propozycje. Z gory dziekuje. :)
niezdecydowany

Re: smartfon 600-700zl

przez niezdecydowany » 25 sie 2013 12:39

Przepraszam za bledy ort. czasami mi sie jeszcze zdarzaja. :D
niezdecydowany

przez Pyrtolotolo » 25 sie 2013 13:59

Witaj!

Nokię N8 od razu wywal z zestawienia bo to zabytek na Symbianie. Z pozostałych dwóch warty uwagi jest Galaxy S Advance, dlaczego? Bo ma nowy system, niezły aparat, świetny ekran no i jest wydajny. Ja jednak gdybym miał taki budżet jak Ty szukałbym używanej Sony Xperii S, bo tam masz dopiero pełnię Androida z naprawdę doskonałym aparatem 13MP, niezłą wydajnością no i ekranem HD. Na Allegro można wyrwać za 700 zł egzemplarze w idealnym stanie.
Zaawansowany

przez niezdecydowany » 25 sie 2013 14:19

Dzieki za rade. W N8 zachwycil mnie aparat, ale z niego zrezygnuje. A czy ktos jest sie w stanie wypowiedziec na temat lg swift l7 ii, sg core i desire x ? Niestety nie znam sie na smartfonach.
niezdecydowany

przez Karl » 25 sie 2013 20:58

Na temat Galaxy Core masz na forum inny, bardzo obszerny wątek, gdzie ludzie się nad nim rozwodzą - ogólnie w starciu z S Advance smartfon nie ma szans. Desire X jest fajny, ale HTC mocno zaoszczędziło w nim na chipsecie, przez co jest dużo słabszy wydajnościowo od Advance, chociaż reszta jest ok. Ten LG Swift L7 II to z kolei praktycznie kopia Desire X, bo ma praktycznie te same parametry.
Karl

przez niezdecydowany » 26 sie 2013 17:15

Dzięki za wszelka pomoc!
Na mojej liście zostały telefony:
-s advance
-desire x (z powodu wielu przychylnych komentarzy)
Przedzierając się przez to forum natrafiłem na jeszcze inną markę tych "małych" cudeniek. Pentagram monster i combo. Mają wiele przychylnych komentarzy, może nie grzeszą osiągami, ale za to mają 2 atuty: baterie i 2 sloty sim. Dodaję je do finalnej listy i to między nimi będę wybierać. Najbardziej wpadł mi do głowy s advance i 2 produkty pentagramu i nie chcą z niej wyleść. Co o tym myślicie?
niezdecydowany

przez Marvi » 26 sie 2013 22:25

Ja jako tradycjonalista wybrałbym raczej Galaxy S Advance, bo to sprawdzony i solidny smartfon. Możesz też jeszcze popatrzeć na chinole, czyli np. Lenovo A830 - ale tu chyba ekran będzie dla Ciebie za wielki. Pentagram faktycznie ma dobre opinie, ale ja jakoś boję się tego typu sprzętów, bo ich producenci często zapominają je później aktualizować do nowszych wersji softu.
Marvi

przez eddy20 » 28 sie 2013 17:47

LG L7 II wydaje się być też bardzo dobrą alternatywą w tym przedziale cenowym.
dobry ekran 4,3 cala IPS, jego rozdzielczość jednak nie powala, wydajny 2 rdzeniowy procek i 768MB ramu,
do tego bardzo pojemna bateria 2460 Mah, taka pojemność nie zawsze spotykana jest nawet w topowych smartfonach,
no i do tego calkiem niezly aparat 8Mpx.
Jeśli chodzi o słabsze strony to na pewno grafika Adreno 203 nie sprosta najbardziej wymagającym grom,a 4GB pamięci to na dzisiejsze czasy nie jest zbyt wiele, na szczęście telefon posiada slot kart MicroSD. Trzeba również uważać na branding sieci Plus, przez niego zużycie baterii wzrasta.
Mimo to jak za cene około 700zł za nowy telefon jest to opłacalny zakup i według mnie warto go rozważyć.
eddy20

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!