HTC Wildfire S czy Lenovo A660

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

HTC Wildfire S czy Lenovo A660

przez Marysia » 25 sie 2013 21:43

Witam, mam pewien problem dotyczący wyboru telefonu. Otóż już jakiś czas temu nastawiłam się na kupno HTC Wildfire S, sporo naczytałam się na jego temat i dotąd myślałam, że to najlepszy telefon w swoim przedziale cenowym. Jednak dziś natknęłam się na Lenovo A660, no i zaczęłam się zastanawiać, czy nie lepiej dołożyć tę stówkę i kupić coś praktyczniejszego (mam dwie karty sim, które Lenovo mógłby jednocześnie "obslugiwać"). Nie znam się na telefonach, jestem w tych sprawach totalnie zielona, więc byłabym wdzięczna za każdą radę bądź propozycję innego modelu. Telefon głównie ma służyć do surfowania po internecie, pisania sms i dzwonienia. Jak już wspomniałam, mam dwie karty sim, więc dual sim byłby mile widziany. Ważna jest też dla mnie jakość wyświetlacza. Do 450 zł. Zależy mi na tym, aby telefon był jak najmniej "awaryjny", no i żeby mieścił się w kobiecej dłoni :)
Marysia

Re: HTC Wildfire S czy Lenovo A660

przez Karl » 26 sie 2013 06:43

Witaj na forum!

Co do Wildfire S, daj sobie z nim spokój bo to już stare urządzenie i tym samym przestarzałe. W podobnej cenie jest Samsung galaxy Young, to dużo nowsze i lepsze urządzenie niż Wildfire S. Smartfon występuje też jako Samsung Galaxy Young Duos S6312, który obsługuje Dual SIM a kosztuje około 400 zł.

Jeśli chodzi o Lenovo A660, to ma on fajny ekran więc internet na pewno by się dobrze przeglądało, ale problem jest taki, że reszta parametrów już nie powala. Jednak oczywiście mimo ceny można rozważać jego zakup. Jest też jeszcze model A830, duże lepszy od A660 ale kosztuje też więcej. Niestety zarówno A660 jak i A830 to urządzenia sprowadzane z Chin i nie są u nas oficjalnie sprzedawane. I co z tego? A no to, że nie mają w Polsce gwarancji, więc jeśli nam się coś w nim zepsuje to musimy liczyć na dobry humor sprzedawcy.
Karl

przez Marysia » 26 sie 2013 12:14

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Co do Samsung Galaxy Young - brałam tę opcję pod uwagę, ale szczerze mówiąc, nie bardzo mnie przekonuje ten model, bo słyszałam niezbyt dobre opinie na jego temat.
Jeśli chodzi o mechanizm sprowadzania telefonów z Chin, to właśnie realizacja gwarancji w Chinach mnie trochę przeraża, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę koszty przesyłki, które małe nie są. No i trochę boję się, że mogę dostać refabrykowany telefon.
Marysia

przez Marvi » 26 sie 2013 12:46

Odsyłanie smartfona nie wchodzi zupełnie w grę - jeśli już być coś takiego kupiła a Lenovo by się zepsuło, to odsyłasz go do sprzedawcy z Allegro i on się martwi o resztę. Oczywiście aby to przebiegło bez problemu musisz dobrze dobrać sprzedawcę przez zakupem.

Z innych smartfonów popatrz też na LG L3 II, bo jest nawet fajniejszy od Young (ma ekran IPS, który na słońcu nie traci czytelności).
Marvi

przez Marysia » 26 sie 2013 13:04

Rozdzielczość 240 x 320 px w tym LG L3 II, to nie jest trochę miernotka?
Marysia

przez Marvi » 26 sie 2013 15:31

Oczywiście to niewiele, ale to smartfon chyba najtańszy z możliwych, który przy tym oferuje jakieś tam możliwości. Szczerze mówiąc, gdybym był na Twoim miejscu to jednak kupiłbym jakiegoś Lenovo - bo są nieporównywalnie lepsze niż Young i L3 II. Według mnie zakup takiego A660 albo (jeszcze lepiej) A830 usprawiedliwia ryzyko z gwarancją - bo za tyle nie dostaniesz równie dobrego smartfona.
Marvi

przez Marysia » 26 sie 2013 17:12

Dzięki, ten Lenovo A830 odpada już ze względu na wielkość :p już A660 jest dla mnie bardzo duży. Ale byłabym skłonna go kupić. No cóż, muszę się zastanowić, bo trochę obawiam się tych Chinoli ;p
Marysia

przez Marysia » 27 sie 2013 15:56

A mógłby mi ktoś polecić jakiegoś smartfona dual sim obsługującego aero 2? Bo z tego co wiem, Lenovo A660 tego nie obsługuje..
Marysia

przez Karl » 27 sie 2013 20:34

Takich smartfonów z dual SIM do aero2 jest całkiem sporo:

- Samsung Galaxy S Duos S7562
- Sony Xperia M
- Samsung Galaxy Core I8260
- Samsung I9190 Galaxy S4 mini
- Samsung Galaxy Grand I9082
- Samsung Galaxy Win I8550
- Samsung Galaxy Fame S6810
- Samsung Galaxy Young S6310
- Samsung Galaxy Ace 3 GT-S7272
- Sony Xperia C
- Lenovo P780
- HTC Desire V
- Lenovo A706
- Sony Xperia E dual
- LG Optimus L7 II Dual P715
- Lenovo S920
- Lenovo S890
- HTC Desire U
- LG Optimus L5 II Dual E455
- Lenovo S820
- HTC Desire SV
- Lenovo A820
- Lenovo A800
- Lenovo S880
- LG Optimus L3 II Dual E435
- LG Optimus L4 II Dual E445
- Lenovo P700i

Jeśli się nie pomyliłem (a jeśli tak to niech ktoś mnie poprawi), to jest lista przedstawiająca smartfony obsługujące aero2.
Karl

przez Marysia » 27 sie 2013 21:20

Dzięki za odpowiedź, chyba najbardziej z tego zestawu odpowiadałby mi Lenovo A820
Marysia

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona