Lenovo A830 vs Samsung galaxy s advance

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Lenovo A830 vs Samsung galaxy s advance

przez guest » 27 sie 2013 13:09

Witam,
mam pytanie który telefon jest lepszy pod względem procesora, grafiki i pamięci.
Pozdrawiam
guest

Re: Lenovo A830 vs Samsung galaxy s advance

przez Vini » 27 sie 2013 14:59

Witaj,

W Lenovo A830 jest chipset MTK MT6589 z czterema rdzeniami 1.2 GHz Cortex-A7 oraz grafika PowerVR SGX544 i 1 GB RAM. W S Advance masz chip NovaThor U8500 z dwoma 1 GHz rdzeniami Cortex-A9, grafiką Mali-400 i 1 GB RAM. Wydajniejszy do gier jest Galaxy S Advance, bo ma nieco lepszy GPU, a dwurdzeniowy A9 radzi sobie podobnie do czterech rdzeni A7. Potwierdza to benchmark AnTuTu, gdzie S Advance robi ok. 5300 punktów a Lenovo A830 ok. 4000 punktów.
Ekspert

przez arek » 10 wrz 2013 12:10

mi lenovo a 820 wyciąga w antutu ok 13000pkt i podobnie powinien mieć też a830
arek

przez zwierzchu » 16 wrz 2013 12:01

Witam czhcialbym sie dowiedziec oprocz tych danych co koledzy przedstawili czy lenovo A830 nie padnie po roku uzytkowania bo jednak to chinczyk. Posiadam Samsung galaxy s advance ale chcialbym cos z wiekszym wyswietlaczem telefon wykorzystuje do przegladania internetu niz do grania. A czy wiecie moze cos nt. wyswietlacza w lenovo czy posiada ochrone gorilaz glass??? I tak ogolnie czy warto zamienic Szajsunga na lenovo.

Pozdrawiam i dziekuje za odp.
zwierzchu

przez Marvi » 16 wrz 2013 12:20

Hej,

Lenovo A830 nie posiada Gorilla Glass, ma jedynie hartowane szkło. Oczywiście taką powierzchnię łatwiej uszkodzić, jednak tak naprawdę zależy to głównie od stylu użytkownika - czy dba o smartfon czy też nie. Np. na zadrapania ziarnkami piasku (kwarcem) nie pomoże nawet Gorilla Glass 3 - bo kwarc jest dużo twardszy od tego szkiełka.

Czy warto wymienić Galaxy S Advance na Lenovo A830? Jeśli chcesz mieć 5" ekran to jak najbardziej tak. Co do wydajności (cztery rdzenie Cortex-A7 vs dwa Cortex A9) może być różnie, chociaż pewną przewagę w tym względzie ma A830. Advance ma też więcej pamięci wewnętrznej (A830 tylko 4GB).

Podsumowując, do Twoich wymagań zwierzchu chyba jednak bym się zdecydował na A830, bo na 5" ekranie przeglądanie czegokolwiek jest dużo przyjemniejsze niż na 4" matrycy.
Marvi

przez Adek3334 » 18 wrz 2013 08:32

Mam A830 od 2 miesięcy i nie narzekam, jeszcze nic mi się nie pocieło na nim. Chodzi naprawdę płynnie i bazawaryjnie. Ogólnie polecam, bo i cena do jakości jest świetna.
Adek3334

przez zwierzchu » 18 wrz 2013 15:57

Dziekuje za odp. wlasne jestem w trakcie sprzedazy mojego tel i prawdopodobnie zakupie lenowo chyba ze uda mi sie znalezc HTC Sensation XL. Z ostatniego HTC Desire Z, bylem bardzo zadowolony.
zwierzchu

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!