Smartfon/tablet do 1500 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon/tablet do 1500 zł

przez siara013 » 31 sie 2013 22:36

Witam zastanawiam się ostatnio nad kupnem telefonu albo tabletu
w grę wchodzą

google nexus 4 - jak na telefon trochę za duży(trzymanie cegły w kieszeni) ale kusi dobrymi podzespołami, boje się jednak o baterie bo mój obecny telefon (htc disare c) trzyma dość długo i nie chciał bym ładować komórki 2x na dzień
nexus 7 - bawiłem się nim trochę i byłem mile zaskoczony płynnością z jaką android działa na tym urządzeniu boje sie jednak że po pół roku użytkowania zacznie mulić jak mój telefon z andkiem, jeśli chodzi o wykonanie i desing jest troche biednie, największy plus jest taki że wchodzi mi na styk do wewnętrznej kieszeni kurtki
ipad mini - iOS działa naprawdę płynnie, żyroskop, aplikacje wszystko bez zacięcia. Mimo sporej ilości aplikacji i prostego, przyjemnego interfejsu miałem uczucie ograniczenia stąd nie mogę podjąć jednoznacznej decyzji, może iOS 7 to zmieni

jeśli chodzi mi o zamienniki to z telefonów głównie interesują mnie zabawki HTC natomiast z tabletów ASUS (tylko błagam nie samsung po ostatnim zakupie laptopa mam uraz do tej firmy)

Z góry dziękuje za odpowiedzi
siara013

Re: Smartfon/tablet do 1500 zł

przez Pyrto » 01 wrz 2013 16:52

Witaj,

Trochę nie rozumiem Twojego postu. Z jednej strony piszesz, że Nexus 4 jest za duży a zaraz potem mówisz, że Nexus 7 wchodzi do kieszeni Twojej kurtki. Wyjaśnij więc proszę, czy chciałbyś kupić smartfon, czy może tablet który będzie mógł pełnić funkcję telefonu?

Co do iPada mini to nie spodziewaj się, że iOS 7 będzie mniej zamknięty niż poprzednie wersje - te same ograniczenia, bo taka jest zasada tworzenia tego OS'a przez Apple.

Nexus 7 jak najbardziej polecam, ale poczekaj raczej na wejście Nexusa 7 2 do Polski - bo to ma nastąpić w ciągu kilku dni. Wersja z 3G będzie kosztować jakieś 1200-1300 zł. Więcej o Nexusie 7 II masz tu: http://smartfan.pl/nowy-nexus-7-ekran-w ... nie-krait/
Zaawansowany

przez siara013 » 01 wrz 2013 17:05

nexus 4 jako telefon jest za duży
natomiast nexus 7 jako tablet jest w sam raz (czyli tablet + obecny telefon)
dziękuje za linka, może rzeczywiście warto poczekać z zakupem
siara013

przez Karl » 02 wrz 2013 21:12

To bez dwóch zdań kupuj Nexusa 7 2 - ma kosztować 899 albo 999 zł (wersja z samym Wi-Fi), a jest o niebo lepszy niż pierwsza wersja.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!