Alcatel one touch Idol czy LG swift L9

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Alcatel one touch Idol czy LG swift L9

przez Maniek » 05 wrz 2013 17:47

Witam proszę o opińje obu telefonów, nie będę pisał do czego jest mi potrzebny telefon bo oba mają identyczną specyfikacje jeśli chodzi o ram i procesory. Rzeczy których chcę się dowiedzieć to:
-żywotność baterii
-jakość
-awaryjność
-płynność działania
-i czy wybrać sprawdzoną marke LG czy jednak nie ma co się kierować stereotypami

Z góry dziękuję :) Pozdrawiam.
Maniek

Re: Alcatel one touch Idol czy LG swift L9

przez Karl » 05 wrz 2013 21:30

Witaj,

co do baterii to wygrywa tu zdecydowanie L9, bo ma ogniwo 2150 mAh a idol 1800 mAh. Idol uciągnie około 6-7 godzin rozmów telefonicznych a L9 jakieś 10-11 godzin.

Z jakością nie jestem w stanie się wypowiedzieć co do Alcatela, bo miałem tylko L9 w rękach. Szału co prawda nie robi, ale jakiś tandetny też nie jest. To samo tyczy się awaryjności - L9 to solidna maszynka, o Idolu nic nie wiem. Płynność działania będzie na zbliżonym poziomie bo obydwa urządzenia mają te same rdzenie (Cortex-A9). Co do grafiki to w Alcatelu siedzi GPU SGX531, a w LG SGX540, czyli LG w grach poradzi sobie lepiej. Ja tam bym wybrał LG :P
Karl

przez Maniek » 06 wrz 2013 15:04

Dzięki, ja też dokonam takiego wyboru.

Mimo że sprzedawca w salonie mówił że alcatek jest leprzy, to ja itak jakoś nie mam do nich przekonania.
Maniek

przez arek » 10 wrz 2013 12:22

Ja bym jednak wybrał TCL Idol X czyli Alcatel idol X w innej nazwie i tańszy.
arek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!