Smartfon do max 600zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon do max 600zł

przez Sajgon » 13 wrz 2013 17:37

Witam,
Jestem na etapie kupna smartfonu. Jestem w tym raczej zielony i bd to mój pierwszy tego typu telefon.
Cena: max 600zł.
System: najlepiej Android
ekran: min. 4"

Zastanawiałem sie nad 'SE XPeria Arc S'. Co mozecie mi powiedziec o tym telefonie. W sumie to doczytałem sie ze główną wadą bd brak aktualizacji (nie wiem za bardzo w czym to przeszkadza).
'LG L7' raczej mi wybito z głowy.

Na telefonie nie bd grał w jakieś bardzo wymagające gry. Głównie internet (facebook), aparat fajnie jak by był min. 5 mpix. No i zeby ogólnie nie mulił.
Podajcie jakies propozycje z wyjasnieniem :)

Z góry dzieki
Sajgon

Re: Smartfon do max 600zł

przez Sajgon » 13 wrz 2013 19:47

Zastanawiam sie jeszcze nad Lenovo A820, ale odstrasza mnie to ze to z chin
Sajgon

przez Marvi » 13 wrz 2013 20:33

Witaj

no to, ze z Chin jest wadą - bo nie dostaniesz gwarancji producenta tylko jakąś zwykłą, sprzedawcy, co może potem przeszkadzać. Mimo wszystko słuchawki Lenovo w tych cenach są najczęściej bezkonkurencyjne. Jak nie chcesz się bawić w chińszczynę i nie chcesz grać w gry to wybierz coś z Windows Phone - np. Nokię Lumię 520 albo HTC Windows Phone 8S. Smartfony naprawdę w swoich cenach doskonale, jedyna wada to Windows Phone na którego jest mało gier.
Marvi

przez Sajgon » 14 wrz 2013 00:02

no właśnie to ze te telefony mają Windows Phone to je raczej wyklucza. Potrzebuje czegos z Androidem. Jezeli gwarancja była by jedyną wadą to jeszcze da sie przeboleć. Dla mnie wiekszą wadą lenowo jest brak diody led w aparacie. I niewiem czy poradziłbym sobe z wgraniem wszytkich programów i aktualizacji na ten telefon. Czytałem ze podobno bez wgrania nowego oprogramowania lenovo sie tnie i muli.
Sajgon

przez Pantsless » 14 wrz 2013 11:25

Arc S jest już faktycznie trochę stary i niewspierany, bo na jakiekolwiek aktualizacje nie ma co tu liczyć. Urządzenie będzie dobre do zdjęć, przeglądania netu i słabych gierek. Zamiast niego mógłbyś jeszcze popatrzeć na Samsunga Galaxy Ace 2 I8160, bo to też solidne urządzenie ale nówki do 600 zeta raczej nie dostaniesz.

W okolicach 600 zeta chodzą też używki Samsunga Galaxy S Advance I9070, ale będzie trudno o dobry egzemplarz - chociaż to klasa wyżej niż Ace 2.

A co powiesz na HTC Sensation - na Allegro można je kupić w naprawdę świetnych cenach (najlepiej wariant Sensation XE): http://allegro.pl/htc-htc-sensation-101604?order=d Smartfon ma piękny ekran, dobry aparat i jest dużo lepszy od Arc S.
Zaawansowany

sf

przez Sajgon » 14 wrz 2013 13:11

Sensation jest całkiem spoko tylko ci sprzedawcy co sprzedają go po ok. 600zł to niewiem czy są godni zaufania. Jakbym miał pewnosc ze wszystkobd ok to bym go brał od razu.
Sajgon

przez Pyrto » 14 wrz 2013 21:25

A np. ten? http://allegro.pl/htc-sensation-xe-beat ... 08528.html Sprzedawca wydaje się być ok.
Zaawansowany

przez sajgon » 15 wrz 2013 06:54

Mozliwe ze kupie, troche sie boje bo gosc ma tylko 63 sprzedanych no ale trudno.
sajgon

przez Sajgon » 15 wrz 2013 10:22

No i jeszcze mam pytanie w sprawie tego HTC. Jakie moze byc prawdopodobienstwo ze to jest jakas podróbka?
Sajgon

przez Pantsless » 15 wrz 2013 15:27

Zawsze się można władować w podróbę, ten Sensation XE sprzedawany przez tego kolesia jest nadzwyczaj tani. Koleś ma też dziwnie drogą przesyłkę, więc ja bym odpuścił. Niby dane techniczne się zgadzają, więc równie dobrze to faktycznie może być okazja. Najlepiej by było napisać do kolesia, czy sprzęt jest faktycznie wytworem tajwańskiego producenta HTC i czy jest oryginalny. Zawsze wtedy można się ubiegać o zwrot kasy, że przedmiot niezgodny z umową - no ale to już droga długa.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona