LG Swift F5 czy Samsung Galaxy Core?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG Swift F5 czy Samsung Galaxy Core?

przez Marcin » 13 wrz 2013 22:35

No właśnie. Planuję przejść z Plusa do Playa i w ofercie dla mnie przygotowanej są dwa interesujące modele: LG Swift F5 i Samsung Galaxy Core.
Teraz pytanie do was: Który wybrać?

Kryteria oceny to internet, aparat fotograficzny, szybkość urządzenia oraz jakość wykonania. Proszę o wasze opinię.

Dzięki :)
Marcin

Re: LG Swift F5 czy Samsung Galaxy Core?

przez Pantsless » 14 wrz 2013 11:10

Tu nie ma się nad czym zastanawiać bo F5 bije na głowę Core. Pod względem szybkości działania w Core masz dwa mizerne rdzenie Cortex-A5 a w F5 dwa Krait - niebo a ziemia. Ekran w F5 też lepszy bo ma większą rozdzielczość i jest IPS, więc do przeglądania o wiele lepszy. Dodatkowo IPS powoduje, że w świetle dnia obraz tak nie blaknie jak na zwykłym TFT w Galaxy Core. Poza tym F5 ma większą i wytrzymalszą baterię.

Co do jakości wykonania to różnic raczej nie ma, jak chcesz się przekonać idź najlepiej do salonu i obczaj obydwa modele. Aparaty w urządzeniach są takie same, czyli 5MP. Próbne zdjęcia z F5 znajdziesz tu: http://www.gadgetguy.com.au/product/lg- ... -sample-1/
Zaawansowany

przez Marcin » 14 wrz 2013 12:08

Dzięki!
Marcin

Re: LG Swift F5 jako modem wifi

przez marcin » 22 lut 2014 01:56

Witam wszystkich , wybaczcie jesli zle trafilem z pytaniem . Chcialbym zakupic tel LG - F5 ale nie wiem czy ma on opcje modemu wifi ? Moja xperia arc S przekazuje mi sygnal internetu na laptopa jako przenosny punkt dostepu , czy Lg tez ma tą mozliwosc ? A jak wygląda ten temat w Sony Xperii E ? Bede wdzięczny za pomoc .
marcin

przez Marvi » 22 lut 2014 20:37

Każdy smartfon z Androidem, modemem i Wi-Fi ma taką możliwość, więc F5 też tym dysponuje.
Marvi

przez marcin » 22 lut 2014 22:01

Dziekuje ale nie wiem czy wystarczająco jasno sie wyrazilem , zupelnie nie znam sie na tych rzeczach. W obecnym abonamencie mam pewien limit danych internetowych i Xperia Arc S sluzy mi jako przenosny punkt dostepu WiFi , to znaczy mam w niej internet lub moge przekazac przez WiFi na laptopa (strasznie wtedy zżera dane). Xperia E mojej malzonki tez ma androida i WiFi a jednak nie znalazlem w niej opcji przenosnego punktu WiFi . Mam oferte zakupu internetu mobilnego ale musze miec modem dla karty lub drugi telefon ktory jako taki modem bedzie sluzyc . Jestes pewny ze Xperia E lub Lg F5 spelnia te warunki ? Wybacz moj brak wiedzy w tym temacie ale nie wiem czy mam kupowac kolejny telefon czy wystarczy Xperia małzonki. Sam modem nie rozwiazuje tematu bo ograniczy mnie tylko do laptopa a potrzebuje internet w telefonie. Pozdrawiam.
marcin

przez Marvi » 23 lut 2014 02:40

Tzn. chodzi Ci o to, że chcesz internet z LF F5 udostępnić poprzez jego Wi-Fi na inne sprzęty? Ta funkcja to przenośny hotspot Wi-Fi i zarówno LG jaki i Sony z Androidem musi ją mieć.
Marvi

przez macin » 24 lut 2014 01:36

:D Tak , wlasnie o to mi chodzilo , za kilka dni dostane karte do internetu mobilnego a nie mam jej do czego zainstalowac. Przegladalem juz wlasnie allegro z checia zakupu routera WiFi ale jesli mowisz ze Xperia E mojej malzonki ma taką opcje to zaoszczedze kilka groszy i uzyje jej do takiego celu. Malzonka ma oferte na przedluzenie umowy wiec ten telefon bedzie jej zbędny. Obys tylko miał racje , przekopalem internet ale niestety nie znalazlem tam zadnej wzmianki w tym temacie a i w menu samego telefonu tez nie doszukalem sie takiej opcji. Prosze wszystkich o wybaczenie , Ciebie , czytających i moderatora , odbieglem od tematu , miało byc o Lg F-5 (jako opcja zakupu) a koncze o Xperii E i routerze WiFi . Przepraszam , jestem starszym czlowiekiem i kiepsko sobie radze z poruszaniem po necie i zdobywaniem odpowiedzi. Dziekuje Ci serdecznie za pomoc i odpowiedzi , mam nadzieje ze sie uda i nadal bede mogl korzystac z internetu w telefonie. Pozdrawiam.
macin

przez Marvi » 24 lut 2014 12:07

Nie przejmuj się, cieszę się, że mogłem pomóc. Swoją drogą ja w necie znalazłem kilka wzmianek na temat hotspota Wi-Fi w Xperii E :P
Marvi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!