Lumia 720 czy LG Swift L5

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Lumia 720 czy LG Swift L5

przez barteek » 18 wrz 2013 13:45

Witam,

Jak w temacie, zastanawiam się nad tymi dwoma telefonami. Na papierze wydaje mi się, że lepiej LG wypada, ale jakoś mam sentyment do nokii. Może mi ktoś porównać te telefony ze względu na wytrzymałość baterii, szybkość działania, niezawodność, łatwość w obsłudze

pozdro
barteek

Re: Lumia 720 czy LG Swift L5

przez SmartFan » 18 wrz 2013 20:12

Witaj,

diametralną różnicą w tych dwóch smartfonach jest tak naprawdę system operacyjny - w LG jest Android a w Lumii 720 jest Windows Phone, to zupełnie dwa, różne światy. Jeśli chcesz grać to niestety na Windows Phone nie ma jeszcze zbyt wielu gier.

Co do porównania tych dwóch smartfonów, to LG L5 wcale nie wypada lepiej! W Nokii masz 4.3" ekran IPS o rozdziałce 480 x 800 pikseli, a w LG tylko 4" z rozdzielczością tragiczną wynoszącą 320 x 480. Ekran to jeden z najważniejszych parametrów smartfona, a LG w tej kwestii daje ciała.

Idziemy dalej - Nokia 720 robi o wiele lepsze zdjęcia bo ma lepszy aparat, niż L5. Zobacz jakie ładne foty robi Nokia: http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_720 ... -919p7.php

Nokia ma też więcej pamięci wewnętrznej (8GB zamiast 4GB), wydajniejszy chipset (o wiele), no i mocniejszą baterię. Nie wiem więc, dlaczego myślisz że LG wypada lepiej. Bierz Lumię!
Zaawansowany

przez Barteek » 19 wrz 2013 07:25

Niestety mój błąd z modelem LG, chodziło mi o F5, a nie L5. Przepraszam za pomyłkę
Barteek

przez Marvi » 19 wrz 2013 11:15

W takim przypadku dużą przewagę ma Swift F5, w dodatku Windows Phone to według mnie minus, bo Android jest lepszy ze względu chociażby na bogactwo aplikacji. Jeśli chodzi o parametry to w F5 masz praktycznie wszystko (oprócz chyba aparatu) lepsze niż w Lumii 720.
Marvi

przez barteek » 19 wrz 2013 12:58

No właśnie, dla mnie jest taki problem, że nigdy nie miałem styczności z żadnym z tych systemów, a opinie są podzielone. Wizualnie Nokia do mnie przemawia, ale jeżeli chodzi o cyfry to LG. Czekam jeszcze na jakieś recenzje tego LG, bo kilka o Nokii przeczytałem i telefon wypada na plus. Poza tym co ciekawe lepiej cenę trzyma. Zastanawiałem się jeszcze nad LG L9, ale trochę jest za duży i słyszałem, że ma kiepskie audio (chodzi głównie o jakość rozmów). Umowę myślę podpisać pod koniec miesiąca, więc jeszcze chwilę czasu mam na zastanowienie. czekam na dalsze opinie
barteek

przez Marvi » 19 wrz 2013 15:39

Testy już pierwsze są, tu masz test LG Swift F5 (LG Optimus F5) - http://www.notebookcheck.net/Review-LG- ... 148.0.html Masz tam nawet próbne zdjęcia, test baterii, wydajności itp. Test po angielsku niestety, jak czegoś nie będziesz wiedzieć - pytaj.
Marvi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!