Nokia Lumia 720

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Nokia Lumia 720

przez MTI313 » 19 wrz 2013 19:57

Witam , w październiku zmieniam telefon z słabiutkiego Sony Xperia J i zastanawiam się nad Nokią Lumią 520 , 720 , HTC 8s oraz LG L9 . Szukam telefonu głównie do słuchania muzyki , przeglądania fb/internetu , oglądania filmów na yt więc w grę wchodzi porządny wyświetlacz oraz ewentualnie do gier ale nie gram za często ;p Z góry dzięki za odpowiedź , pozdrawiam .
MTI313

Re: Nokia Lumia 720

przez Marvi » 19 wrz 2013 20:42

Hej,

z tego co podałeś zastanawiać się można między LG Swift L9 a Lumią 720. Moim zdaniem do przeglądania internetu i filmów lepsza będzie Lumia L9, bo ma duży, ładny ekran - a to w tym przypadku klucz do zadowolenia. Jak chcesz coś mniejszego to możesz też pomyśleć nad LG Swift F5. Napisz najlepiej, ile kasy chcesz wydać i czy smartfon ma być nowy czy używany.
Marvi

przez MTI313 » 19 wrz 2013 21:00

Telefon byłby nowy brany z salonu pewnej pomarańczowej firmy ;) Właśnie wolę ekran przynajmniej od 4"
MTI313

przez Karl » 19 wrz 2013 21:08

Jak możesz to podaj, czy masz coś jeszcze do wyboru poza tymi smartfonami, które napisałeś w pierwszym poście. JA też bym brał do tych celów L9 ze względu na ekran, no i ogólnie to solidny smartfon. 720 średnio mi się podoba, ze względu na Windows Phone i ciągle małą liczbę aplikacji dla tego OS'a.
Karl

przez Merlin » 19 wrz 2013 22:05

Ale gościu pisze wyraznie,że głownie do słuchania muzy czyli tutaj idealny będzie lumia 720 albo htc 8s.
Merlin

przez Karolek » 19 wrz 2013 22:27

Ja osobiście nie polecam lg l9 u osób o dość ''małych'' rękach może być trochę niewygodny.
Dziwne też uczucie mając go w kieszeniu ,ponieważ jest dość sporym smartfonem.
Karolek

przez Keni » 19 wrz 2013 22:50

Polecam Nokie Lumie 720. Telefon mam 3tyg. i spełnia wszystkie moje oczekiwania po przesiadce z "Androidów". W przeciwieństwie do Andka (czy to 2.2.1, 2.3.6, 4.1 bo urządzenia z takimi wersjami miałem) system działa stabilnie, płynnie i bez problemów. Wszystko jest pod ręką. Do tego znacznie mniejsza inwigilacja (przynajmniej w teorii) niż w przypadku systemu od Google. Bateria przy normalnym użytkowaniu trzyma ok. 3dni, GPS łapie FIX'a znacznie szybciej niż na produktach Samsung; do tego wreszcie mam urządzenie w którym działa tryb oszczędzania baterii; czyt. nie przeszkadza. Bardzo dobry wyświetlacz (silne słońce to nie problem) i świetnie działająca automatyczna regulacja jasności. Aplikacji jest dużo i w przeciwieństwie do Android Market/Sklep Play 3/4 to nie są "szity" tylko wszystkie działają zgodnie z opisem, jak narazie nie znalazłem substytutu tylko jednej aplikacji, której używałem na Androidzie.Aparat robi dobre zdjęcia, znacznie lepsze niż np. Galaxy Ace, ale to i tak nie to co było np. w Nokii N85 czy N86. W samym użytkowaniu kilka rzeczy jest inaczej rozwiązanych niż w Androidzie, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Keni

przez MTI313 » 20 wrz 2013 15:17

@Karl Właśnie to są wszystkie opcję ponieważ budżet wysoki nie jest ;) , A WP przecież ma "potencjał" ;)
@Keni Lumia 720 jak na razie jest u mnie na 1 miejscu, a jeśli chodzi o aparat to nie mam dużych wymagań, 5 mpx wystarczy spokojnie , mógłbyś jeszcze napisać jak sprawuję się oglądanie filmów na YT ?
A wie ktoś jak działało by słuchanie muzyki oraz dajmy na to przeglądanie fb/internetu ponieważ na j było to niemożliwe ponieważ albo odtwarzacz przestał działać lub przeglądarka.
MTI313

przez Keni » 20 wrz 2013 17:12

Nokia Lumia 720 to najlepiej grający telefon.
Wreszcie doczekaliśmy się słuchawki, na której spokojnie można słuchać muzyki w wysokiej jakości.
Osobiście Nokia nigdy nie słynęła dla mnie z jakiejś niesamowitej jakości dźwięku, ale tym urządzeniem pokazali, że jeśli chcą to potrafią – bo 720-stka gra lepiej niż 85% odtwarzaczy mp3 i lepiej niż 99% telefonów .
Legendarne Beats Audio przy dźwięku z 720 okazuje się tylko chwytem marketingowym.
Keni

przez Pantsless » 20 wrz 2013 19:16

@MTI313 - Lumia 720 jest wydajna więc z przeglądaniem nietu, facebooka i jednoczesnym słuchaniem muzy nie powinno być żadnego problemu. Filmy na YT można oglądać, ale przez przeglądarkę jedynie bo Google póki co chyba nadal blokuje appkę do oglądania YT na Windows Phone.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!