LG - Nexus 4 czy Optimus G

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG - Nexus 4 czy Optimus G

przez Łukasz » 22 wrz 2013 18:47

Witam, chcę kupić mojego pierwszego smartfona i po przeszukaniu ciekawych propozycji do ceny maksymalnej jaką mogę zaoferować wybrałem dwa, a w zasadzie to chyba jeden tylko w dwóch wariantach jak to niektórzy piszą, czyli wymienione w tytule urządzenia od LG.

Różnią się bardzo niewiele ale sporo osób pisze że Nexus lepszy bo ma na bieżąco aktualizacje. I ja właśnie w tej sprawie, jak już wspomniałem to będzie mój pierwszy smartfon więc nie wiem co się kryje pod pojęciem aktualizacji i dlaczego to takie ważne. Czy jeśli wychodzi nowa wersja OS'a to musi być ona pod każdy model jakoś specjalnie skonfigurowana i to dlatego Nexus jest lepszy bo dla niego już jest a dla Optimusa jeszcze nie. Czy może chodzi tu o to że w Nexusie jest to automatyczne a w Optimusie trzeba jakoś się bawić?

Pytam bo wolałbym jednak Optimusa ze względu na design.
Łukasz

Re: LG - Nexus 4 czy Optimus G

przez Vini » 23 wrz 2013 19:02

Witaj,

pytanie pojawiało się już kilka razy - w skrócie to w zasadzie dwa, identyczne smartfony. Różnica między nimi jest taka (tak jak sam napisałeś), że Nexus 4 ma na bieżąco aktualizacje od Google, a Optimus G od LG.

Dlaczego aktualizacje są ważne? A no m.in. dlatego, że Google ciągle udoskonala swój system. Android z wersji na wersję dostaje coraz to nowe funkcje. Google polepsza też jego optymalizację pod sprzęty, przez co tak nie muli jak pierwsze wersje. Dlaczego akurat Nexus 4 dostaje aktualizacje a Optimus G nie? Bo na każdy smartfon trzeba praktycznie od podstaw pisać sterowniki, poza tym LG w G instaluje swój syfiasty soft, który z każdą aktualizacją wymaga upgrade - a to jest oczywiście koszt, któego producenci nie chcą ponosić.

Nie bierz Optimusa, bo aktualizacje to cholernie ważny aspekt smartfona - bierz Nexusa 4, koniecznie!
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!