Smartfon +/- 1000 zł - kilka wymagań

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smartfon +/- 1000 zł - kilka wymagań

przez kobita » 24 wrz 2013 20:57

Witam serdecznie! Bardzo proszę o poradę w sprawie kupna mojego pierwszego smartfona. Mam kilka zachcianek/wymagań, które mam nadzieję pogodzić z budżetem (koło 1000 zł, ale biorę też pod uwagę sensowne używane modele). Obecnie korzystam z klasycznego telefonu kom., ale mam doświadczenie z Androidem (tablet).

- andek
- co najmniej 4 cale
- aparat nie gorszy niż 5 Mpix, choć wolałabym lepszy
- sensowna przednia kamerka (do Skype)
- obsługa kart pamięci
- niewieszliwy soft

Smartfon służyć będzie mi jako:
- telefon (sms i dzwonienie)
- organizer (kalendarz, przypominajki etc.)
- maile
- proste gierki typu angry birds
- zdjęcia i skype
- okazjonalnie przeglądanie neta i słuchanie muzyki

Myślałam o Xperii T, HTC Desire 500 i SGSII. Coś z tego, czy macie inne pomysły?

Aha, przywiązuję się do elektroniki, więc nie planuję szybkiej wymiany sprzętu.
kobita

Re: Smartfon +/- 1000 zł - kilka wymagań

przez kobita » 24 wrz 2013 21:10

Zapomniałam o jednej ważnej sprawie! GPS!
kobita

przez Pyrto » 24 wrz 2013 21:55

Witaj!

Wymagania masz raczej niewielkie, więc za 1000 zł wybór jest całkiem spory :)

Pierwsze co mi przyszło na myśl, to wspomniana przez Ciebie na początku Xperia T. Smartfon wydajny, ma najnowszy soft, dysponuje świetnym aparatem no i porządnym ekranem, który jest bardzo duży. Oczywiście z przodu jest kamerka 1.3MP, więc wideorozmowy mu nie straszne.

Galaxy S II solidny i niedrogi, ale chyba wolałbym Xperię T, bo mimo wszystko to dużo nowszy smartfon i bardziej wydajny, starczy na dłużej. HTC Desire 500 kusi, ale to mało przyszłościowe rozwiązanie, a to ze względu na słabą wydajność. Poza tym HTC dość kiepsko aktualizuje swoje smartfony, więc raczej odradzam - chociaż design białej wersji jest naprawdę ładny :D

Za podobną kasę co Xperia T, można też mieć Xperię SP. Smartfon ma trochę wydajniejszy procesor, ciut większy ekran, jest nowszy, ma dużo większą baterię, ale za to gorszy aparat i mniej pamięci wewnętrznej.

Gdybyś chciała przyoszczędzić to można też pomyśleć nad Samsungiem Galaxy S Advance, ale on od np. Xperii T mocno odstaje.

Fajnym wyjściem jest też Nexus 4 - dostaje zawsze najnowsze aktualizacje softu prosto od Google, w dodatku jego oprogramowanie chyba najmniej zamula. Niestety nie ma obsługi kart pamięci, a to jego spora wada.
Zaawansowany

przez kobita » 26 wrz 2013 10:56

No właśnie moim wyborem wyjściowym był Advance. Ale jak to bywa z zakupem elektroniki, człowiek zaczyna kalkulować i stwierdza, że dołoży stówkę lub dwie i ma sprzęt o półkę wyżej. :mrgreen: Stąd też rozważania nad "czymś więcej". ;) Zwłaszcza, że tak jak pisałam - rzadko zmieniam sprzęt (obecny telefon mam już 5 lat!).

Dzięki za uwagi o HTC - jeśli chodzi o parametry (i oczywiście design! :P) wyglądał w porządku, ale po Twoich argumentach odpuszczę.

Wstępnie zatem decyduję się na Xperię T. Czy jest coś, o czym powinnam wiedzieć?
kobita

przez Karl » 26 wrz 2013 12:19

Zawsze możesz jeszcze troszkę dołożyć i będziesz mieć wodoszczelną Xperię V, albo smartfon z bardzo wytrzymałą baterią - Xperię SP :D
Karl

przez czamarek » 26 wrz 2013 15:19

jak dla kobiety to polecam iocean x7 plus, zgrabny i ładny telefon, moja żona go używa.
ponad to TCL N3 lub idol X i FAEA F1

Obrazek
czamarek

przez kobitka » 13 paź 2013 13:01

A jak do Xperii T ma się GALAXY S II Plus?
kobitka

przez Karl » 13 paź 2013 14:02

kobitka napisał(a):A jak do Xperii T ma się GALAXY S II Plus?

Xperia T bije Galaxy S II Plus na głowę - tak w skrócie. Praktycznie każdy komponent Xperii T jest lepszy.
Karl

przez kobitka » 26 paź 2013 15:07

A gdyby wziąć pod uwagę jeszcze SGS III?

Kusi mnie ta Xperia T, ale wizualnie bardziej odpowiadają mi obłe Samsungi...
kobitka

przez Marvi » 26 paź 2013 18:53

Skoro Galaxy S III bardziej Ci odpowiada pod względem designu, to może faktycznie dobry pomysł, żeby się na niego skusić. Ten Samsung jest bardzo uniwersalny - ma niezły aparat, podzespoły, oprogramowanie, wsparcie itp. Na pewno nie pożałujesz zakupu. No i ekran w S III to AMOLED, który w mojej opinii wygląda dużo lepiej niż TFT w Soniaczach.
Marvi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!