HTC 8S vs Nokia Lumia 520

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

HTC 8S vs Nokia Lumia 520

przez Sosnaa » 25 wrz 2013 16:02

Hej, zastanawiam się nad kupnem nowego telefonu i mam do wybrania HTC 8S i Nokię Lumię 520, wiem że oba telefony świetne nie są ale jak się nie ma co się lubi... ;] Jak dla mnie telefon powinien być dobry do słuchania muzyki, porządny ekran i by mocno nie mulił w grach, dużo nie gram więc market windowsa mi wystarczy.
Sosnaa

Re: HTC 8S vs Nokia Lumia 520

przez Karl » 25 wrz 2013 17:11

Witaj,

smartfony są praktycznie identyczne, chociaż mimo wszystko dzieli je kilka różnic. HTC Windows Phone 8S ma od Lumii 520 większą baterię (1700 mAh vs 1430 mAh), a to oczywiście przekłada się na dłuższe działanie 8S. Lumia 520 ma za to lepszy aparat, który nie szpeci tak zdjęć algorytmami, jak 8S (tu możesz sobie porównać ich aparaty: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone3=5451 ).

Lumia zwycięża też pod względem pamięci wewnętrznej, której ma 8GB a 8S ma jej tylko 4GB. HTC 8S ma za to sławne Beats Audio, więc słuchanie na nim muzy będzie przyjemniejsze (no i potrwa dłużej dzięki większemu akumulatorowi).

Pod innymi względami, jak ekran, wydajność itp. smartfony są identyczne. Sam jednak musisz wybrać, jakich cech chcesz od tego urządzonka :)
Karl

przez Sosnaa » 26 wrz 2013 16:01

Aparat nie ma dla mnie większego znaczenia więc raczej zdecyduję się na 8S chociaż ta pamięć boli bo mam duuużo muzyki. Można rozszerzyć pamięć kartą micro sd w 8S ?
Sosnaa

przez Hans » 26 wrz 2013 16:24

Tak, zaróno w 8S jak i 520 masz slot na kartę microSD, więc muzy na obydwa smartfony upchniesz sporo.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!