Co wybrać ?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Co wybrać ?

przez Mario » 04 paź 2013 19:27

Witam

Kolejny wątek tego typu.
Przesiadam się z mojej nokii E51 na smarta oczywiście pierwszego i teraz prośba o pomoc skłaniam się na telefon działający pod szyldem WP8 ale nie jest to koniecznością, a chciałbym się zmieścić w 800-900zł i teraz prośba co wybrać.

Poważnie zastanawiam się na Lumia 820 bo wygląd mi pasuje a i parametry techniczne nie są złe ( wymienna bateria to duży plus) . Potrzebuje smarta do codziennego użytku jakieś proste gierki, poczta mail, czasem muzyka i aparat. Matryca do 4,5 cala maks nie chcę większego telefonu. Myślałem też nad htc 8s lub 8x ale nigdy nie miałem nic z htc więc jakoś się obawiam

pomożecie?
Mario

Re: Co wybrać ?

przez Pantsless » 04 paź 2013 21:24

Witaj,

Za 900 zeta możesz już nawet znaleźć Nokię Lumię 920, która jest dużo lepsza niż 820. Jeśli jednak mocno zależy Ci na wymiennej baterii, to 820 faktycznie nie będzie złym wyborem.

Co do HTC, to 8S jest niezłym smartfonem jeśli chcesz oszczędzić kasę, ale raczej ma się nijak do 820. Windows Phone 8X jest z kolei na wypasie - piękny ekran HD (820 nie ma ekranu HD), więcej pamięci wewnętrznej, większa bateria, a przede wszystkim 8X od 820 jest lżejszy aż o 30 gramów - a to bardzo dużo. Niestety w 8X jest niewymienna bateria. A tu masz porównanie kamer: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone3=4967
Zaawansowany

przez Mario » 05 paź 2013 20:04

Sam nie wiem co lepsze 8x też myślalem ale jest większy od lumii 820 a nie chciałbym zbyt dużego smarta mimo że oba mają taką samą wielkość wyświetlacza więc tutaj musze nad tym pomyśleć ponad to lumia ma baterię wymienną a to duży plus a poza tym nokia daje nawigację jako element stały i darmowy :)

dziękuje za opinie
Mario

przez Pyrtolotolo » 06 paź 2013 14:27

Coś za coś, musisz się zastanowić czego chcesz - jak faktycznie zależy Ci na nawigacji, wymiennej baterii - to bierz Lumię.
Zaawansowany

przez Mario » 06 paź 2013 15:51

Jak się zastanowię to mimo wszystko telefon ma być dla mnie nadal podstawowym medium komunikacji czyli nadal rozmowy, smsy czasem mail i trochę aplikacji dodatkowych . Nawigacja miły dodatek a, a przypuszczam że im dłużej będę się zastanawiał tym więcej będzie nowych możliwości wyboru telefonu i będę zmieniał modele co chwilę.

Windows phone 8 mi leży nokia stylistyką również więc chyba się zdecyduję na lumie 820 dziękuję za wskazówki
Mario

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!