Neo,Arc, J a może Ace 2??

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Neo,Arc, J a może Ace 2??

przez Luki1224 » 05 paź 2013 13:31

Witam.
Pisze, ponieważ nie moge zdecydować się jaki smartfon będzie dla mnie najlepszym wyborem. Po wstępnej selekcji wybrałem 5 róznych z których chciałbym żebyście pomogli wybrać ten najkorzystniejszy.

Może na początek napisze, że do dyspozycji mam ok. 400-600 zł
Główne zastosowania to przede wszystkim:
-podstawowa komunikacja (sms i rozmowy przez telefon)
-przeglądanie stron internetowych
-sporadyczne słuchanie muzyki, ewentualnie oglądanie krótkich filmików
-przydatna będzie też w miare sprawna nawigacja GPS

I najważniejsze: bateria musi wytrzymać przynajmniej 3 dni przy niedużym użytkowaniu

Nie zależy mi na specjalnie dużym ekranie, nawet im mniejszy tym lepiej, teoretycznie aparat 5Mpx wystarczy ale jeśli można więcej w tej cenie to czemu nie...... jeśli chodzi o gry to dobrze żeby jakieś działały, bo zawsze w chwilach nudy można pograć, ale również nie jest to dla mnie istotna sprawa

A oto smartfony, które biore pod uwagę:

1. Galaxy Ace 2
2. Sony Ericsson Aino (mam wątpliwości czy tak udziwniony telefon będzie dobrym wyborem)
3. Xperia J (niezły wygląd ale czy bateria da rade?)
4. Xperia Arc S (podobnie jak wyżej, podobno bateria bardzo krótko trzyma)
5. Xperia Neo lub Neo V (mój faworyt z tym że nie wiem czy warto kupować Neo V skoro z tego co czytałem jest niewiele lepsza (o ile wogóle) od zwykłej Neo)

Jeśłi macie jakieś inne propozycje to jak najbardziej na nie czekam.......
Luki1224

Re: Neo,Arc, J a może Ace 2??

przez Pyrto » 05 paź 2013 17:38

Witaj!

Aino sobie na starcie odpuść, bo to nawet nie jest smartfon tylko zwykły telefon w dodatku stary. Ace 2 ma dość mocne podzespoły, których chyba nie potrzebujesz, a które zjadają nieco baterii - ogólnie jest tam 1500 mAh bateria więc szału nie ma. Arc S to samo, bateria wielkości tej z Ace 2 a ekran większy, więc pociągnie bardziej. Co do Neo V i Neo - to smartfony różnią się aparatem, bo w Neo jest nieco gorszy. Mimo wszystko jeśli różnica w koszcie jest niewielka to warto brać Neo V, bo jest nowszym sprzętem z nowszymi aktualizacjami systemu.

Z tego co podałeś moim zdaniem najfajniejszy będzie Xperia J, bo jest najnowszy, ma najnowszy system i najfajniejszy ekran - ale po baterii cudów też się nie spodziewaj, bo 3 dni to żaden z ww. może nie pociągnąć.

Mam dla Ciebie też coś jeszcze, a mianowicie Pentagram Combo 4-Core. Smartfon w zestawie ma aż dwie baterie - jedną 3000mAh a drugą 1300mAh, więc w zależności od tego co chcesz, możesz sobie baterię wymienić. Miałem ten telefon w łapkach i cudem on nie jest, ale wymienione przez Ciebie boje dość mocno. Ma w dodatku dual-SIM, co jest dodatkowym atutem, no i nowego Androida 4.1.2 Jelly Bean. 5MP aparat jest całkiem przyzwoity, no i cena wynosząca niecałe 600 zł za nówkę robi wrażenie!
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!