Sony Xperia JvsSamsung Galaxy TrendvsAlcatel One Touch Idol

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Sony Xperia JvsSamsung Galaxy TrendvsAlcatel One Touch Idol

przez kefir001 » 06 paź 2013 19:42

Witam mam takie pytanie który z tych 3 smartfonów(Sony Xperia J vs Samsung Galaxy Trend vs Alcatel One Touch Idol) jest najlepszy mam je do wyboru jak podpisuję umowę na mixa w orange. Powiem od razu ze to bd moj 1 smartfon wiec nie wiem za bardzo co od niego oczekiwać ale powiem ze ogólnie zależny mi tez na aparacie ostatnie moje tel to sony ericsson c905 i Aino , c905 robił b. dobre zdjęcia i coś podobnego bym szukał , i ogólnie tel mam do wszystkiego :)
Użytkownik

Re: Sony Xperia JvsSamsung Galaxy TrendvsAlcatel One Touch I

przez Pantsless » 06 paź 2013 20:26

Witaj,

Z tych trzech mocno wyróżnia się Idol, bo ma naprawdę topową specyfikację. Jednak kamera w urządzeniu szału nie robi i jest chyba jego najsłabszym punktem, tu masz przykładowe zdjęcia i filmy robione tym urządzeniem: http://www.phonearena.com/reviews/Alcat ... 352/page/3 Wielką zaletą Alcatela jest jego piękny i duży ekran - idealny do przeglądania internetu.

Niestety Xperia J, która pod względem specyfikacji szału nie robi, też tworzy średnie zdjęcia, tu masz przykłady: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_j-review-855p8.php

Galaxy Trend ma niezły ekran, ale jego aparat również nie porywa - według mnie jest nawet ciut gorszy od J.

Podsumowując, ja bym chyba wybrał Alcatela, ale najpierw radzę Ci iść do salonu i poodtykać ten smartfon, sprawdzić jakiej jest jakości i w ogóle - żebyś się nie rozczarował.
Zaawansowany

przez Pyrtolotolo » 06 paź 2013 20:34

Chociażby ze względu na ekran - brałbym Idola. Na tym sprzęcie przeglądanie czegokolwiek to przyjemność. Poza tym siedzi tu wyświetlacz IPS, który jest o lata świetlne przed TFT montowanym w Trend i J.
Zaawansowany

przez kefir001 » 06 paź 2013 20:45

właśnie nie bardzo jestem przekonany do firmy Alcatel ale patrząc na te zdjęcia to nie wyglądają one złe wręcz dobrze i w xperii j również tylko w alcatelu zaciekawiła mnie bardzo jego specyfikacja jednak nie chciał bym się wtopić za bardzo w jakiś shit bo w sumie 289 zl tak sobie po drodze nie chodzi

a jak wygląda sprawa z grami aplikacjami na idola ??
Użytkownik

przez Karl » 06 paź 2013 21:20

Tu masz test tego Alcatela, może Ci pomoże w podjęciu decyzji:

Co do gier, to w środku siedzi chip MediaTek MT6577, który ma dwa rdzenie Cortex-A9 (a nie Corte-A5 jak Xperia J i Trend). A9 są bardzo wydajne i spokojnie do gier, nawet najnowszych - wystarczą. W J i Trend mógłby być z tym problem. Ja tam bym też obczaił najbardziej Idola.
Karl

przez kefir001 » 06 paź 2013 21:42

tylko martwi mnie firma Alcatel wiecie nigdy ta marka nie była jakaś dobra i wgl. nie chce sie rozczarować ze wezmę sobie tego idola a po miesiącu się zepsuje albo coś zacznie się dziać nie właściwego a miał go ktoś z was i może polecić xD? co do firmy sony tez nie jestem az tak przekonany bo jak istniała jeszcze firma sony ericsson to miałem kilka modeli i czasami działy się z nimi dziwne rzeczy np kupiłem c905 jak wychodził do sprzedaży za ok 2000 zl a po 3 miesiącach był już w naprawie i nie chciał bym aby to się powtórzyło :)
Użytkownik

przez Pantsless » 07 paź 2013 07:42

Ale tak może być z każdym urządzeniem - ja kupiłem kiedyś Nokię E52 i krótko po kupnie była chyba 5 razy w serwisie, więc na felerny egzemplarz zawsze można trafić.

Poczytaj sieci opinie na temat tego smartfona, większość jest pozytywna i chwali urządzenie. Według mnie warto zaryzykować, bo ta Xperia faktycznie może być słaba, a co do Trend - nie grzeszy wydajnością. Idź najlepiej do sklepu i porównaj Trend i Idola, sprawdź który Ci bardziej pasuje, płynniej działa itp.
Zaawansowany

przez kefir001 » 07 paź 2013 08:45

jadę dziś do skupów i do salonu orange zobaczyć te 2 telefony i zapytać porady który lepiej wybrać:P

Byłem dziś w kilkunastu skupach miałem Alcatela w dłoni ale w skupach w większości mi powiedzieli żeby nie brać go i żeby nie kupować i najlepiej wybrać galaxy trend a jest ktoś na tym forum kto posiada takiego alcatela i mógł by sie wypowiedzieć oraz o pozostałych modelach
Użytkownik

przez Karl » 07 paź 2013 19:51

To raczej mało popularny smartfon, więc o posiadacza będzie trudno. Opinii w sieci jest wiele, ale ich wiarygodność jest nieznana. Jak chcesz mieć pewny, firmowy smartfon to bierz Xperię J. A tak w ogóle to jakie na Tobie wrażenie zrobił Idol?
Karl

przez kefir001 » 07 paź 2013 20:13

hmm szczerze powiedziawszy to robi nawet dobre wrażenie podobają mi sie jego podzespoły i ze wypada lepiej pod względem tych 2 innych modeli

ale martwi mnie to ze nie da się wymienić baterii , czy zbyt często nie bd musiał go wysyłać do serwisu , czy dostępność aplikacji/gier i innych tam dupereli nie wiem co w smartfonach dokładnie jest i co najczęściej się ściąga ale czy jest ich dość dużo i Oczywiście sama marka nazwa marki do mnie nie przemawia bo jak każdy wie alcatel nie jest dość znana marka oraz nie ma takiej renomy jak samsung czy sony nokia htc chociaż patrząc na marki to samsung tez był kiedyś shitem a teraz jest jedna z najlepszych marek na rynku Sam nie wiem boje sie porostu ze z tym alcatelem sie wtopie w bloto
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona