Co wybrać:Sony xperia E dual a Prestigio MultiPhone PAP 3540

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Co wybrać:Sony xperia E dual a Prestigio MultiPhone PAP 3540

przez Knur » 07 paź 2013 15:55

Witam!
zastanawiam się nad kupnem jednego z tych telefonów, co o nich sądzicie, który z nich jest lepszy?
Jako drugą karte sim mam zamiar wlożyć karte sim od bezpłatnego internetu aero2. Myślicie że bedzie działać?
Knur

Re: Co wybrać:Sony xperia E dual a Prestigio MultiPhone PAP

przez Pyrto » 07 paź 2013 18:50

Witaj,

obydwa smartfony należą raczej do najniższej półki i mają bardzo zbliżone specyfikacje. Prestigio MultiPhone PAP 3540 Duo ma jednak mocniejszy chipset oparty o rdzeń Cortex-A9, a Xperia E ma Cortex-A5, dużo wolniejszy. Ekrany są tu w zasadzie identyczne, Prestigio ma za to większą baterię (2000 mAh vs 1530 mAh). Jeśli chodzi o Aero2 to po prostu musisz sprawdzać, czy smartfon obsługuje 3G w zakresie 900MHz, jeśli nie to lipa. Prestigio MultiPhone PAP 3540 Duo akurat obsługuje ten zakres, więc Aero2 też na nim ruszy.

Co do Xperii E to są dwa warianty - C1605 i C1604. Ten pierwszy działa w zakresie HSDPA 900 / 2100 a drugi na HSDPA 850 / 1900 / 2100. Jak więc się domyślasz ten pierwszy obsłuży Aero2, a ten drugi nie.
Zaawansowany

przez damain » 07 paź 2013 21:22

Ja również obstawiał bym Prestigio MultiPhone PAP 3540 :)
damain

przez Druidamus » 12 lis 2013 20:38

Witam.
Korzystając z okazji chciałbym zapytać się i jednocześnie prosić o instrukcje konfiguracji AERO2 w telefonie Prestigio PAP3540 DUO. Kupiłem ten telefon zamiast przenośnego kieszonkowego rutera. Działał idealnie na karcie internetu mobilnego Vectra (włożona w slot master) bez żadnych konfiguracji. Niestety nie mogę sobie poradzić z konfiguracją do AERO2. Na necie znalazłem wiele tutoriali, ale niestety odbiegały od ustawień w tym telefonie.
Z góry dziękuję. Jeśli mogę prosić o kontakt na msh@wp.pl
Druidamus

przez Hans » 12 lis 2013 21:46

Druidamus, ale w czym masz dokładnie problem? To się ustawia tak, jak inne sieci, a ustawienia do netu są takie:

APN: darmowy
UŻYTKOWNIK pozostawić puste
HASŁO: pozostawić puste
Ustawienia sieci: wszystkie parametry ustawić na automatycznie pobierane z serwera (adres IP, serwery DNS)
Hans

przez Adam W » 12 lis 2013 22:17

Ja mam dokładnie ten sam problem z konfiguracją Prestigio 3540 DUO i Aero 2. Wchodzę w Ustawienia ---> Sieci komórkowe--->punkty dostepowe -->Aero 2----> i tu wchodzę i nic nie ma ....... Czy jak ??
Adam W

przez Adam W » 12 lis 2013 22:30

Aha , dodam że u góry mam 4 kreski niby zasięgu , a nad nią literka "R" Jednak netu brak. Druidamus , a gdzie ustawić ten APN ? Nigdzie tego nie widzę .... 2 tygodnie Androida juz mnie wkurza , z Symbianem nie było problemów ;)
Adam W

przez Marvi » 12 lis 2013 22:35

Ustawienia ---> Sieci komórkowe--->punkty dostepowe --> i tam wciskacie przycisk menu, po czym nowy APN. Tam wypełniacie wszystkie dane tak jak podawał Hans i powinno śmigać.
Marvi

przez Druidamus » 13 lis 2013 07:47

@Marvi mam tak samo jak Adam W. Wchodzę w punkty dostępowe i na liście pokazuje się Aero2 i moja sieć klikam w Aero2 i pojawia mi się pusta strona. Tu klikam menu dodaje APN. W nazwie i APN wpisuje darmowy, resztę zostawiam bez zmian:
(typ APN -default; proxy, port, nazwa uzytkownika, hasło, serwer, MMSC, proxy dla MMS, port MMS - nie ustawiono; MCC - 260, MNC - 17; typ uwierzytelniania- nie ustawiono; protokól - IPv4; zaznaczany właczony APN; nosnik nie określono)
i nadal mi nie działa nawet po restarcie telefonu :(. Czy coś pominąłem???
Roaming też ustawiłem zgodnie z poleceniem w jakimś tutorialu.
Druidamus

przez Druidamus » 13 lis 2013 07:49

OK już działa ;d zrobiłem literówkę
Druidamus

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona