nowy telefon do ok 600 - na prezent dla brata

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

nowy telefon do ok 600 - na prezent dla brata

przez kondzio » 08 paź 2013 21:00

Witam serdecznie chciałbym kupić mojemu bratu smartfona na prezent.
Do tej pory ma samsunga galaxy mini 1 i już mu się znudził poza tym działać to nie chce i tylko się chłopak denerwuje.

No więc tak:

- no maks to około 600 złotych!

- firma to zależy, trudno określić - nie psujące się telefony !

- Brat głównie rozmawia, smsuje, pisze maile, przegląda dużo neta, słucha duuużo muzyki, ale nie radia i jakąś tam nawi czasem odpali w aucie. W gry nie gra w ogóle, jeśli już to proste. Chciałby też, żeby aplikacje były stabilne bo w mini 1 to porażka jest i ciągle na to narzeka.

- Ma androida, ale nie za bardzo to się sprawdza. Ciągle się chłopak denerwuje, przestawia ikonki, widżety instaluje jakieś lekkie launchery i przynosi to mizerny skutek niestety.. Android może być, ale jakiś mocniejszy, ewentualnie windows phone 8 - STABILNY, SPRAWNIE DZIAŁAJĄCY, BEZPROBLEMOWY SYSTEM. Jest taki??...

- nerwa go już ogarnia na samą myśl instalowania, użerania się, zmieniania konfiguracji itp itd więc to musi być coś na prawdę mocnego w tej cenie, żeby działało.

- Dotykowiec jak najbardziej. Ekran, żeby był dobry, ale nie musi być za tą cenę rewelacyjny. Robiłem rozeznanie i chyba przekątna 4 cale będzie odpowiednia.

- nowy z allegro z umowy bez simlocka.

Patrzyłem wstępnie i nie mogę się na nic zdecydować. On nic o prezencie nie wie, ale chciałbym mu co kupić bo już się bidoczek męczy jak nie wiem z tym miniaczem.
Podajcie jakieś propo dobrych telefonów do tych czynności jak wyżej.
Ja sam rozkładam ręce bo tyle tego jest.
Czy windows phone 8 się nada do takich zadań i czy nie będzie go za bardzo denerwował?? Jak z bateriami? Czy jest coś około 4 calowego do tej kwoty z w miarę mocną baterią i sprawnie działającego?
On też dużo przegląda neta w 3g więc w mini bateria idzie szybciuteńko.
kondzio

Re: nowy telefon do ok 600 - na prezent dla brata

przez Pantsless » 08 paź 2013 21:24

Witaj!

Bardzo konkretnie określiłeś czego oczekujesz, więc będzie łatwiej pomóc :D Zacznę może od Windows Phone 8, bo według mnie do rzeczy o których piszesz ten OS sprawdzi się świetnie. W tej cenie jest dostępny kilka, naprawdę fajnych smartfonów. Pierwszym z nich jest Nokia Lumia 520 (więcej o niej masz TUTAJ). Smartfon ma 4" ekran IPS 480 x 800 pikseli (IPS to inna bajka niż zwykły TFT), 512MB RAM'u (starczy to spokojnie do WP8), 8GB pamięci wewnętrznej, slot na kartę microSD (przyda się do muzy) i 5MP przyzwoitą kamerkę. Radio FM też jest w razie czego. Poza tym siediz tu dwurdzeniowy bardzo mocny procek Krait. Smartfon będzie też nadal aktualizowany, więc software'owy zgon mu nie grozi. W tym smartfonie Nokia wykonała naprawdę kawał dobrej roboty.

Jedziemy dalej - HTC Windows Phone 8S. Ten smartfon jest bardzo podobny do Lumii 520. Ma praktycznie takie same podzespoły, jednak zamiast 8GB pamięci wewnętrznej ma jej 4GB. W zamian mamy tu większą baterię (1700mAh zamiast 1430mAh). Mi się też design 8S bardziej podoba. Produkt HTC ma też tą zaletę, że wyposażono go w Beats Audio, co spodoba się Twojemu bratu, który słucha dużo muzy. Więcej o nim znajdziesz TUTAJ.

Jest też Nokia Lumia 620, która w porównaniu do 520 ma nieco mniejszy (3.8") ekran, ale za to lepszy bo wyposażony w technologię ClearBlack. Poza tym Lumia 620 jest sprzedawana z licencją na globalną nawigację samochodową, co może się bratu przydać. Niestety 620 ma małą 1300 mAh baterię. Więcej o nim masz TUTAJ.

Co do Androida, to jego atutem jest bogactwo aplikacji w Google Play. Jeśli Twojemu bratu nie potrzeba tego wszystkiego, to główny atut smartfonów z Andkiem odchodzi do lamusa. W cenie 600 zł ciężko znaleźć coś z Androidem o rónie dobrych parametrach, co wymienione wcześniej trzy smartfony.
Zaawansowany

przez kondzio » 09 paź 2013 20:57

no lumią 520 bawiłem się w media expert i całkiem fajnie to działało.
no nie no aplikacji to on aż tak multum nie potrzebuje. Jakieś tam najważniejsze tak ale tak to głównie te zastosowania co wyżej.
porównywałem nawet wyświetlacz z lumii 520 z lumią 820 gdzie jest amoled - stały obok siebie!
no i faktycznie gorszy trochę - gorsze kolory i czerń, ale w porónaniu do mini to przepaść na plus :)
kondzio

przez Karl » 10 paź 2013 06:54

Tylko, że 820 nie kupisz w tej kwocie, 720 też będzie ciężko dostać.
Karl

przez kondzio » 10 paź 2013 13:41

no wiem, że nie kupię i nie chcę kupić :)
chodziło mi o to, że na tym samym stoisku w media expert stały te telefony obok siebie i jako, że nadarzyła się okazja to porónałem
wyświetlacze na maksymalnej jasności.
Mimo, że l520 ma faktycznie gorszy wyświetlacz to nie jest to jakaś tragedia i uważam, że pewnie stokroć lepszy od wyświetlaczy w tanich androidach.
Przynajmniej duuużo lepszy od mojego mini 2 i brata mini 1.

htc 8s nie za bardzo bo nie ma wymiennej baterii a to odpada - ja sam nie lubię, a on na 100 procent.

Czy warto dopłacać za tą l620 ok 120 więcej w stosunku do l520? fakt, dioda przedni aparat, lepszy wyświetlacz, ale za to gorsza bateria.
Nawigacja tylko na Polskę mu starczy, zdjęcia robi przeważnie w dzień a i to i tak od święta. Przez skype nie gada prawie wcale a jeśli już to na kompie.
zawsze to trochę większy wyświetlacz w l520, większa bateria, jakieś tam apki od nokii, radio.

Aha ogląda dużo youtube, łazi po facebook i uwielbia czytać wiadomości rss - czy na wp8 to wszystko jest i sprawnie działa?
kondzio

przez Ykk » 10 paź 2013 15:38

W takim razie Lumia 520 będzie dla niego idealna. To co wymieniłeś to podstawy i wszystkie serwisy spokojnie na smartfonie pójdą. Do ekranu w Lumii 620 chyba faktycznie nie warto dopłacać tym bardziej, że ma gorszą baterię. Tu masz test:

Ykk

przez kondzio » 10 paź 2013 18:14

no to mam nadzieję, że nie sprzeda mnie chińczykom za ten telefon :D ha ha
ogólnie też mam nadzieję, że nie będzie za mną rzucał tym telefonem, ale myślę, że przesiądzie się na mercedesa z mini 1 generacji.
Siostra ma samsunga gio i to dopiero szrot jest niesamowity..

Chyba sam sobie sprawię drugą taką lumię i jak coś mu się nie spodoba to będę się z nim łączył w bólu :D
Dzięki!
Obejrzę jeszcze test i pewnie zamówię jakąś wziętą w plusie, albo t-mobile do 500 złotych.
kondzio

przez olusia » 10 paź 2013 22:18

Co lepsze wzgledem specyfikacji nie liczac systemu:
Samsung Galaxy Ace 2 czy Nokia Lumia 520 ? lub 720
olusia

przez Ykk » 11 paź 2013 09:51

Pod względem samej wydajności najlepsza będzie Lumia 520 i 720 - mają w zasadzie te same chipsety i tyle samo RAMu. Ace 2 mocno od nich odstaje.
Ykk

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!