Sony Xperia M, Xperia L , LG Swift F5

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Sony Xperia M, Xperia L , LG Swift F5

przez Maciek » 10 paź 2013 19:42

Witam, jak pisze w temacie, jestem zainteresowany tymi smartfonami i jestem ciekawy,który jest najwydajniejszy,płynny itp
służyć ma...nie wiem do wszystkiego,muzyka,filmy,net,gry. Ogólnie bardziej jestem na Xperia L lub LG,bo M-ka jest najsłabsza.

PS Czym się różni Adreno 225 od 305? który lepszy? - to też mnie dręczy, z góry dziękuje :D i prosiłbym,żeby na to pytanie z Adreno odpowiedzieć "po polsku" bo szukałem w necie i nie znalazłem opisu,porównania itp. Chce prostej odpowiedzi, który lepszy i może jakiś opis czemu czy coś.

Dziekuję
Maciek

Re: Sony Xperia M, Xperia L , LG Swift F5

przez Merl » 10 paź 2013 20:43

Witaj,

z tego co podałeś najwydajniejsze są Xperie, a konkretnie Xperia L, która ma chip w wydajniejszym wariancie - MSM8230. Swift F5, chociaż ma tak samo taktowany procek, to układ graficzny jest w nim nieco słabszy (Adreno 225 vs Adreno 305).

Adreno 305 jest nieco szybszy, więc w grach sprawdzi się lepiej i starczy na dłużej. 305 ma też nowsze wersje API (możesz zobaczyć w tabeli TUTAJ).

Ogólnie bierz Xperię L bo z tych wszystkich jest najfajniejsza no i w przeciwieństwie do M - ma 8 a nie 4GB pamięci wewnętrznej.
Merl

przez Maciek » 11 paź 2013 05:26

Marl, dzięki za odpowiedzieć:)

I mam jeszcze pytanie odnośnie tego Andreno. Bo zauważyłem,że np Nokia Lumia 520,czyli budżetowy telefon ma 305,a np flagowy 920-ka ma 225. A mówiłeś,że 305 szybszy:D więc czemu tak?:D może to dziwne pytanie,ale ciekawi mnie:D
Maciek

przez Merl » 11 paź 2013 07:28

Jak przeszperasz sieć to zobaczysz, że zdania na temat Adreno 305 są podzielone - wiele osób twierdzi nawet, że ten GPU jest wolniejszy niż Adreno 225. To nie jest prawdą, bo 305 jest tak samo wydajny lub wydajniejszy od 225. Problem w tym, że 305 jest zazwyczaj ładowany do sprzętów z małą ilością RAM (głównie chodzi o te z Windows Phone 8), co nie pozwala mu rozwinąć skrzydeł, natomiast 225 często siedzi w mocnych smartfonach z nawet 1.5GHz prockiem (dwa kanały pamięci). W Xperii L Adreno 305 śmiga naprawdę dobrze.
Merl

przez Maciek » 11 paź 2013 13:59

Dzięki Dzięki:D

I jeszcze pytanie:D
Xperia L czy M, znaczy L lepszy, ale M ma prawie taka sama specyfikacje, i chce zapytać,czy jest duża różnica między Xperia L i M? Bo M-ka tańsza itp nie chodzi o ekran i aparat,ale o wydajność, procek itp.

Z góry dziękuje;)
Maciek

przez Merl » 11 paź 2013 15:36

Xperia L i Xperia M mają bardzo podobne chipsety (M ma MSM8227 z dwurdzeniowym 1GHz Krait i Adreno 305, natomiast L ma MSM8230 z... dwurdzeniowym Krait 1GHz i Adreno 305). Xperia L ma nowszy chipset, ale w wydajności tego nie zauważysz, bo sony procki taktuje tak samo (chociaż MSM8230 "z natury" ma 1.2GHz). Można więc uznać, że L i M mają taką samą wydajność. Poniżej masz jeszcze film - porównanie Xperii L i Xperii M, może Ci się przyda.

Merl

przez Maciek » 11 paź 2013 16:57

M-ka ma 4'' ekran a L-ka ma 4,3'' wiec,te procki(jesli dobrze rozumiem,to oba procki sa wrecz takie same) to oba sa tak samo wydajne itp, a cena sporo rozniaca. Czyli teorytycznie M-ka jest bardziej korzystniejsza,prawda? Fakt, L-ka ma lepszy apartat,wiecej pamieci, i nw co jeszcze...

I jeszcze kwestia ekranu,to podobna M-ka ma cos z nim,ze bardziej niebieski jest,to prawda? I jak to wyglada w praktyce? Bo nie wiem, jestem przecietnym ''kowalskim'' i nie wiem,czy to roznica dla moge oka bedzie czy jak. Bo w PLAY M-ka (przyblizenie)550zl,a L-ka 719zl.
Maciek

przez Maciek » 11 paź 2013 17:05

A i jeszcze też chce zapytać, czy możesz(lub ktoś może) podać różnice M-ki i L-ki, bo około 170zł różnicy, a chce jednak dobrze wybrać, i ciekawy jestem,czy są różnice które jednak mogą przeważyć na to,żebym brał L-kę czy jednak M-kę, bo ja widzę ,że aparat różny, i wielkość ekranu, bo wydajnośćowo są wsumie (chyba) takie same.
Maciek

przez Ykk » 11 paź 2013 17:26

Wszystkie różnice już były wymienione i sam je wymieniałeś, więc dalsze rozwodzenie się nie ma sensu. Jak jest taka różnica w cenie i nie zależy Ci na większej pamięci i ekranie, to bierz Xperię M. Większej różnicy raczej nie odczujesz. Co do niebieskiego ekranu to jeśli nawet coś takiego jest, to wina złej regulacji i tyle, można to samemu naprawić jeśli będzie przeszkadzać.
Ykk

przez Maciek » 11 paź 2013 17:54

Ekran jak ekran,ale pamięć się przyda ( i lepszy aparat,ale to mało chyba istotne, nie znam na aparacie),bo znając życie, nie da się aplikacji (np gry) przenieść z telefonu na kartę SD? Czy może jest tak,że jak coś pobiorę i zabraknie pamięci to część na kartę i telefon dzieli,lub odrazu całość na kartę SD?
Maciek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona