Smart nowy 800-900zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Smart nowy 800-900zł

przez Maniek » 11 paź 2013 09:59

Chciałbym zmienić swój telefon na smarta ale bez szaleństw finansowych 800-900zł to maks jaki mogę na to przeznaczyć.

Telefon ma mi służyć głównie do podstawowego użytkowania telefon do 30 minut dziennie, kilka smsów, trochę poczty, od czasu do czasu jakaś gra. Tak, że jakoś mega intensywnie nie będzie eksploatowany.
Nad czym się zastanawiałem ?

Nie mam sprecyzowanego systemu operacyjnego ale myślałem o WP bo z tego co czytałem działa płynnie i bezproblemowo, android zły nie jest ale mam znajomych, którzy narzekają że po chwili telefon zaczyna mulić :(

Myślałem nad Lumia 820 ( tylko słyszałem, że bateria lipna, ale ma plusów dużo wymienna obudowa, dobre wnętrzności, nawigacja itp ) albo htc 8x . Oczywiście jak możecie coś zaproponować innego nawet na andku to wezmę pod uwagę nie chciałbym się władować w problematyczny sprzęt i później żałować

pomożecie?
Maniek

Re: Smart nowy 800-900zł

przez Pantsless » 11 paź 2013 11:01

Oczywiście, że pomożemy :D

Faktycznie, jeśli ktoś nie jest zapalonym graczem i oczekuje od smartfona głównie podstawowych funkcji, ewentualnie dobrych zdjęć, niezłego ekranu itp., to Windows Phone 8 bardzo dobrze się sprawdzi.

Lumia 820 jest fajna, ale faktycznie użytkownicy tego smartfona mocno narzekają na jego baterię, która bardzo szybko pada. Ja bym chyba jednak zdecydował się na HTC Windows Phone 8X, który ma większą baterię, więcej pamięci wewnętrznej (16GB vs 8GB), lepszy ekran o rozdzielczości HD, no i waży 30 gramów mniej niż 820. Oczywiście najlepiej by było, gdybyś poszedł do jakiegoś salonu i "na żywo" porównał 820 i 8X.

Z Androidów w tej cenie możesz już wyczaić Sony Xperię T, która ma świetny aparat a mulenie systemu raczej nie powinno się pojawiać. Fajny jest też HTC Desire 500, ale mało wydajny więc do wymagających gier nie za bardzo (jest za to w wersji dual SIM, ale nie wiem, czy się Tobie przyda).
Zaawansowany

przez Maniek » 11 paź 2013 11:48

Dzięki za odzew

W sumie jak porównam oba modele Lumie 820 i htc 8x to są dość podobne jednak jakoś design lumii mi bardziej odpowiada a obawiam się, że lumia nie wytrwa za długo na baterii a to dość istotny czynnik bo mimo tego, że nie korzystam z telefony jakoś intensywanie fajnie by było jakby bateria 2 dni wytrzymała. Będę musiał podejść do jakiegoś marketu czy salonu i pomacać oba.

Ciężko coś wybrać na prawdę gdzie się nie obejrzę to ktoś poleca coś innego a smartfonów tyle , że zawrót głowy murowany , jednak na coś trzeba się zdecydować . Szkoda że 8x nie ma wymiennej baterii :(

Sony jakoś do mnie nie przemawia szwagier ma Xperie J i narzeka, że się wyłącza sama i przywiesza mimo, że prawie jest goła w sensie aplikacji bo to telefon firmowy.

pozdrawiam
Maniek

przez Maniek » 11 paź 2013 11:50

a teraz zauważyłem że lumia nieco mniejsza od 8x :)
Maniek

przez maniek » 11 paź 2013 12:14

a co sądzicie o Lumii 720?

na marginesie nie rozumiem postępowania producentów Lumia 820 to produkt w wyższej klasie jak 720 a mimo to lumia 720 ma mocniejszą baterię
maniek

przez Hans » 11 paź 2013 15:27

Lumia jest nieco niższa niż 8X, ale chyba za to szersza. Lumia 720 ma baterię o pojemności 2000 mAh, więc pociągnie na pewno dłużej niż 820 na 1650 mAh. 820 ma za to lepszy ekran AMOLED, no i więcej pamięci RAM i lepszy aparat.

A może Samsung Galaxy S Advance?
Hans

przez pomocnik » 13 paź 2013 10:16

Jeżeli android to w tej cenie najlepsza LG PRADA 3.0
Telefon z świetnie zoptymalizowaną nakładką, zapewniam że nie będzie mulić
-jeden z najbardziej stylowych smartfonów na świecie (ludziom gęby opadają na jej widok)
-bardzo jasny wyświetlacz nova 3 800x480 4.3 cale
-2-rdzeniowy procesor 1 Ghz wspomagany przez 1 GB pamięci RAM
-aparat 8 mpx i nagrywanie FULL HD

Krótko mówiąc telefon wspaniały- same pozytywne opinie Polecam
pomocnik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!