Alcatel One Touch Idol vs Nokia Lumia 720

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Alcatel One Touch Idol vs Nokia Lumia 720

przez Chmielak » 11 paź 2013 20:22

Hej, tak jak w temacie mam do wyboru właśnie te dwa smartfony, od razu zaznaczę że 720 kosztowałaby mnie jakieś 200 zł więcej niż Idol. Chciałbym się od was dowiedzieć który z tych telefonów będzie dla mnie lepszy, słucham dużo muzyki, przeglądam internet/fb i oglądam też dużo na youtubie, zdjęcia robię żadko więc aparat nie ma dla mnie większego znaczenia, gram tylko w jakieś znane gierki typu Angry Birds, Temple run itp. Jest jeszcze Lumia 520 która byłaby najtańsza ale podejrzewam że pewnie też najsłabsza.
Chmielak

Re: Alcatel One Touch Idol vs Nokia Lumia 720

przez ykk » 11 paź 2013 21:52

Pod względem samej wydajności najlepsza będzie Lumia 520 i 720 - mają w zasadzie te same chipsety i tyle samo RAMu,Alcatel One Touch przy nich mocno odstaje.
ykk

przez Marvi » 11 paź 2013 22:12

Idol "na papierze" wygląda całkiem fajnie, ale wiele osób ma spore obawy co do jakości wykonania, serwisu albo późniejszych aktualizacji. Jeśli kupisz Nokię to masz w zasadzie gwarancję, że będziesz mieć co najmniej przyzwoity serwis, aktualizacje systemowe, dobrą jakość wykonania itp. Ja bym jednak dopłacił do Nokii, bo przy Twoich potrzebach spisze się idealnie. Cod o Alcatela, to obczaj sobie ten temat: viewtopic.php?f=50&t=909
Marvi

przez Chmielak » 12 paź 2013 10:59

No to pewnie zdecyduję się na 720, a może macie jakieś inne propozycję cenowo i jakościowo podobne do 720 lub Idola
Chmielak

przez Karl » 12 paź 2013 14:32

Kupujesz smartfon na wolnym rynku czy od operatora? Powiedz najlepiej, jaką kwotę masz do wydania bo te smartfony różnie w sieci kosztują.
Karl

przez Chmielak » 12 paź 2013 15:17

Smartfon kupuję u operatora ale jeszcze nie wiem u jakiego, a kwota najlepiej jakieś 400 zł w abonamecie 50-60 zł, 720 w orange kosztuję 409 zł a to jest właśnie 200 zł drożej od Idola.
Chmielak

przez Karl » 12 paź 2013 17:24

To nie wiem co mam Ci doradzić, bo ceny u opów są bardzo różne. Jeśli chodzi o te dwa smartfon to ja jednak wybrałbym Lumię 720. Podaj więcej przykładów co masz do wyboru, to może się coś uda dobrać.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!