Nowy czy odnowiony?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Nowy czy odnowiony?

przez Marlena » 18 paź 2013 13:09

Mam dość nietypowe pytanie. Przymierzam się do zakupu telefonu Lenovo a660, w ofertach na allegro większość jest odnowiona. Jak to jest z tymi odnowionymi telefonami? Czy to refabrykowanie wpływa znacznie na jakość telefonu? Jeśli ktoś posiada taki telefon albo wie coś na ten temat, to bardzo proszę o jakieś opinie i wskazówki. Niektórzy sprzedawcy piszą, że telefon jest jednak nowy. Na ile można im wierzyć? Czy nie jest tak, że większość albo nawet i wszystkie telefony sprowadzane do nas z Chin są odnawiane? Uparłam się na ten model, sporo o nim czytałam i jestem zdecydowana właśnie na niego. Jedynym problemem jest wybór odpowiedniej oferty, stąd moja prośba o pomoc. :)

Pozdrawiam
Marlena

Re: Nowy czy odnowiony?

przez Vini » 18 paź 2013 15:53

Odnowiony, czyli refubrished to urządzenia, które np. zostały oddane z jakiegoś powodu do serwisu i tam naprawione. Najczęściej są to sprzęty które faktycznie wyglądają na nówki. Ja kiedyś kupiłem klawiaturę refubrished i okazało się, że wszystko śmiga, ale ktoś chyba ją wcześniej zalał jakimś słodkim napojem, przez co niektóre przyciski się sklejały. Wyczyściłem i śmiga już kilka lat, a cena jej była o połowę niższa niż nówki.

Jak rozważasz zakup odnawianego sprzętu to przede wszystkim patrz na sprzedawcę, czy ma dobre komentarze, jak dużo tego sprzedał, od kiedy jest zarejestrowany np. na Allegro itp. To pomaga w wyborze bo wiesz wtedy, że nawet jak coś będzie nie tak to koleś nie zrobi problemu i wymieni sprzęt, bo dba o swoje dobre imię.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!