Sony Xperia L, LG Swift F5 czy może HTC desire 500?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Sony Xperia L, LG Swift F5 czy może HTC desire 500?

przez equinox » 20 paź 2013 15:41

Witam.

Tak jak w tytule. Zastanawiam się nad tymi trzema telefonami w ofercie Play przy przedłużeniu abonamentu i potrzebuję opinii na ich temat, a w zasadzie porównania przede wszystkim pod względem wydajności, wykonania oraz awaryjności (jeżeli ktoś miał do czynienia z tymi modelami i może wskazać ich wady, będę wdzięczny za pomoc).
equinox

Re: Sony Xperia L, LG Swift F5 czy może HTC desire 500?

przez Marvi » 20 paź 2013 17:12

Witaj,

jeśli zależy Ci na wydajności to Desire 500 sobie daruj. Są tam cztery rdzenie, ale Cortex-A5, wolne i przestarzałe, które już teraz muszą się nieźle pocić, a co dopiero za rok. Najlepiej wypada tu LG F5, bo ma dwurdzeniowy procek Krait o taktowaniu 1.2GHz oraz grafikę Adreno 225. Xperia L jest zbliżona, ale ma taktowany procek częstotliwością 1GHz, grafiki są na takim samym poziomie.

Mimo wszystko F5 ma lepszy ekran - 4.3" IPS LCD 540 x 960 zamiast 4.3" TFT 480 x 854. Na sprzęcie chcesz pewnie grać, więc LG zapewni lepsze wrażenia. LG ma też większą baterię, co na pewno nie zaszkodzi.

Co do wykonania to najlepiej, jak pójdziesz do jakiegoś sklepu (np. MediaMarkt) i sam porównasz w swoich łapkach.
Marvi

przez Maciek » 20 paź 2013 17:19

Jak to Sony, to Xperia L ma na tylnej obudowie taką jakby gumę, która jest przyjemna w dotyku itp, a jak to jest z LG ?
-Plastik czy coś?
-Ma diode powiadomień?
-Ma przednią kamerę?
Maciek

przez Marvi » 20 paź 2013 18:00

Kamerę przednią ma, nawet lepszą niż Xperia L. Co do wykonania, to jest plastik. Odnośnie diody LED od powiadomień, nie wiem. Tutaj masz test bardzo długi, popatrz sobie, wiele Ci wyjaśni:

Marvi

przez adesso » 22 paź 2013 12:31

A czy ten LG F5 posiada czujnik natężenia światła i automatyczną regulację jasności wyświetlacza ? Też myślę o tym fonie ale brak flash-a i (jeśli to prawda) czujnika światła mnie powstrzymuje.
adesso

przez Karl » 22 paź 2013 13:53

Niestety faktycznie LG F5 nie ma czujnika natężenia światła, więc jasność trzeba regulować ręcznie :(
Karl

przez Soosh » 04 lis 2013 21:59

Też mam podobny dylemat. Jak dla mnie jedyną poważną wadą i chyba tym, że zastanawiam się nad XPeria L/M jest to że F5 nie ma diody LED :shock:
Soosh

przez Marvi » 04 lis 2013 22:34

Z wyboru między L, M i F5 - można się zastanawiać tylko nad L i F5. Finalna decyzja należy oczywiście zawsze do osoby zainteresowanej, bo to ona musi zadecydować, który smartfon jej bardziej leży :)
Marvi

przez Gość » 17 sty 2014 17:31

Soosh napisał(a):Też mam podobny dylemat. Jak dla mnie jedyną poważną wadą i chyba tym, że zastanawiam się nad XPeria L/M jest to że F5 nie ma diody LED :shock:

No właśnie-jaki sens dodawać aparat w telefonie bez doświetlenia-diody led/flash???
Jedno poprawią-drugie sknocą ;-(
Gość

przez Gość » 18 sty 2014 13:57

I ciekawe dlaczego nie mogę go znaleźć na stronie LG Polska???
Gość

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona