Wp8 czy android?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Wp8 czy android?

przez Martini » 23 paź 2013 15:54

Jak w temacie, co lepsze? Dacie minusy i plusy? I telefony jakie?

- Lumia 520
- Lumia 625
- LG F5
- LG L7II

Nie wiem, co jeszcze, bo sie nie znam, telefony z PLAY.

Pozdrawiam:)
Martini

Re: Wp8 czy android?

przez Pantsless » 23 paź 2013 19:33

A do czego chcesz używać smartfona, do gier, robienia zdjęć, przeglądania netu, czy może tylko do dzwonienia i smsowania. To kluczowe pytania bez których ciężko odpowiedzieć, co będzie dla Ciebie najlepsze.
Zaawansowany

przez Martini » 23 paź 2013 20:42

Zdj to rzadkość, bardziej net, muzyka od czasu do czasu gry, proste jak i te może bardziej złożone. A tak to nie Wiem jeśli możecie,to pytajcie:D

Porownacie Nokie? Bo ciekawi mnie czym się roznia. Ja wgl zielony:D
Martini

przez Karl » 23 paź 2013 21:49

W takim przypadku dobrze sprawdziłyby się też smartfony z Windows Phone 8. Co do różnic miedzy Lumią 520 a 625, to 625 ma sporo większy ekran (4.7"), pojemniejszą 2000 mAh baterię, jest też nieco wydajniejszy, kręci filmy 1080p no i ma kamerkę do rozmów wideo. Ja bym chyba jednak wybrał z tych dwóch Lumię 625, bo według mnie oferuje więcej.

Co do smartfonów z Androidem, to o wiele lepszy jest tu LG F5 - większa wydajność (nieporównywalnie), fajniejszy ekran, więcej pamięci itp.

Ja jednak myślę, że lepiej abyś wybrał Nokię z Windowsem. To bardzo dobrze wykonane smartfony o ładnym wyglądzie i przyzwoitym systemem. Według mnie do Twoich wymagań spiszą się dużo lepiej. No, chyba że masz jakiś sentyment do Androida, to możesz wtedy rozważyć LG F5.
Karl

przez Martini » 24 paź 2013 05:10

Problem w tym,że ja nie Wiem,że boję się ,że jak wezmę WP8 to będę żałować, a jak androida,to że tnie itp chodź jak na specyfikacje F5,to chyba nie będzie... Nie wiem. Wiem,że będę dużo na GG ,FB i net np yt. Wyczytalem,że F5 też na przednią kamerę . Nie wiem,co jeszcze,jak coś to pytajcie,to postaram się odpowiedzieć.
Martini

przez Marvi » 24 paź 2013 10:20

Ja tam bym się zastanawiał tylko nad Lumią 625 i LG F5. Na Androida faktycznie jest więcej aplikacji i gier, no i mamy tu dedykowaną appkę do obsługi YouTube, co bardzo się przydaje. Ciężko stwierdzić, co tak naprawdę bardziej Ci przypasuje. Szkoda, że nie możesz wypróbować gdzieś (np. w salonie, jakimś sklepie) obydwu urządzeń, co by Ci ułatwiło wybór. Poniżej umieszczam anglojęzyczny test LG Swift F5 i polski Lumii 625, może naświetlą Ci sytuację bo świetnie pokazują te urządzenia (nawet jak nie zrozumiesz co gadają):

F5:

625:
Marvi

przez Martini » 24 paź 2013 17:41

Popatrzyłem, poczytałem, i zdecydowałem się na Androida, tylko szkoda,że gry nie kupię np asphalta : /

Tylko nie wiem jaki telefon, musi mieć 8GB pamięci:
-Xperia L 720zł
-Galaxy Core 590zł
-LG F5 680zł
Pomocy,dziękuje
Martini

przez Pantsless » 24 paź 2013 18:53

Tu można się wahać między F5 a Xperią L. Smartfony są bardzo podobne, ale według mnie F5 ma lepszy ekran, jest delikatnie wydajniejszy i ma większą baterię.
Zaawansowany

przez Martini » 24 paź 2013 23:13

A specyfikacje LG pociągnie te nowsze gry ? Np fifa 14? Czy dead trigger 2? Bo Wyczytalem,ze układy LG i Sony, są tak samo wydajne lub Sony ciut ciut lepiej..
Martini

przez Karl » 25 paź 2013 00:36

Takie gry spokojnie Ci pójdą na jednym i drugim. Wydajnościowo są to urządzenia bardzo zbliżone.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona