Który smatfon wybrać ?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Który smatfon wybrać ?

przez TheAdam » 28 paź 2013 01:45

Witam wszystkich, potrzebuje porad osób które w tym bardziej siedzą a mianowicie mam do wyboru któryś z tych telefonów: Sony Xperia M, LG Swift L9, Samsung Galaxy Core.Telefon poza dzwonieniem i pisaniem sms-ów używam do internetu,słuchania muzyki,grania,okazjonalnie oglądam filmy i robie zdjęcia.Zależy mi na dobrej wydajności,przyzwoitym ekranie i w miare dobrej baterii.Aktualnie używam Samsunga Galaxy Gio i nie ukrywam że najbardziej męczy mała ilość pamięci wewnętrznej więc to również ma znaczenie.
Użytkownik

Re: Który smatfon wybrać ?

przez SmartFan » 28 paź 2013 10:22

Witaj,

jak zależy Ci na wydajności, to od razu odpuść sobie Galaxy Core. Ten sprzęt opiera się na starych rdzeniach Cortex-A5, które już teraz mogą nie wyrabiać, a co dopiero za jakiś czas. Xperia M fajna, wydajna i w ogóle, ale... ma tylko 4GB pamięci wewnętrznej, z czego dla użytkownika jest nieco ponad 2GB, więc nie zainstalujesz tam zbyt wiele (niektóre gry zjedzą całą pamięć), a na karcie instalować nie można. LG Swift L9 to samo, bo ma jedynie 4GB pamięci więc kupa.

Szkoda, że nie masz żadnego innego smartfonu do wyboru, np. Xperii L, która jest nieco podrasowaną wersją Xperii M.

Mimo wszystko z całej paczki chyba wybrałbym Xperię M - jeśli nie będziesz instalować wielkich gier, to będzie ok. Niestety M ma średnią kamerę.
Zaawansowany

przez TheAdam » 28 paź 2013 10:59

Hm to widze że sie nie znam bo wydawało mi sie że Core będzie najlepszy i nie wiem czemu wszyscy tak krytykują ten procesor, oglądałem video recenzje i ogólnie z procesorem nie było problemów, gry chodziły bez problemów i internet tez śmigał.Cenowo wygląda to tak że Sony xperia M kosztowałaby mnie 279zł, LG Swift L9 349zł, a Samsung Galaxy Core 369zł.
Użytkownik

przez Karl » 28 paź 2013 13:09

Nikt raczej nie twierdzi, że Core to zły smartfon, ale z całej tej paczki najsłabszy wydajnościowo. Ratuje go fakt, że ma 8GB pamięci wewnętrznej - ale to chyba według mnie jedyny atut, który za nim przemawia. Ja też bym wybrał Xperię M, chociaż o zainstalowaniu ogromnych gier raczej zapomnij.
Karl

przez TheAdam » 28 paź 2013 13:19

Rozumiem co macie na myśli, a orientuje sie ktoś jak wygląda trzymanie baterii w tych smartfonach ?
Użytkownik

przez SmartFan » 28 paź 2013 17:31

W LG Swift L9 bateria starcza na jakieś 40-50 godzin normalnego używania (godzina rozmów, przeglądania i wideo dziennie). W Galaxy Core jest podobnie, tutaj możesz liczyć na 45-55 godzin pracy. Najlepiej jest w Xperii M, bo tu bateryjka trzyma od 55 do 60 godzin na jednym ładowaniu.
Zaawansowany

przez TheAdam » 28 paź 2013 18:22

To jeszcze dwie sprawy które mnie ciekawią :) mianowicie ekran czyli kąt widzenia, żywość kolorów ? wiadomo specyfikacje są podobne ale w rzeczywistości na pewno jakaś różnica jest ? i głośnik ?
Użytkownik

przez Karl » 28 paź 2013 21:43

Sony niestety nie słynie z dobrych ekranów, więc ten w Xperii M ma słabe kąt widzenia, co do odwzorowania kolorów to jest ok. W M jest za to największe zagęszczenie pikseli na cal, więc obraz może być niezauważalnie wyraźniejszy.

W Core też szału nie ma, chociaż według testów ekran jest lepiej czytelny na słońcu niż ten z M, ma też lepsze odwzorowanie kolorów, a kąty podobne.

W L9 wypada to najlepiej, bo jest tu technologia IPS, więc kąty są dobre, kontrast też, no i odwzorowanie kolorów eleganckie. Ogólnie pod względem ekranu to zdecydowany faworyt.

Co do dźwięku, to L9 również sobie bardzo dobrze radzi. Sprzęt spisuje się ponadprzeciętnie dobrze. Xperia M, chociaż ma świetny jakościowo dźwięk, to jednak jego głośność jest niska. W Core jakość też jest dobra, ale poziom głośności kiepski.
Karl

przez Gość » 28 paź 2013 22:37

Mam mega dylemat który wybrać.. za Core mimo wszystko bardzo przemawia te 8Gb wbudowanej pamięci, za LG ekran i wygląd też spoko, nie wiem czemu ale najmniej odpowiada mi Sony może dlatego że nie jestem przekonany do tej firmy.
Gość

przez TheAdam » 28 paź 2013 22:40

Gość napisał(a):Mam mega dylemat który wybrać.. za Core mimo wszystko bardzo przemawia te 8Gb wbudowanej pamięci, za LG ekran i wygląd też spoko, nie wiem czemu ale najmniej odpowiada mi Sony może dlatego że nie jestem przekonany do tej firmy.

Wrr i napisałem jako gość ;/ tak sie jeszcze zastanawiam który telefon jest wykonany z większą starannością chodzi mi o to żeby bryła nie trzeszczała itd :)
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona