Xperia

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Xperia

przez Risso » 28 paź 2013 19:51

Witam !
Szukam jakiego telefonu do +/- 500 zł, najbardziej interesują mnie Sony Xperia, ponieważ telefony te mają świetne wyświetlacze, dobre podzespoły i bardzo dobrze wyglądają.
Zastanawiam się jednak, czy w tej cenie kupię coś porządnego. Najbardziej moją uwagę przykuły modele: P, S, SL, U.
Nie siedzę w tej branży i nie znam się na tym, aż tak, żeby móc samemu ocenić.
Proszę o radę ewentualnie jakąś propozycję. Jestem na prawdę otwarty na sugestie i propozycje.
Z góry dzięki za pomoc !
Pozdrawiam
Użytkownik

Re: Xperia

przez Marvi » 28 paź 2013 21:56

Witaj,

co do wyświetlaczy w Xperiach, to masz inne zdanie niż większość ludzi, bo Sony ogólnie ma w swoich smartfonach kiepskie ekrany :)

Jeśli chodzi o ceny, to nie wiem gdzie znalazłeś Xperię SL albo S w cenie około 500 zł, ja się z takimi kwotami nie spotkałem, ale jeśli coś znalazłeś takiego to podaj linki :)

Co do Xperii U i P, to oczywiście lepiej kupić Xperię P, bo ma praktycznie każdy podzespół lepszy niż U - większy ekran z lepszą rozdzielczością, więcej pamięci, więcej RAM, nowszy system itp. Jedyny ból zarówno w P jak i U, to kiepskie baterie.

A może Samsung? W tej cenie powinieneś dostać używanego Galaxy S Advance, który pod praktycznie wszystkimi aspektami przewyższa Xperie U i P. Na pewno ma lepszy ekran, bo AMOLED ciężko pobić.
Marvi

przez Risso » 28 paź 2013 22:28

Dzięki za tak szybką odp.
Nie napisałem, że znalazłem ten telefon w takiej cenie, a jedynie, że się nie orientuje jak to jest na rynku.
Widziałem na allegro U w granicy 400 zł, a S za jakieś 650. Obecnie mam 500 zł, ale jeśli by mi ktoś poradził poczekać aż zleci z ceny to myślę, że jestem w stanie.
Tylko Sony chyba nie lecą tak szybko w dół jak samsung czy htc.

Bravia Engine jest moim zdaniem o niebo lepsza od wyświetlaczy samsunga, htc czy nokii, nie wspominając o lg (np. L5 pierwszej generacji), jednak nie wiem jak to się ma w praktyce. Jest to tylko moje odczucie po tym jak miałem styczność z xperia, a np s2.

S Advance ? Da radę go kupić do 500 zł ? Nie czytałem o nim. Jeśli możesz to uzasadnij swoją propozycję. Będę wdzięczny.
Użytkownik

przez Marvi » 28 paź 2013 22:38

Bravia Engine w zasadzie tylko podbija selektywnie kolory i nic więcej. Programowe triki nie poprawią kątów widzenia i kontrastu, które w sprzęcie Sony mocno kuleją. To prawda, że Sony lepiej trzymają cenę niż LG, ale Samsung jest równie dobry. Skończyły się czasy, kiedy Samsunga uznawano za producenta "z ogona wyścigu". Teraz to firma ze ścisłej czołówki, a ich sprzęt wcale tak nie spada na wartości.

Z tego co widziałem na Alledrogo, to Galaxy S Advance spokojnie znajdziesz (używanego oczywiście) w cenie około 500 zł. W Advance masz wszystko co potrzeba - 4" ekran Super AMOLED, który (uwierz mi lub nie) bije na głowę większość wyświetlaczy w Xperiach. Masz tu także przyzwoitą 5MP kamerę, niezłą wydajność (dwa 1GHz rdzenie Cortex-A9), system operacyjny Andorid Jelly Bean, niezłą baterię itp. Sprzęt jest wart swojej ceny.

No chyba, że wolałbyś np. coś od Lenovo, wtedy to zupełnie inna bajka.
Marvi

przez Risso » 28 paź 2013 22:56

No lenovo to raczej nie wolałbym jednak pozostać przy tych czołowych markach. Może i sam sprzęt lenovo w tej cenie być lepszy, jednak jest to jeszcze pewnego rodzaju nowicjusz w branży telefonów.
A co myślisz o Xperii S ? S Advance jest też lepszy od niej ?
Użytkownik

przez SmartFan » 28 paź 2013 23:25

Xperia S będzie od Advance lepsza pod względem ekranu (720p), wbudowanej pamieci (aż 32GB), no i przede wszystkim aparatu. Jeśli masz czas żeby dozbierać kaskę, to kup Xperię S. Niestety wiele osób narzeka na design S, bo ma dość kiepsko zaprojektowany pasek z przyciskami pod ekranem.
Zaawansowany

przez Risso » 29 paź 2013 00:07

A jak to jest z tym paskiem w P ? widziałem na YT filmik, w którym ikonki na pasku reagowały na dotyk z obu stron. To jakiś wadliwy model czy one tak mają ?
Użytkownik

przez Ykk » 29 paź 2013 11:15

Ja nie znalazłem takiego filmiku, ale to bardzo prawdopodobne, bo właśnie ten przeźroczysty pasek stanowi warstwę dotykową z trzema przyciskami. Nie wiem jednak, po co miałbyś go obsługiwać od tyłu :P
Ykk

przez Risso » 29 paź 2013 11:34

Chodzi o to, że to utrudnia użytkowanie. Trzymając telefon, wciska się często palcem tylną część.

filmik, około 6:40

http://www.youtube.com/watch?v=VMsGsGbtSAs
Użytkownik

przez Ykk » 29 paź 2013 11:39

Faktycznie, masz rację - to może być w trakcie użytkowania dosyć upierdliwe. Sony widocznie kiepsko przemyślało ten pasek.
Ykk

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!