Xperia V czy xperia T

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Xperia V czy xperia T

przez pawelni » 29 paź 2013 11:37

Witam. mam pytanie ktory smartfon jest lepszy i dlaczego? ( Chodzi o wydajnosc, zdjecia. muzyke, pamiec itd...)

Do wyboru;
Xperia V
Xperia T

Który smartfon byście zakupili?!

Prosze o szybką pomoc! :|
pawelni

Re: Xperia V czy xperia T

przez Pantsless » 29 paź 2013 12:26

Witaj,

w tym przypadku nie ma czegoś takiego jak lepszy i gorszy, bo każdy z tych smartfonów ma swoje atuty - a wybrać musisz to, czego potrzebujesz.

Pod względem wydajności urządzenia są identyczne - 1GB RAM, dwa rdzenie Krait 1.5GHz, Adreno 225, Android Jelly Bean. Aparaty też mają takie same, naprawdę świetne (Xperia T ma za to przednią kamerkę nieco lepszą, bo 1.3MP, a w V jest VGA). Bateria lekko przemawia na korzyść Xperii T, bo masz tu 1850 mAh, zamiast 1750 mAh w Xperii V.

Jeśli chodzi o ekran, to moim zdaniem Xperia V ma lepszy, bo jest tu rozdzielczość HD, ale na mniejszej przekątnej wynoszącej 4.3" (Xperia T ma 4.55"), co daje większe zagęszczenie pikseli. Poza tym z tego co wiem Xperia V ma BRAVIA Engine 2, a w Xperii T jest jego pierwsza generacja.

Najważniejsze jest jednak to, że Xperia V jest sporo lżejsza od Xperii T (o 19 gramów), no i Xperia V ma wodoszczelną obudowę z certyfikatem IP57, więc możesz smartfona wrzucić do wody i nic się nie stanie. To spory atut, ale czy tego potrzebujesz?
Zaawansowany

przez paweni » 29 paź 2013 12:49

Potrzebuje telefon do netu, muzyki, i np jade w podróz i mam 3G wiec uruchamiam pakiet danych ( Na Xperii P CHODZI STRASZNIE WOLNO) więc sprzedałem ją i mam kase na xperie T albo V. Do robienia zdjec i krecenia filmow tez sie przyda oraz te 100 mah robi jakas roznice? ile to jest minut?

Albo co polecicie jeszcze do 1000 zł ( xperia V na allegro chodzi za 1038 zł...) i wydaje mi sie za najlepszy wybor, chyba ze cos polecicie jeszczE?

Moze jakis Samsung? Byle nie nokia i lg...
paweni

przez pawelni » 29 paź 2013 12:50

paweni napisał(a):Potrzebuje telefon do netu, muzyki, i np jade w podróz i mam 3G wiec uruchamiam pakiet danych ( Na Xperii P CHODZI STRASZNIE WOLNO) więc sprzedałem ją i mam kase na xperie T albo V. Do robienia zdjec i krecenia filmow tez sie przyda oraz te 100 mah robi jakas roznice? ile to jest minut?

Albo co polecicie jeszcze do 1000 zł ( xperia V na allegro chodzi za 1038 zł...) i wydaje mi sie za najlepszy wybor, chyba ze cos polecicie jeszczE?

Moze jakis Samsung? Byle nie nokia i lg...

O podobnej specyfikacji technicznej i fizycznej oczywiscie... napewno nic gorszego...
pawelni

przez Karl » 29 paź 2013 15:02

Jeśli Nokia i LG odpadają, to ciężko będzie znaleźć coś o równie mocnej specyfikacji. Samsungi wolno schodzą z ceny, a kupno Galaxy S III przy dostępności Xperii T i V mija się raczej z celem. O nowszych modelach nie ma nawet co myśleć. HTC jest strasznie drogi i w tej cenie zazwyczaj oferuje pod względem specyfikacji dużo mniej. Możesz jedynie zwrócić uwagę na HTC One S Z520e, który kosztuje około 1k zł, ale pod względem specyfikacji nieco ustępuje Xperii T i V.

Odnośnie tych 100 mAh, to nie zwracaj raczej na to uwagi, bo różnica będzie niezauważalna.

Ja na Twoim miejscu wybrałbym albo Xperię T, albo HTC One S. No chyba, że zależy Ci na wodoszczelności, wtedy Xperię V.
Karl

przez pawelni » 29 paź 2013 18:06

Karl napisał(a):Jeśli Nokia i LG odpadają, to ciężko będzie znaleźć coś o równie mocnej specyfikacji. Samsungi wolno schodzą z ceny, a kupno Galaxy S III przy dostępności Xperii T i V mija się raczej z celem. O nowszych modelach nie ma nawet co myśleć. HTC jest strasznie drogi i w tej cenie zazwyczaj oferuje pod względem specyfikacji dużo mniej. Możesz jedynie zwrócić uwagę na HTC One S Z520e, który kosztuje około 1k zł, ale pod względem specyfikacji nieco ustępuje Xperii T i V.

Odnośnie tych 100 mAh, to nie zwracaj raczej na to uwagi, bo różnica będzie niezauważalna.

Ja na Twoim miejscu wybrałbym albo Xperię T, albo HTC One S. No chyba, że zależy Ci na wodoszczelności, wtedy Xperię V.

a DLACZEGO NIE V??????

DLACZEGO T? CZYM JEST LEPSZA OD V? TWOIM ZDANIEM??
pawelni

przez Karl » 29 paź 2013 19:58

Bo ja wolę jednak nieco większy ekran, wodoszczelność mi niepotrzebna, no i Xperia T ma 16GB pamięci a V 8GB.
Karl

przez pawelni » 29 paź 2013 20:01

a powiedzmy ze mam do wyboru jeszcze SAMSUNG GALAXY s3?
co wybrac??
pawelni

przez Ykk » 29 paź 2013 20:50

Ja i tak bym wybrał Xperię T, Samsungi ze względu na błyszczący jak psu jajca design mi nie pasują, chociaż ekran w SGS3 jest na pewno lepszy niż ten z Xperii.
Ykk

przez pawelni » 29 paź 2013 21:37

ale przeciez SAMSUNG GalAXY s3 bije na głowe bebechami i mozliowsciami, grafiką i płynnoscia T? CZY NIE?!

chodzi mi o to czy jest duza roznica w plynnosci, w graniu itd, bo 5,7 ghz vs 3 ghz... hmn duza roznica troche i jakosc zdjec....
pawelni

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona