Telefon 1300-1500 zł

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Telefon 1300-1500 zł

przez Fishermannn » 31 paź 2013 06:59

Witam, zastanawiam się nad zmianą telefonu na nowy. Teraz jestem posiadaczem xperii sola, i nie ukrywam że modowanie nie jest mi obce. Telefon będzie służył do :
- przeglądanie Internetu
- słuchanie muzyki (głównie na słuchawkach, ale oczekuję naprawdę dobrego dźwięku)
- granie w gry zaawansowane graficznie
- w miarę przyzwoity aparat (cudów nie wymagam)
- bateria wcale nie musi być jakąś mega wytrzymałą ale powinna wystarczyć na dzień
Wymagania podałem od najważniejszych do najmniej ważnych. Istotnym dla mnie jest też solidne wykonanie. Nie nawidzę jak coś trzeszczy ;-) . Zastanawiam się nad Xperia sp ale na allegro to koszt rzędu 1100 zł więc wiem że mógłbym mieć coś lepszego. Telefon tylko nowy,jak najbardziej może być z allegro :-) . Z góry wielkie dzięki za pomoc :-D
Fishermannn

Re: Telefon 1300-1500 zł

przez Geek » 31 paź 2013 11:03

Witaj,

Xperię SP odradzam, bo ma naprawdę nieciekawy ekran - wystarczy lekko odchylić i już traci kontrast. Swoją drogą Sony nie słynie ze zbyt dobrych wyświetlaczy. W cenie 1500 zł powinieneś już znaleźć Xperię Z, która jest jeszcze lepsza od SP, a na pewno ma fajniejszy ekran i jest wydajniejsza, co w grach się przyda.

Według mnie idealnym dla Ciebie smartfonem byłby Samsung Galaxy Note II. Wielki 5.5" ekran, potężna specyfikacja, bardzo mocna bateria, dużo pamięci, świetny dźwięk - urządzenie dosłownie szyte pod Ciebie. Oczywiście możesz też rozważyć Samsunga Galaxy S III, który jest w zasadzie mniejszą odmianą Note II bez wielu, dedykowanych mu funkcji.

Gdybyś chciał zaszaleć to jest też w tej kwocie Samsung Galaxy Mega 6.3, ale to już gigant - chociaż przeglądanie neta to na nim luksus. Możesz też pomyśleć nad HTC One X+, to taka ulepszona wersja One X.

A jeśli nie Android, to może Windows Phone? Za dobrą kasę kupisz Nokię Lumię 920, smartfon naprawdę doskonały, no ale do systemu trzeba się przyzwyczaić. W zasadzie w tej cenie dostaniesz nawet Lumię 925.
Geek

przez Fishermannn » 31 paź 2013 19:25

Cóż... Note 2 jest jak najbardziej ok, ale nie zgodziłbym się z Tobą co do tej świetnej specyfikacji. W antutu zaledwie 12000punktów, a to jak na dzisiejsze standardy malutko. Co do xperii z- owszem, zastanawiam się nad nią Ale czekam na xperie z2 (styczeń) bo wtedy może cena jeszcze spadnie... A co uważacie o Nowym nexusie 5? Przed chwilą zaprezentowany, a cena za 16gb to 349 dolców. Jak myślicie, cena w Polsce to około 1600 zł? Jeżeli tak to myślę że opłaciłoby się dopłacić. Ps. Wolałbym ekran około 5" . Wydaje mi się że to optymalna wielkość :-). Uprzejmie proszę o dalsze propozycje. Zgaduję że przeoczyłem coś godnego uwagi ;-)
Fishermannn

przez SmartFan » 31 paź 2013 23:20

Nexus 5 to bajerancki smartfon, na którego już ostrzę sobie zęby. Świetna wydajność, ekran, czysty system, aparat z OIS, czego chcieć więcej?! Czy dostaniesz go za 1600 zł? Na początku może być ciężko, ale myślę, że pod koniec listopada albo na początku grudnia zejdzie do tej ceny. Tutaj masz więcej o tym sprzęcie: http://smartfan.pl/lg-nexus-5-oficjalni ... ez-google/

A co do Note 2, to jego specyfikacja starczy na jeszcze bardzo długo, ale faktycznie, najświeższa nie jest. Mimo wszystko w tej kwocie ciężko będzie coś kupić ze Snapdragonem 600 albo 800.

Jedyne, co jeszcze mi przychodzi na myśl to Nexus 4, ale pewnie nie będziesz go chciał.
Zaawansowany

przez Mercus » 03 lis 2013 16:10

Xperia SP nowa za 1100 zł Coś mi się nie wydaje... Poza tym słyszałęm, że mają strasznie badziewne klapki z tyłu przy baterii-są źle spasowanie i widać luki jakby klapka odstawała
Użytkownik

przez Pyrto » 03 lis 2013 16:59

Za 1100 zł spokojnie kupi Xperię SP, nówkę. Co do klapki baterii to faktycznie, nie jest to cud techniki, ale szczelin tam nie ma. Problemem może być ona dla osób, które często będą ją zdejmować, bo może się wyrobić.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!