LG Swift L5 II czy Samsung Galaxy Ace 2 ?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG Swift L5 II czy Samsung Galaxy Ace 2 ?

przez tofik » 01 lis 2013 21:01

Witam wszystkich użytkowników. Nie zakładam konta bo nie chcę być duchem.
To tak, szukam smartfona który posłuży mi 2-3 lata bez wizyt w serwisach, może nawet dłużej.
Za cel obrałem LG L5 II i Samsung Galaxy Ace 2, którego bardziej polecacie?

Może napiszę do czego będzie mi służył.
Telefon będzie mi służył do dzwonienia, esów, przeglądania neta, słuchania muzyki (mp3, radio), robienia zdjęć. Gry tylko sporadycznie.
Moje wymagania:
- bateria przy średnim użytkowaniu chciałbym żeby wytrzymała 2-3 dni,
- aparat min. 5 mpx z lampą błyskową,
- ekran do 4 cali,
- obsługuje standardową kartę sim,
- nie za duży, poręczny,
Cena do 650 zł.

Jeśli macie jakieś inne ciekawe propozycje w tej cenie, chętnie się zastanowię.
tofik

Re: LG Swift L5 II czy Samsung Galaxy Ace 2 ?

przez Pantsless » 01 lis 2013 21:51

Witaj!

A chcesz nagrywać smartfonem filmy? Bo ten L5 II nagrywa tylko w rozdzielczości VGA, a Ace 2 w HD.
Zaawansowany

przez tofik » 01 lis 2013 22:09

Jakoś często nie będę nagrywał ale jakby była dobra jakość nagrywania to byłby na plus. Raczej zdjęć będę więcej robił.
Tylko trochę Ace 2 mnie zniechęca starym Androidem... a po aktualizacjach podobno słabo chodzi.
Może jakiś inny Samsung? Czy Ace 2 można śmiało kupować?
tofik

przez Pantsless » 01 lis 2013 22:12

Powiedz lepiej, ile kasy chcesz wydać i czy smartfon ma być nowy czy używany :)
Zaawansowany

przez tofik » 01 lis 2013 22:17

Smartfon interesuje mnie tylko nowy, cena do 650 zł.
tofik

przez Pantsless » 01 lis 2013 22:45

Nie zauważyłem, a podałeś cenę w pierwszym poście :)

Do Twojego duetu dorzuciłbym jeszcze Sony Xperię M. Niewielki, dobrze wykonany smartfon z fajnym ekranem i bardzo mocną specyfikacją. Jego wadą jest to, że ma 4GB pamięci wewnętrznej (no ale Ace 2 i L5 II też tyle mają) i taki sobie aparat. Tu masz porównanie aparatu Xperii M, Ace 2 i Lumii 520: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone3=5322

O Sony Xperia M poczytasz więcej tu: http://smartfan.pl/xperia-m-i-xperia-m- ... y-od-sony/

Ja więc na Twoim miejscu chyba wybrałbym Xperię M.

Szkoda, że nie chcesz czegoś na Windows Phone 8, bo taka Nokia Lumia 520 to całkiem fajny smartfon.
Zaawansowany

przez Gość » 01 lis 2013 23:00

Myślałem nad Xperia M ale obsługuje tylko karty microsim. Z kolei Lumia 520 nie ma lampy błyskowej.
Może dopłacić 100-150 zł na LG L7 II ?
Gość

przez Pantsless » 01 lis 2013 23:37

L7 II to nieciekawy smartfon, z bardzo słabym chipem. To już lepiej, gdybyś zastanowił się nad LG F5 - bo to jest bardzo porządne urządzenie. A co do karty microSIM, to w czym problem? W każdym salonie wymienią Ci taką kartę z tego co wiem nieodpłatnie, albo za niewielką opłatą. Poza tym kartę można sobie samemu przyciąć używając specjalnych szablonów (drukujesz, przykładasz do karty i przycinasz po kreskach).
Zaawansowany

przez tofik » 02 lis 2013 13:41

Co do karty microSIM to nie chcę wymieniać, jak będę chciał skorzystać z telefonu z wejściem na standardową kartę sim to muszę kupić jakiś adapter chyba co kosztuje. W mojej sieci wymiana karty kosztuje chyba 25 zł. Nie mam zamiaru wydawać pieniędzy. Jak wprowadzą produkcję wszystkich telefonów na microSIM to wymienię. Dla mnie to bez sensu te karty microSIM. Powinna być jedna na wszystkie telefony i koniec. Jeden telefon robią na micro sim a drugi na standardowe sim. Bez sensu. Tak więc interesuje mnie tylko telefon na standardową kartę sim.
LG F5 też nie ma lampy błyskowej. Z LG to biorę pod uwagę raczej L5 II tylko.
Może jakieś inne propozycje na pierwszy smartfon? Czy wybierać między L5 II i Ace 2 ?
tofik

przez Ykk » 02 lis 2013 16:18

Niestety muszę Cię zmartwić, bo większość współczesnych smartfonów działa na microSIM, produkty Apple mają nawet nanoSIM, no ale to szczegół. Pierwszy raz się spotykam, że ktoś dyktuje wybór smartfona tym... jaki ma port na kartę SIM :P Możesz na tym więcej stracić niż zyskać - przycięcie karty 0zł, kupno ewentualnego adaptera to kilka zł. No ale jak chcesz :)

Pamiętaj, że lampa błyskowa w smartfonach to nie jest żaden ksenon (taki jak w kompaktach), tylko zwykła dioda LED, która działa na bardzo małą odległość i czyni nasze zdjęcia trupio-białe.

Chciałbym Ci podać jakieś inne propozycje, jak Lumia 620, ale ona też na mciroSIM jest, więc nie weźmiesz pod uwagę.

Z tych dwóch, które sobie wybrałeś chyba najlepiej będzie kupić LG L5 II, bo jest to nowszy smartfon z Jelly Bean. Wiem, że na Ace 2 wyszła też aktualizacja do JB, ale sprawia ona wielu użytkownikom ogromne kłopoty, więc Ace 2 raczej bym sobie darował.
Ykk

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona