Nie wiem, który smartfon wybrać

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Nie wiem, który smartfon wybrać

przez lioness » 02 lis 2013 19:32

Niedługo zamierzam kupić smartfona za ok. 1000 zł. Cena nie jest aż tak ważna. Mogę uzbierać więcej, ale ważne, by nie przekroczyła 1500 zł. Najczęściej używam telefonu do: internetu, e-booków, smsów, nawigacji, czasem mało wymagających gier. Najważniejsze dla mnie jest, by telefon działał płynnie, mieścił się w kieszeni bez problemu (jestem kobietą), był w miarę wytrzymały (staram się unikać upadków, ale zawsze może się zdarzyć). Oprócz dylematu co do konkretnego modelu zastanawiam się też nad wyborem między Androidem a Windows 8. Mój poprzedni telefon był z Androidem, więc nie jestem do końca przekonana do Windowsa. Jak na razie zupełnie nie wiem, co wybrać. Niezbyt dobrze się znam na technicznych sprawach. Z góry dziękuję za pomoc :)
lioness

Re: Nie wiem, który smartfon wybrać

przez SmartFan » 02 lis 2013 21:05

Jeśli do internetu i e-booków, to przyda się dobrej jakości i w miarę duży ekran. Zacznę może od tego, czego pewnie i tak nie kupisz, a mianowicie Nokii Lumii 920 (albo jeszcze lepiej, Lumii 925, która jest ciut droższa). Smartfon ma doskonały, 4.5" ekran, świetny aparat, a co najważniejsze - darmową, dożywotnią nawigację samochodową na cały świat. Ogólnie modele 920 i 925 różnią się tym, że 925 ma ekran AMOLED, który wygląda dużo lepiej oraz radio FM. Jeszcze lepsza jest też kamera, no i gabaryty Lumii 925 w porównaniu do 920 też są sporo mniejsze.

Co do smartfonów z Androidem, to do 1000 zł dostaniesz np. bardzo chwaloną i solidną Xperię T, która ma fajny ekran i dobry aparat. Jest też wodoszczelna Xperia V, która parametrami jest bardzo zbliżona do T. Z innych producentów mogłabyś się skusić na Samsunga Galaxy S III, który co prawda nie jest już najnowszy, ale w sam raz pasuje do Twoich wymagań i budżetu.

Jak chcesz poczytać na temat tych smartfonów więcej, tu są linki:

- Nokia Lumia 925
- Nokia Lumia 920
- Sony Xperia T
- Sony Xperia V
- Samsung Galaxy S III
Zaawansowany

przez lioness » 03 lis 2013 13:25

Dzięki, poczytam sobie więcej o tych telefonach. Zastanawiam się jeszcze nad HTC, bardzo podobają mi się ich smartfony. Co do Nokii, rozumiem, że tylko Nokie z windowsem mają darmowe mapy? HTC nie?
lioness

przez Pyrto » 03 lis 2013 17:10

HTC nie mają darmowych map. Nokia ogólnie ma swoje własne usługi, które oferuje w ramach sprzedaży swojego sprzętu. HTC też są bardzo fajne (modele 8S i 8X), ale bez nawigacji.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!