Telefon do 800zl

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Telefon do 800zl

przez Spamerq » 04 lis 2013 17:11

Telefon do grania i robienia zdjęć, słuchania muzyki. Myślałem nad samsung sgs2 sony xperia s i lg l9 oraz oczywiście lumia 820. I nie wiem który lepszy ;c. W grę wchodzą tylko nowe telefony. Liczę na inne propozycje
Spamerq

Re: Telefon do 800zl

przez SmartFan » 04 lis 2013 19:01

Sony Xperia S do grania będzie świetna, bo jest dość wydajna no i ma 32GB pamięci wewnętrznej. LG L9 ma 4GB pamięci, więc na nim zbytnio nie pośmigasz (nowa aktualizacja wyłączyła w nim możliwość instalacji progsów na karcie microSD). Windows Phone 8 ogólnie średnio się nadaje do grania, bo... ciągle mało na tą platformę gier, a jeśli już są - to często droższe niż te same na iOS i Androida.

Za niewiele ponad 800 zł można znaleźć nówki Xperie T, które są ulepszoną wersją Xperii S (szczególnie, jeśli chodzi o wydajność).

SGS2 to fajne rozwiązanie, ale pamiętaj, że smartfon jest już dość leciwy i na aktualizacje liczyć nie może.

Możesz też popatrzeć na LG F5 - wydajny smartfon z pięknym ekranem i świetną wydajnością. Jedynie aparat jest tu dużo gorszy niż w Xperiach.
Zaawansowany

przez Spamerq » 04 lis 2013 19:15

No a xperie L i M ? Co o nich sądzicie ?
Spamerq

przez SmartFan » 04 lis 2013 19:18

Xperia L robi średniawe zdjęcia, w M jest chyba jeszcze gorzej. Tu masz przykładowe foty zrobione L : http://www.gsmarena.com/sony_xperia_l-review-934p8.php

Xperia M się do grania nie nada, bo ma 4GB pamięci, z czego dla usera dostępnych 2GB - na tym 1 grę dużą zainstalujesz, a możliwości instalacji na karcie pamięci nie ma. Z tych dwóch możesz się więc co najwyżej nad L zastanowić.
Zaawansowany

przez Spamerq » 04 lis 2013 19:21

Xperie s nie da sie kupić za mniej niż 900zł nową ;C. Jakieś inne telefony do tej sumy ?
Spamerq

przez SmartFan » 04 lis 2013 20:05

Fakt, z tą Xperią S trochę się zapędziłem :)

A dlaczego nie LG F5?

A faktycznie aż tak Ci zależy na grach? Bo wspomnienia przez Ciebie Luia 820 byłaby świetna, ale dla maniakalnego gracza raczej nie.
Zaawansowany

przez Spamerq » 04 lis 2013 20:12

Znalazłem dosyć ciekawy telefon : Samsung galaxy Core. Co o tym sądzicie ? Nowy system + pewna aktualizacja do 4.2.2. Jedyna wada to chyba słabe video
Spamerq

przez Karl » 04 lis 2013 21:28

Galaxy Core to taki trochę Trend na sterydach. Ma większy ekran, więcej RAM i pamięci wewnętrznej, no i dwurdzeniowy procesor (ale nadal Cortex-A5). Do grania? Kiepsko. F5 bije go na głowę.
Karl

przez Spamerq » 04 lis 2013 21:33

Czyli F5 będzie idealny ?
Spamerq

przez Marvi » 04 lis 2013 22:43

Napisałem już w innym wątku, ale powtórzę - teraz sam chyba musisz podjąć decyzję, czy LG F5 Ci pasuje, czy może Xperia L.

Ja bym chyba wybrał F5, bo ma lepszy ekran (IPS vs TFT) o większej rozdzielczości, ma nagrywanie Full HD a Xperia L ma HD, No a co do wydajności to można powiedzieć, że jest remis. No i ważna sprawa to to, że F5 ma większą baterię (2150 mAh vs 1750 mAh). Wadą F5 jest to, że ma delikatnie gorszy aparat od L.

Według testów F5 wytrzymuje na ładowaniu przy normalnym ustawieniu jasności i włączonym Wi-Fi - 10 godzin surfowania po necie. Co do testu i próbnych zdjęć, tutaj możesz sobie poczytać: http://www.notebookcheck.net/Review-LG- ... 148.0.html
Marvi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona