Który smartfon dla średnio wymagającego (lista poniżej)?

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Który smartfon dla średnio wymagającego (lista poniżej)?

przez Yognise » 11 lis 2013 15:04

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Piszę tutaj, bo spotkałam się z wieloma rzetelnymi i profesjonalnymi radami, które w tej chwili są dla mnie na wagę złota.
W tym tygodniu będę kupowała smartfona (co prawda, mój pierwszy, ale od dłuższego czasu mam z nimi styczność, więc nie można powiedzieć, że jestem zupełnie zielona).
Do czego będę go używała? Myślę, że głównie:
- SMS/rozmowy,
- internet,
- e-booki,
- może także gry (chciałabym, żeby działały także te trochę bardziej wymagające, ale to nie jest konieczny warunek),
- ogólnie aplikacje Google Play.
Zależy mi na zadowalającym zagęszczeniu pixeli, wyświetlaczu ok. 4", przynajmniej 5 Mpix aparacie, Wi-Fi, a przede wszystkim na komforcie użytkowania (bez zacięć i tego typu spraw).
Operator zaproponował mi takie modele:
- HTC Desire X,
- Nokia Lumia 610,
- Samsung Galaxy Trend,
- Samsung Galaxy Core,
- Samsung Galaxy Young,
- Sony Xperia E,
- Sony Xperia J,
- SOny Xperia M,
- ZTE Blade III.
Modeli jest kilkakrotnie więcej, ale z ważniejszych lub mniej powodów odrzuciłam je i raczej nie dam się przekonać.:)
Co do innych telefonów, to niestety wybór ogranicza się do wymienionych wyżej.
---
Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Ostatnio edytowano 13 lis 2013 17:17 przez Yognise, łącznie edytowano 1 raz
Nowy

Re: Smartfon dla średnio wymagającego o rozsądnej cenie?

przez Kleks » 11 lis 2013 18:03

Witaj!

Co do budżetu 1000-1100 zł, to kupisz za tyle naprawdę solidne urządzenia, które na 100% sprostają Twoim wymaganiom. Zacznę jednak od tego, co masz do wyboru od operatora.

Xperię J od razu odpuść - ten smartfon to pomyłka i za bardzo krótki czas będziesz psioczyć, że go kupiłaś. Podzespoły ma jak z przed paru lat i nie sądzę, żeby Sony jeszcze kiedykolwiek chciało go aktualizować do nowszych wersji systemu Android.

Xperia E to kolejny gniotek, którego 3.5" ekran o dennej rozdzielczości 320 x 480 pikseli, zupełnie nie spisze się do czytania e-booków i przeglądania na dłuższą metę netu.

Samsung Galaxy Young, to niższa liga, też bym odpuścił.

LG L3 bez komentarza, L5 to samo - L7 lepszy, ale stary i bym odpuścił.

Zmartwię Cię, ale jedynym smartfonem godnym uwagi z tego zestawu, jest właśnie Lumia 520 :) Ma niezły ekran, dobry aparat, świetną wydajność, no ale ten system :( Mimo wszystko z całego zestawu na wybrałbym 520.

A co do innych smartfonów, to szkoda, że Ci nie zaproponowali np. Xperii M, bo w Twoim przypadku spisałaby się idealnie - kosztuje niewiele, jest wydajna.

Według mnie ważnym w Twoim przypadku elementem smartfona, jest jego ekran, bo to właśnie on będzie w Twoim przypadku najbardziej znaczący. Proponuję żebyś kupiła coś z wyświetlaczem AMOLED, np. HTC One S, Samsung Galaxy S Advance, Samsung Galaxy S4 mini itp.
Kleks

przez Yognise » 11 lis 2013 20:44

Dziękuję bardzo. Rozmawiałam z operatorem już bardzo dawno, zanim xperia M weszla na rynek, a z racji niższej ceny liczę na to, że przy pzedluzeniu i tak dlugiej juz umowy, dostanę także jakąś zniżkę. Jeszcze raz dziękuję :)
Nowy

przez Kleks » 11 lis 2013 21:00

Jak dostaniesz jakieś nowe propozycje to daj znać, coś się wybierze :) Ja z tego zestawu też wybrałbym Lumię 520, no a Xperia M to byłaby naprawdę solidna propozycja.
Kleks

Re: Który smartfon dla średnio wymagającego (lista poniżej)?

przez yognisee » 13 lis 2013 21:50

Zaktualizowalam pytanie.:)
yognisee

Re: Który smartfon dla średnio wymagającego (lista poniżej)?

przez Vini » 13 lis 2013 21:59

Lumia 610 odpada, bo ma starą wersję systemu i nigdy nie zostanie zaktualizowana. Blade III stary trupek, nie polecam.

Z tego co podałeś, to Sony Xperia M byłaby bardzo fajna. Smartfon wyjątkowo wydajny, zgrabny, z niezłym ekranem. Przyzwoity jest też HTC Desire X, ale dużo mniej wydajny niż M, chociaż robi lepsze zdjęcia. Według mnie najlepszy komfort będziesz mimo wszystko mieć na Xperii M.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!