LG SWIFT L9 CZY NOKIA LUMIA 625

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG SWIFT L9 CZY NOKIA LUMIA 625

przez piotrek221 » 12 lis 2013 15:53

Witajcie

Otóż chciałem kupić pierwszy smartfon, i tu nachodzi pytanie JAKI ?
Myślałem na LG L9 i Nokią Lumią 625 oczywiście w Orange za tę samą stawkę czyli 69.90 miesięcznie za złotówkę w taryfie Smart Plan Multi. :P Sprzęt z Allegro czy sklepów typu Media Markt itp. nie wchodzi w grę.
Wiem że Lumia ma WP8 ale ten OS mnie urzekł. Kafelki i prostota obsługi a także wiele aplikacji Noki. :) W sklepie Microsoftu
są wszystkie potrzebne mi aplikacje. LG stoi na równi z Nokią a nawet bardziej podoba mi się jego wygląd. Wiem że ma odrobinę słabszy procesor
(te 400 MHz jeśli się nie mylę) ale to jest praktycznie niezauważalne. :? Mają takie same aparaty i oba nagrywają w 1020p (Full HD).
Dlatego proszę was o pomoc w wyborze jednego z nich a jeśli znacie jeszcze jakieś różnice to proszę pisać. :mrgreen:

PS. Smartfon będzie mi służył w dużej mierze do grania w gry i robienia zdjęć (nie muszą być jak w lustrzance ale minimalnie poprawne).
Dzwonić będę średnio a muzyka dosyć często liczył bym również na komfort użytku internetu chodzi o szybkość bo na 3,2 calowej Xperia Tipo
korzystałem bez problemu no może raz nie mogłem trafić w mały punkt ale nie denerwowało mnie to .
Aha myślałem też o Sony Xperia M również podobna ale mniejszy ekran 4,7-LG 4,7-Nokia 4-Sony
Nowy

Re: LG SWIFT L9 CZY NOKIA LUMIA 625

przez Pyrto » 12 lis 2013 17:33

Witaj,

po pierwsze zły dział, bo od tego jest dział "Co wybrać", więc pewnie moderator go zaraz przeniesie. Co do Twojego pytania, to ja na Twoim miejscu wybrałbym Nokię Lumię 625, dlaczego?

W L9 jest faktycznie fajniejszy ekran, bo chociaż ma taką samą wielkość co ten w 625, to jednak ma większą rozdzielczość, co przekłada się na większe zagęszczenie pikseli i ostrzejszy obraz. Aparaty są na papierze faktycznie takie same, jednak Lumia 625 robi o niebo lepsze zdjęcia. Sprawdź sobie tutaj ich porównanie: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone2=4955

Co do wydajności, to się mylisz, bo w Lumii 625 jest więcej GHz (1.2 GHz vs. 1 GHz) i siedzą tam dwa rdzenie Krait, które są o klasę lepsze niż dwa rdzenie Cortex-A9 z L9. W ciemno obstawiam, że Lumia 625 jest dwa razy wydajniejsza niż L9. Wadą jest 512 MB RAM w Nokii, ale w systemie Windows Phone 8 nie powinno to robić większej różnicy.

Ogromną wadą L9 jest fakt, że smartfon ma jedynie 4GB pamięci wewnętrznej (z czego połowę zjada system), a dzisiaj gry zajmują nawet po 2GB - więc do gier to raczej kiepsko. W 625 masz 8GB, a to ogromna różnica. Xperię M odpuść, bo też ma 4GB pamięci.
Zaawansowany

przez Gość » 13 lis 2013 15:12

Po pierwsze przepraszam jeżeli nie zrozumiałeś bo chodziło mi o lg a nie nokie
To tak LG wykluczamy bo zresztą jest trochę stary i niema specjalnego wsparcia od strony producenta.
A więc Nokia lub Sony bo 4gb nie przeszkadza wsadzę kartę i mam spokój a poza tym 4 gb tez mi starczy parę małych gier jedna lub dwie duże i
ok 20 piosenek ( i tak zmieniam co tydzień ) a zdjęcia i filmy zawsze na laptopa przesyłam.
O Lumii i M-ce słyszałem różne opinie M-ka dobrze radzi sobie z grami a Lumia ma problemy w związku z 512 mb ram.
Natomiast M-ka ma bardzo przeciętny aparat a Lumia wręcz przeciwnie. Nokia daje również ciekawe funkcje na przykład zdjęcie w ruchu.
Jak już mówiłem urzekł mnie OS Microsoftu. Lecz Sony jest bardziej ciemny ze swoją nakładka co mi osobiście pasuje ponadto ma ładniejszy designe. Do Lumii nie mam większych zastrzeżeń chociaż boje się o wielkość ekranu lecz widziałem S4 znajomego i nie wydaje mi się taki wielki.
Sądzę również ze nie wygląda tak budżetowo jak M-ka co wskazuje jej wielkość ekranu. Zwykły laik nie zauważy że to sprzęt z niższej pułki a mi na tym zależy ponieważ nie mam takich funduszy.

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje w tej cenie to proszę pisać.
Gość

przez piotrek221 » 13 lis 2013 15:18

Aha ten post gościa to mój bo zapomniałem się wlogować
Nowy

przez Marvi » 13 lis 2013 16:31

Z 4GB możesz mieć ten problem, że LG w najnowszej aktualizacji dla L9 wyłączyło możliwość instalowania appek na karcie pamięci. Pamiętaj, że taki np. Real Racing 3 zajmuje prawie 2GB i bez wywalania dosłownie wszystkiego z pamięci - nie da się go zainstalować.
Marvi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!