Sprawdzony ROM do Galaxy Mini 2

Sprawdzony ROM do Galaxy Mini 2

przez snuffmajster » 21 mar 2013 14:13

Witam :)

Znacie jakiś fajny stabilny pełnosprawny ROM do Miniacza 2 ? Bo na XDA część ma jakieś braki (np. nie działa kamera lub bluetooth). Mam aktualnie wgrany czysty ROM z grudnia 2012 (najnowszy, andek 2.3.6), wcześniej miałem muła od Plusa. ROM musi być wgrany Odinem - jak chciałem wgrać jakiś wynalazek to musiałem zrobić roota, a po wgraniu Clock cośtam moda model wyświetlany zmienił się na 7500 (a mam 6500D) i fon się w kółko restartował. Pomogło dopiero wgranie czystego Odinem.

Dlatego jeśli istnieje rom który mogę wgrać bez roota Odinem to proszę mnie na niego naprowadzić.

Z góry dziękuję!
Zaawansowany

Re: Sprawdzony ROM do Galaxy Mini 2

przez Vini » 21 mar 2013 18:19

Hej,

o takiego bez roota może być ciężko, bo tak to zazwyczaj tylko oficjalne mają. Ogólnie te wszystkie robione ROMy rzadko kiedy mają wszystko sprawne, bo jak się zmienia system ROMu, to trzeba od nowa pisać stery do np. kamery. Ja na Twoim miejscu wgrałbym Cyana 10: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2012939 Wiem, że kamera nie działa, ale reszta jest ok, zresztą, kamery w tym smartfonie chyba za wiele się nie używa.

Jak chcesz przez Odina tylko, to w grę wchodzą głównie stockowe wersje, które zazwyczaj są dość zamulone.
Ekspert

przez snuffmajster » 21 mar 2013 18:39

Vini nie tylko kamera nie pyrka:

* Wi-Fi AP - a router mi się bardzo przydaje :/

Znasz może jakiś niezawodny sposób, aby tego padalca zrootować? Żeby mi nie odwalał maniany :/
Zaawansowany

przez Vini » 21 mar 2013 20:00

No fakt, Cyan dla Mini 2 AP nie obsługuje, nie wiedziałem, że to dla Ciebie ważne :(

Jeśli miałbym coś jeszcze polecić, to dość popularny jest Peter's rom. Wszystko tam powinno działać i wgrywa się go tak, jak chcesz, czyli przez Odina: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1863612 Dostępne są dwie wersje, dla mini 2 z NFC i bez, także uważaj, co ściągasz. Zresztą, znajdziesz tam niezbędne instrukcje. ROM jest oczywiście zrootowany, ale na to już nic nie poradzisz.
Ekspert

przez snuffmajster » 21 mar 2013 21:09

A co to za Android? 2.3.6 czy ICS ? Tylko, że znowu trza instalować Clockworkmod, który u mnie robi cuda :( I roma nie wgrywa się przez Odina jeśli dobrze widzę, tylko tak jak każdego CWM :( Myślałem, że da radę jak z normalnym romem... 1 pliczek, odin i jechane :( Ale spróbuje. Dziękuję!
Zaawansowany

przez snuffmajster » 21 mar 2013 21:11

Jeśli dobrze widzę to to chyba jest Andek 2.3.6?
Zaawansowany

przez Vini » 21 mar 2013 21:16

snuffmajster napisał(a):Jeśli dobrze widzę to to chyba jest Andek 2.3.6?

Tak, ale jak mówiłem wcześniej, nie licz na ROMy oparte np. o Jelly Bean czy ICS, które będą miały wszystko działające. Pierwszy, najlepszy ROM z JB podałem w pierwszym moim poście. Inne, gdzie będziesz miał wszystko działające, będą oparte o 2.3.6.
Ekspert

przez snuffmajster » 21 mar 2013 21:22

A co wg Ciebie lepsze? JB czy Piernik?

Opłaca się czekać na stocka JB? Nie wiem czemu ale czuję po kościach że piździk 2 go nie dostanie...
Zaawansowany

przez Vini » 21 mar 2013 22:16

Jelly Bean, bez porównania! Te dwie wersje Androida dzielą lata świetlne, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i optymizacji. W JB jest przede wszystkim Project Butter, który przyśpiesza UI.

Czy opłaca się czekać na stocka JB? Szczerze mówiąc, to gdybym miał ten smartfon, już dawno bym śmigał na Cyanie, bo jest nieporównywalnie szybszy.
Ekspert

przez snuffmajster » 22 mar 2013 14:06

A wiesz może jak z baterią? Szybciej pada ? :/ Jutro go przetestuję. Muszę tylko oblookać z którą wersją oprogramowania ukladowego nie będzie się root żarł.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona