LG L90 vs LG Optimus L9 vs Sony Xperia SP

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

LG L90 vs LG Optimus L9 vs Sony Xperia SP

przez Robson » 11 maja 2014 16:00

No więc tak jak w temacie zastanawiam się nad wyborem jednego z tych trzech smartphone'ów: LG L90, LG Optimus L9, lub Sony Xperia SP. Telefon wybieram w ofercie orange.
Początkowo byłem bardzo entuzjastycznie nastawiony do Soniaka, ale po przeczytaniu wielu negatywnych komentarzy na temat zacinek systemu, mrugania ekranu(podobno w ogóle bardzo słabego ekranu) no i loterii, jaką jest trafienie na dobry egzemplarz, trochę zmieniłem zdanie na jego temat.
Znalazłem LG L90 - podobno świetny telefon, ładny wyświetlacz, zero ścin, Android 4.4 itp..
LG Optimus L9 - ze względu na całkiem niską cenę jest popularny wśród moich znajomych i bardzo im się podoba.
A co mnie interesuje w telefonie. Przede wszystkim wydajność(gry). No i tu wygrywa oczywiście Xperia. Ale zaraz ktoś pisze, że co z tego, że działają gry, skoro sam system tnie się przy najprostszych czynnościach.
A co mnie interesuje najmniej? Aparat... nie korzystam z niego prawie nigdy! Tak więc żadne słowa krytyki, które padają na aparat soniaka nie robią na mnie wrażenia.
Chciałbym móc na telefonie pograć w większość najnowszych gier. Do tego oczywiście najlepsza będzie Xperia. Ale zadaję sobie pytanie: jakie gry nie pójdą na LG L90? Oczywiście GTA SA będzie lagować niemiłosiernie, ale ile będzie takich gier, w które pogram na Xperii, a w które nie pogram na L90? I czy warto jest dopłacać 400zł aby dostać ten lepszy wydajnościowo(przynajmniej na papierze) sprzęt?

Co mnie jeszcze zaskoczyło. Widziałem filmik, na którym ktoś grał w GTA SA na LG Optimus L9 i gra działała bez problemowo(?!). A na L90 w tę grę praktycznie nie da się grać(jest to podobno skutkiem tego, że Adreno 305 nie jest kompatybilne z GTA SA). Czy to oznacza, że LG Optimus L9 jest lepsze w grach niż L90? A może ten telefon mimo gorszych specyfikacji w ogóle jest lepszy. Pomóżcie proszę w tym trudnym wyborze pomiedzy tymi trzema telefonami :D.
Dodam jeszcze, że nie jestem aż tak skłonny dopłacać tych 400zł do Sonego...
Robson

Re: LG L90 vs LG Optimus L9 vs Sony Xperia SP

przez Robson » 11 maja 2014 16:05

No i jeszcze fajny może być Sony Xperia M... na nim też gry działają normalnie(Nawet GTA SA, mimo tego, że też ma Adreno 305) choć ma gorsze specy niż L90(???). co o tym sądzicie?
Robson

przez Pyrto » 11 maja 2014 18:12

Witaj,

co do GTA San Andreas, to masz rację - Rockstar programując tytuł coś skopał i nie wygląda to dobrze na LG L90:

To jednak nie wina LG L90, więc jeśli nie jesteś nastawiony konkretnie na GTA SA - nie przejmuj się tym. Co do gier, to tutaj możesz zobaczyć, jak na L90 wygląda sporo tytułów:

Jeśli chodzi o wybór, to LG L9 odrzuciłbym z miejsca, bo w obliczu LG L90 to po prostu jego starsza wersja. L9 ma mniej pamięci, gorszy aparat, gorszą wydajność i mniejszą baterię. No i system - w L9 masz Jelly Bean a w L90 KitKat. Dla mnie w tej kwestii wybór jest oczywisty - L90.

Idąc dalej mamy Xperię L i Xperię M. Xperia M to tak naprawdę okrojona wersja Xperii L. Zwróć uwagę, że M ma 4 GB pamięci, a tam bez robienia roota i wgrywania alternatywnego firmware - nie da się instalować aplikacji na kartę pamięci. Co to oznacza, chyba nie muszę tłumaczyć. Z 2 GB dostępnej pamięci (bo tyle odejmując system zostaje) nawet sobie nie zainstalujesz większej gry.

Na placu boju został nam więc LG L90 i Sony Xperia L. Xperia L z pewnością ma dużo gorszy ekran, wyprodukowany w starej technologii TFT (L90 ma IPS), ma gorszą rozdzielczość i jest mniejszy. Xperia L nie dostała też aktualizacji do KitKata, więc pod tym względem wygrywa także L90. Bateria to kolejny plus dla L90, który ma akumulator 2540 mAh a nie 1750 mAh.

W kwestii wydajności - to nie jest wcale tak, jak myślisz. Smartfony mają takie same GPU, a więc Adreno 305, jednak w L90 siedzą cztery rdzenie 1.2 GHZ Cortex-A7, natomiast w Xperii L jest dwurdzeniowy 1 GHz Krait. W tym pojedynku wygrywa LG L90, bo cztery rdzenie A7 są szybsze niż dwa Krait. Potwierdzają to zresztą benchmarki. Xperia L w AnTuTu robi ok. 9800 punktów, natomiast L90 aż 14800!.
Zaawansowany

przez Robson » 11 maja 2014 18:30

Dzięki wielkie :D !
Co do GTA SA - nie jestem nastawiony na granie akurat w tę grę. Wydawało mi się, że może to być pewien wyznacznik wymagającej gry, która na LG L90 nie działa, a na innych smartphone'ach tak, co może nie świadczy o tym, że L90 jest mniej wydajne, ale daje do myślenia. Myślę więc, że skuszę sie na LG L90 mimo wcześniejszej facynacji Xperią SP. Chyba nie warto dopłacać tych 400zł.
Robson

przez Pyrto » 11 maja 2014 19:26

A ja to źle przeczytałem i opisywałem Xperię L zamiast SP :P To patrząc LG L90 vs. Sony Xperia SP - mimo wszystko Xperia SP jest lepsza niż L90, ale chyba tych 400 zł nie opłaca się dopłacać. Masz co prawda ekran HD, ale za to TFT. Miałem Xperię SP w łapkach, więc wiem, ze ten ekran nie powala. Pod wzgledem wydajności Xperia SP jest ciut lepsza, chociaż niewiele. Jak masz przepłacać za SP to lepiej weź LG L90.
Zaawansowany

przez Robson » 11 maja 2014 20:39

No właśnie tak sie zastanawiałem, czemu L-kę opisujesz :D. Dokładnie tak samo myślę. Nie warto przepłacać, bo różnica nie jest chyba aż tak kolosalna.
Robson

przez Ykk » 11 maja 2014 21:01

Też jestem zdania, że LG L90 jest tu najtrafniejszym wyborem. Niby Xperia SP wypada najlepiej, ale nie jest warta 400 zeta więcej.
Ykk

przez Robson » 13 maja 2014 16:56

I znowu jakaś promocja w Orange. Okazuje się że mogę dopłacić ok 380zł i zamiast LG L90 dostać Samsunga Galaxy S3, co o tym myślicie? Warto?
Robson

przez Ykk » 13 maja 2014 20:06

Ale S III jest droższy od L90 o 380 zł?
Ykk

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!