Wybór studiów

Dyskusje o wszystkim, czego nie dało się "podpiąć" pod pozostałe działy.

Wybór studiów

przez Trevor » 22 gru 2017 00:14

Co sądzicie o łączeniu studiów z pracą? Niby pytanie oczywiste, ale nadzwyczaj spotykam się z opinią, że na studiach powinno się poświęcić czas nauce. Moim zdaniem pracowanie podczas studiów to bardzo dobre rozwiązanie. Wiadomo, że studiując nie będziemy pracować na cały etat, ale zdobywanie chociaż najmniejszego doświadczenia na pewno zaprocentuje nam w przyszłości. Mi było mało studiowania i wybrałem się na studia podyplomowa ;) Polecam spojrzeć sobie na studia sprzedaż, a także na nowy kierunek dotyczący studiów z kryminologii, który obecnie wydaje sie szczególnie interesujący biorąc pod uwagę stabilizację zatrudnienia w tych służbach policyjnych http://www.wsb.pl/bydgoszcz/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/kryminologia-i-kryminalistyka. Wybrałem kierunek, który na pewno mi się przyda, więc nawet nie zastanawiam się czy to była słuszna decyzja. Rozumiem, że nie każdego może interesować sprzedaż i takie tematy, ale zawsze można zajrzeć na wsb.pl żeby zobaczyć inne propozycje z oferty. Wyznaję zasadę, że człowiek uczy się całe życie, więc takie dokształcanie się może przynieść tylko i wyłącznie korzyści.
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 01 lut 2015 20:22


Re: Wybór studiów

przez proKlementyna » 10 kwi 2018 08:13

Czasem się to uda, a czasem nie. Np. studia zaoczne plus praca wydaja się być fajną opcją, ale są jednak trochę męczące. Niektórzy oczywiście nie mają opcji studiowania stacjonarnego. Ja sama testowałam obydwie metody i przyznam, że fajnie jest sobie beztrosko studiować dziennie jeśli rodzice dają na to pieniążki, ale tak na prawdę ta druga opcja pokazuje jakie jest realne życie.
Użytkownik
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 gru 2016 16:18Re: Wybór studiów

przez suzzi » 01 sie 2019 14:40

Studia są naprawdę potrzebne, nieprawdaż? Nic nie wniesie tyle obszernej wiedzy co dobre studia. Ja już też znalazłam idealne dla siebie. Dokładniej zainteresował mnie kierunek: psychologia w biznesie http://www.wse.krakow.pl/pl/studia/stud ... enedzerska . Które daje obszerne możliwości zawodowe.
suzzi
 


Re: Wybór studiów

przez Doris » 08 sie 2019 23:21

Ja bardzo chciałabym pójść na studia, ale pracuję. Mam różne zmiany także w weekendy. Nie dałabym rady tego pogodzić niestety :(
Doris
 


Re: Wybór studiów

przez Lena » 09 sie 2019 05:53

U mnie podobnie. Też po magisterce musiałam szybką zacząć jakąś pracę. Również mam grafik zmianowy, więc nie jest łatwo. Chciałam się jednak doszkolić mimo to i zaczęłam szukać w internecie różnych możliwości. Znalazłam świetną ofertę studiów podyplomowych na wwszip https://wwszip.pl/oferta-studiow-podyplomowych/większość kierunków możesz studiować przez internet! Po prostu rewelacja! Sprawdź sobie koniecznie ich ofertę.
Lena
 


Re: Wybór studiów

przez Marlena444 » 09 lis 2019 18:39

Myślę, że można pogodzić studia i pracę. Według mnie jednak istotne jest to, aby była to praca związana z wybraną ścieżką kształcenia. Dzięki temu możemy jednocześnie pozyskiwać wiedzę, jak również zdobywać cenne doświadczenie. Jeśli chodzi natomiast o kierunek studiów, jaki mogłabym polecić to według mnie doskonałe perspektywy daje Bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalnością Kryminologia i kryminalistyka - https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/ ... nalistyka/ . Zawsze pasjonowała mnie ta dziedzina. :D
Marlena444
 


Re: Wybór studiów

przez Ewela90 » 28 lut 2020 09:05

Połączenie studiów i pracy z pewnością wymaga doskonałej organizacji czasu i samodyscypliny, ale na pewno jest to możliwe. Tym bardziej, że wiele firm docenia pracowników, którzy są w stanie pogodzić obowiązki zawodowe i jednocześnie podnosić swoje kwalifikacje. Znam to z autopsji, bo niedawno rozpoczęłam naukę na specjalności Business Marketing Management https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/zarzadzanie/business-marketing-management. Mój szef również uznał to za dobrą decyzję i mogę liczyć na wyrozumiałość i wsparcie, bo dzięki zdobytej tam wiedzy, będę mogła przyczynić się do rozwoju firmy
Ewela90
 


Re: Wybór studiów

przez anabel » 05 mar 2020 16:32

Biotechnologia to przyszłościowy kierunek
anabel
 


Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!
 


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości
cron