Privacy Phone

Poznajcie Privacy Phone – telefon dla maniaków bezpieczeństwa

W czasach, gdy dane użytkowników telefonów krążą we wszechobecnej wirtualnej rzeczywistości tak naprawdę bez żadnej ich kontroli, smartfon umożliwiający szyfrowanie komunikacji może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób szczególnie ceniących bezpieczeństwo swoich danych. FreedomPop ma swojej ofercie słuchawkę, która spełni wymagania takich konsumentów.

Privacy Phone

Telefon został już okrzyknięty mianem „Snowden Phone’a”, jednak tak naprawdę trafia na rynek pod nazwą Privacy Phone. Dzięki jakim zabiegom ma on dbać o nasze bezpieczeństwo? Robi to tak naprawdę od samego początku naszej styczności z nim, gdyż możemy zapłacić za niego nawet w bitcoinach, co ma dodatkowo chronić anonimowość jego użytkowników. Ponadto, nasze rozmowy telefoniczne oraz wiadomości tekstowe zabezpieczane są szyfrowaniem 128-bitowym, zaś o nasze bezpieczeństwo w trakcie korzystania  z sieci i aplikacji zadba Wirtualna Sieć Prywatna VPN.

Dyrektor ds. operacyjnych firmy FreedomPop Steven Sesar w udzielonej niedawno wypowiedzi stwierdził, że w dzisiejszych czasach na szeroką skalę dokonuje się naruszeń prywatności konsumentów, chociażby w popularnych sieciach społecznościowych. Według niego prywatność staje się ostatnimi czasy coraz ważniejsza dla Amerykanów, którzy mają przecież prawo do anonimowego komunikowania się. Sesar wyraził także swoje zaniepokojenie brakiem poważnego zainteresowania bezpieczeństwem ze strony największych producentów urządzeń mobilnych i zapewnił, że jego firma dostarczy na rynek interesujący produkt w przystępnej cenie.Privacy Phone - broszura

Najciekawszy jest jednak fakt, że Privacy Phone to tak naprawdę Samsung Galaxy SII poddany modyfikacjom, które pozwolą mu na pracę pod kontrolą Androida Jelly Bean. Użytkownikom przyjdzie za niego zapłacić $189 bez żadnej wiążącej umowy. Przez okres trzech miesięcy od zakupienia słuchawki będziemy mieli dostęp do darmowych rozmów i wiadomości tekstowych oraz otrzymamy 500MB na dane. Po tym czasie będziemy co miesiąc musieli uiszczać opłatę wynoszącą $10 – a wykonać to możemy oczywiście w bitcoinach dzięki systemowi płatności BitPay.

Trzeba przyznać, że PrivacyPhone może okazać się ciekawym produktem dla osób pełniących ważne funkcje, dla których bezpieczeństwo w komunikacji jest nierzadko sprawą nadrzędną. Należy jednak zwrócić uwagę na drugą stronę medalu – smartfon ten może okazać się świetnym narzędziem dla wszelakiej maści przestępców, którzy korzystając z produktu firmy FreedomPop pozostaną oczywiście anonimowi.