Nokia – zaproszenie na 11 lipca 2013

11 lipca Nokia chce na nowo odkryć ZOOM, czy zobaczymy wtedy Nokię EOS?

Nokia zaczęła rozsyłać do przedstawicieli prasy zaproszenia na 11 lipca do Nowego Jorku. Na konferencji, która ma się wtedy odbyć, fiński producent chce „odkryć na nowo ZOOM”. Co to oznacza i jaki sprzęt tam zobaczymy?

Nokia - zaproszenie na 11 lipca 2013

Zaproszenie o którym mowa, możecie oglądać powyżej. Trzeba przyznać, że jego forma jest bardzo intrygująca – widzimy na nim zawieszoną na sznurku lupę oraz wielki napis „ZOOM. REINVENTED”, czyli „ZOOM. Odkryty na nowo”. Po ostatnich, bardzo licznych przeciekach dotyczących Nokii EOS (mogliśmy przeczytać nawet mini-test tego smartfona), nie trudno się domyślić, że 11 lipca najprawdopodobniej oficjalnie ujrzymy właśnie EOS.

Nokia EOS ma być następcą symbianowego smartfonu 808 PureView, który swoim 41MP aparatem zrobił dużą furorę, wygrywając wiele prestiżowych nagród i podbijając serca użytkowników. Jeśli fiński gigant dobrze skonstruował Nokię EOS, a urządzenie będzie co najmniej tak dobre, jak 808 PureView, to mogę w ciemno obstawiać, że EOS okaże się wielkim sukcesem.

Szczerze mówiąc marzy mi się świetny smartfon, który dodatkowo swoim aparatem będzie w stanie zastąpić dobrej klasy kompakt (albo nawet słabą lustrzankę). W sklepach co prawda pojawiają się co jakiś czas urządzenia, które do tego aspirują, ale zawsze im czegoś brakuje. 808 PureView jest prawie doskonały, niestety działa pod kontrolą martwego Symbiana, a to dla mnie wada nie do przełknięcia. Z kolei Samsung zaprezentował ostatnio „kamerosmartfon” Galaxy S4 Zoom, ale nie dość, że kiepsko byłoby chodzić z czymś takim w kieszeni, to nie mam pewności co do jakości zdjęć wykonywanych tym urządzeniem. Poprzedni produkt tego typu, który wyszedł ze stajni Koreańczyków, czyli Galaxy Camera – przechwytywał bardzo kiepskie fotografie. Niektóre wstępne testy S4 Zoom potwierdzają niestety moje obawy, że urządzenie jakością zdjęć również nie powala.

Nokia EOS ma szansę stać się Świętym Graalem wielu użytkowników smartfonów, posiadając dobry aparat i specyfikację oraz nowoczesny system operacyjny. Czy fiński producent nie zawiedzie i 11 lipca faktycznie zaprezentuje przełomowe urządzenie, które godnie zastąpi model 808 PureView? Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo bym tego chciał.

Źródło: Pocket-lint