12Hours na Nexus 5

12Hours, czyli zegar-widget na Androida, który pomoże zwizualizować dzienne zadania

W sklepie z aplikacjami Google Play jest cała masa widgetów-zegarów. Do dyspozycji mamy zegary o najróżniejszych kształtach i wielkościach, od minimalistycznych aż po bardzo zaawansowane i stylowe. W skrócie – każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Mimo wszystko kilka widgetów wykracza nieco ze schematu wskazywania czasu. Jednym z nich jest 12Hours, dzięki któremu jeszcze lepiej zorganizujemy nasze codzienne zadania.

12Hours na Nexus 5

Na pierwszy rzut oka 12Hours to zwykły, prosty zegar, który nie oferuje niczego nadzwyczajnego. Jeśli jednak przyjrzymy się mu dokładnie to zobaczymy, że oferuje on także dużo więcej. 12Hours potrafi zsynchronizować się z kalendarzem (lub kalendarzami) użytkownika. Widget wizualizuje na tarczy zegara kolejne 12 godzin naszych planów.

12Hours na Nexus 10

Na czym owa wizualizacja polega? Zdarzenia zapisane w naszym kalendarzu, które obejmują najbliższe 12 godzin, są pokazywane na tarczy zegara w postaci różnych kolorów. Dzięki temu możemy np. zobaczyć, że zbliża się nasza wizyta u dentysty, którą zaplanowaliśmy na kolejne 2 godziny i oznaczyliśmy kolorem czerwonym.

12Hours na Nexus 5 bez godzin

To jeszcze nie wszystko, bo aplikację możemy skonfigurować w taki sposób, aby kliknięcie na widget powodowało wywołanie wybranego przez nas programu, podczas gdy dotknięcie któregoś z oznaczonych zdarzeń – uruchomi kalendarz.

12Hours jest dostępny w kilku różnych rozmiarach, może więc być mały jak ikonka albo na tyle duży, aby zająć cały ekran. W tej chwili jest zaledwie kilka, różnych skórek widgetu do wyboru. Z czasem jednak powinno pojawiać się ich więcej. Co ważne, aplikacja jest darmowa i póki co nikt nie będzie was niepokoił jakimikolwiek reklamami. Link do 12Hours znajdziecie w źródle artykułu.