Nokia Lumia – zaproszenie na 14 maja 2013

14 maja w Londynie zobaczymy nową Lumię?

Nokia rozpoczęła rozsyłanie zaproszeń, na specjalne wydarzenie, które odbędzie się 14 maja w Londynie. Czy mamy tam szansę zobaczyć Lumię EOS?

Nokia Lumia - zaproszenie na 14 maja 2013

Zaproszenie jest dość bezpośrednie i po trosze zdradza, co 14 maja zobaczymy. Slogany „The Nokia Lumia story continues” (Dalszy ciąg historii Nokia Lumia) oraz „See what next” (Zobacz co dalej), mówią same za siebie. Oczywiście nie wiemy, co konkretnie Finowie nam tam pokażą, ale pewne jest jedno – będzie to kolejny smartfon z serii Lumia. Prasę technologiczną oczywiście z miejsca obiegły domysły, że może to być nastawiona na fotografię, następczyni modelu 808 PureView, czyli Nokia Lumia EOS.

Naturalnie, w Londynie możemy też zobaczyć pierwszy tablet Nokii z systemem Microsoftu, ale to zdecydowanie mniej prawdopodobne. Swoją drogą, 14 maja wydaje się być nieprzypadkowo wybraną datą. Przecież 15 maja rozpoczyna się konferencja Google I/O, na której Google, wraz z Motorolą, może pokazać swoje smartfony i tablety oraz nową odsłonę systemu Android. Czyżby Nokia chciała nieco „podkopać” ten event?

Źródło: GSMArena