archos-g9-0

1.5GHz tablet Archos G9 opóźniony do 2012

Producent tabletów Archos poinformował, że dwurdzeniowa, 1.5GHz wersja tabletu G9 będzie dostępna dopiero w 2012 roku.

Archos G9

O tabletach Archos Gen 9 pisałem już pod koniec marca tego roku – wtedy mogliśmy jedynie zobaczyć ich zapowiedź. Archos G9 to urządzenia oparte o system Android w wersji 3.2 Honeycomb.

Informacja, dotycząca opóźnienia G9 pojawiła się na oficjalnym profilu Facebook firmy Archos. Dwurdzeniowa, 1.5GHz wersja G9 jest podobno opóźniona przez firmę Texas Instruments, która przeciąga dostawy swoich nowych procesorów OMAP. Według Archos – dwurdzeniowy G9 pojawi się w sklepach dopiero na początku przyszłego roku.

Na pocieszenie dodam, że Archos 80 G9 z 8-calowym ekranem, dwurdzeniowym, 1GHz układem OMAP4, oraz 8GB pamięci, jest już dostępny w sprzedaży w Wielkiej Brytanii (u nas dopiero w przedsprzedaży, cena od 999zł). Jest też druga wersja tego tabletu, o nazwie Archos 80 G9 Turbo, która posiada układ o taktowaniu 1.2GHz i 16GB pamięci – ją również można już kupić w UK, u nas jest dopiero dostępna w przedsprzedaży, w cenie od 1099zł.

Tablety Archos z pewnością skuszą wielu amatorów tego typu urządzeń, gdyż mają wręcz doskonały stosunek ceny do możliwości.

Źródło: Eurodroid