LGD – najcieńszy na świecie ekran LCD Full HD

2.2mm najcieńszy na świecie panel LCD Full HD od LG Display

LG Display, czyli oddział koreańskiego producenta, który zajmuje się wyłącznie konstruowaniem i produkowaniem ekranów, zaprezentował najcieńszy na świecie panel LCD, o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

LGD - najcieńszy na świecie ekran LCD Full HD

Jak się nie trudno domyślić, wyświetlacz został stworzony specjalnie na potrzeby smartfonów. Jego grubość wynosi 2.2mm a ramka okalająca jest szeroka zaledwie na 2.3mm. Czyni to ekran LG najcieńszym i najwęższym tego typu produktem Full HD na świecie.

Jak LG udało się stworzyć tan cienki ekran? Według koreańskiego producenta zastosowano tu technologię Advanced One-Glass-Solution (OGS). Dzięki niej nadrukowane z dwóch stron obwody elektroniczne są umieszczone pomiędzy matrycą a warstwą dotykową. Pozwoliło to na zredukowanie aż o 30% linii na wyświetlaczu. Każdy panel posiada dodatkowo subpiksele RGB, a jego maksymalna jasność wynosi 535 nitów (taki wynik plasuje nowy produkt wśród  najjaśniejszych paneli FHD LCD na rynku). Według Koreańczyków ekran oferuje także bardzo wysoki kontrast oraz świetną czytelność nawet podczas wystawienia na bezpośrednie światło słońca.

Przedstawiciele LG niestety nie podali, kiedy możemy się spodziewać pojawienia pierwszych smartfonów z nowym ekranem. Jeśli mam być realistą to powiem, że według mnie pierwsze urządzenia z tym 2.2mm wyświetlaczem pojawią się dopiero w przyszłym roku. Jako potencjalnego kandydata mógłbym obstawiać LG Optimusa G3, którego LG z pewnością LG zaprezentuje w 2014 roku. A tymczasem przypominam, że w sierpniu premiera LG G2, który zapowiada się równie interesująco.

Źródło: LG