Android Malware

24 lipca: to właśnie wtedy zobaczymy Android 4.3 Jelly Bean

24 lipca to data, którą każdy wielbiciel systemu Android powinien zapisać w kalendarzu. To najprawdopodobniej właśnie w tym dniu Google oficjalnie zademonstruje nową odsłonę Androida, 4.3 Jelly Bean.

Android Malware

Skąd ta pewność, że to właśnie 24 lipca odbędzie się prezentacja? Z prostego powodu – Google rozpoczęło właśnie rozsyłać zaproszenia na wydarzenie, które odbędzie się w San Francisco właśnie 24 lipca, czyli w przyszłą środę. Zaproszenie możecie zobaczyć poniżej.

Google - zaproszenie na 24 lipca 2013

Na zaproszeniu umieszczono napis „Dołącz do nas na śniadaniu z Sundarem Pichai”. Kim jest Sundar Pichai? To następca „ojca” systemu Android, Andy’ego Rubina, czyli aktualny szef systemu Android. Oczywiście z zaproszenia nie wynika, że w tym dniu zobaczymy Andka 4.3, jednak mimo wszystko (po tak wielu przeciekach) wydaje się to naturalną koleją rzeczy. Jestem przekonany, że wraz z 4.3 Jelly Bean Google i Motorola zademonstrują także swój nowy smartfon, Moto X. Zresztą, nie bez przyczyny mogliśmy ostatnio zobaczyć jak szef Google Eric Schmidt, hasa sobie z Motorolą Moto X na spotkaniu biznesowym.

Czy Google 24 lipca może zaprezentować Android w wersji 5.0 Key Lime Pie? To raczej mało prawdopodobny wariant. Można być raczej pewnym, że tą wersję systemu zobaczymy dopiero podczas kolejnej konferencji programistycznej Google I/O, która odbędzie się w maju przyszłego roku.

Co 24 lipca możemy jeszcze zobaczyć (oprócz Moto X i 4.3 JB)? Całkiem możliwe, że Google pokaże tam Nexusa 7 kolejnej generacji, który (według plotek) ma posiadać 7″ ekran Full HD oraz chipset Snapdragon 600. Nowy Nexus ma zostać wyprodukowany przez firmę ASUS. Oczywiście nasze wątpliwości zostaną rozwiane za niecały tydzień – w środę 24 lipca, pamiętajcie!

Źródło: AndroidCentral