Android-Google-Play-25-miliardow-pobran-0

25 miliardów pobrań z Google Play – będą spore promocje

Ilość pobrań aplikacji na Google Play, osiągnęła już pułap 25,000,000,000. Google zamierzą uczcić to wydarzenie – więc przez najbliższe 5 dni możemy się spodziewać sporych obniżek cen na Google Play.

Android Google Play - 25 miliardów pobrań

System Android dopiero co 20 września obchodził swoje czwarte urodziny, a już dzisiaj możemy świętować 25-miliardowe pobranie aplikacji na Google Play. System jeszcze niedawno miał w zanadrzu zaledwie garść aplikacji, która rozrosła się do dnia dzisiejszego, do ponad 675,000 tytułów. Google Play jest w tej chwili (po App Store) drugim, co do wielkości marketem z aplikacjami na świecie.

Pamiętacie pewnie niedawne świętowanie z okazji 10-miliardowego pobrania, gdy można było kupić programy za 0.10$. Tym razem Google, chcąc uczcić 25 miliardów pobrań – będzie przez najbliższe 5 dni przeceniać wybrane aplikacje, do 0.25$. Nie wiadomo dokładnie, jakie programy przeceni Google. Wiem za to, iż będą to m.in. produkty największych deweloperów, np. Gameloft, Electronic Arts, Rovio, runtastic, Full Fat itp. Dostępne mają być także specjalne, przecenione zestawy, m.in. „25 filmów, które musisz posiadać”, „25 zakazanych książek”, „25 albumów, które zmieniły świat” oraz „25 najlepiej sprzedających się magazynów”.

Niniejszy artykuł oczywiście zaktualizuję, gdy Google opublikuje dokładne tytuły aplikacji – dlatego radzę tu częściej zaglądać :)

Aktualizacja: Na Google Play już jest zakładka, gdzie można przeglądać dostępne w promocji aplikacje. Znajdziecie ją TUTAJ. W promocyjnej sprzedaży udostępniono także albumy muzyczne, niestety nie można ich nabyć z naszego kraju.

Źródło: Google