Apple iPhone 5C – 6

25 października do sklepów trafią dwa nowe smartfony: Apple iPhone 5S oraz iPhone 5C

Jeszcze w ten weekend mogliśmy się dowiedzieć, że Apple swoje nowe smartfony ma zamiar zaprezentować 10 września. Okazuje się jednak, że na wprowadzenie tych urządzeń do sklepów będziemy musieli niestety trochę poczekać, bo aż do 25 października.

Apple iPhone 5C - 6

Oczywiście nie wiadomo których sklepów dotyczy data 25 października. Jeśli mam być realistą to mogę spokojnie zakładać, że jedynie tych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech itp. Polska na swoją kolej będzie zapewne musiała poczekać kilka tygodni dłużej.

Gdyby ktoś nie pamiętał – iPhone 5S ma być urządzeniem z 8MP kamerą i obiektywem o światłosile f/2.0, czytnikiem linii papilarnych oraz (w porównaniu do iPhone 5) większą baterią. Pojawiają się też plotki na temat większego 4.3″ ekranu, jednak należy je traktować raczej z dużym przymrużeniem oka.

Drugie z urządzeń, czyli iPhone 5C ma być budżetową alternatywą dla iPhone 5. Smartfon zamiast aluminiowej obudowy będzie mieć plastikową, która pomoże zmniejszyć jego koszt. 5C dość często pojawia się w różnego rodzaju plotkach i przeciekach, więc wiemy na jego temat całkiem sporo (a może tak nam się tylko wydaje?). Jeśli chodzi o specyfikację iPhone 5C, ma być taka sama jak iPhone 5 (w co jakoś trudno mi uwierzyć). Apple wypuszczając 5C upodobni się trochę do Nokii, gdyż smartfon będzie dostępny w wielu różnorodnych kolorach.

25 października na półkach sklepowych powinien się pojawić także nowy MacBook Air. Mimo wszystko z wszelkimi spekulacjami na ten temat lepiej wstrzymać się do 10 września, czyli oficjalnej prezentacji wszystkich tych urządzeń.

Źródło: GSMArena