Lenovo IdeaPhone K900

5.5″ Lenovo IdeaPhone K900 z 2 GHz procesorem Intela został oficjalnie zaprezentowany

Lenovo właśnie zaprezentowało swój najnowszy smartfon na chiński rynek. Oto IdeaPhone K900 z 5.5-calowym ekranem, systemem Android i 2 GHz procesorem Intela.

Lenovo IdeaPhone K900

Lenovo IdeaPhone K900

K900 jest jednym z pierwszych smartfonów, wyposażony w 2 GHz procek Intel Atom oraz ekran o rozdzielczości 1080p (ppi powyżej 400). Urządzenie jak na swoje gabaryty, jest niesamowicie cienkie, gdyż mierzy zaledwie 6.9 mm grubości. Według producenta, to najcieńszy smartfon w swojej klasie.

Jeśli myślicie, że ten smartfon ma obudowę jak „każda inna chińska tandeta”, to się grubo mylicie. Lenovo zastosowało do jej budowy takie materiały, jak poliwęglan oraz stal nierdzewna.

Jeśli chodzi o możliwości robienia zdjęć, Lenovo zastosowało tu ten sam aparat, co Sony w Xperii Z. Mamy tu 13 MP przetwornik Sony Exmor, wraz z obiektywem o jasności f/1.8. System w K900 stanowi Android 4.1 Jelly Bean, który w późniejszym terminie zostanie zaktualizowany do 4.2.

Lenovo IdeaPhone K900 do chińskich sklepów trafi w kwietniu tego roku. Producent nie podał niestety ceny urządzenia, ani informacji o jego ewentualnej dostępności w Europie.

Źródło: The Verge